Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Nasze pasje.

Re: Psia fotografia

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 29 wrz 2013, o 17:16

Tanorja napisał(a):Oo, fajnie że jest jakiś program, który tak nie niszczy.

Ja miałam kiedyś photoshopa, ale potrzebuję czegoś prostszego, bo mi taka umiejętność do mózgu NIE WCHODZI.

Hm.. jest Fotor, Photoscape, oczywiście picasa, Na http://www.flickr.com możesz użyć programu aviary do obróbki, http://www.photobucket.com też posiada foto edytor.

Ja, szczerze, poleciłabym Photoshop z kilkoma wtyczkami i dodatkami, które ułatwią pracę na warstwach itp ;)
No i wszystkich zachęcam, w miarę możliwości, do robienia zdjęć w RAWach ;)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 29 wrz 2013, o 17:43

Bejti napisał(a):Jest dużo programów do obróbki, zarówno tych darmowych jak i płatnych. Ja używam photoshopa, ale zauważyłam, że coraz więcej ludzi korzysta z lightrooma, oba programy są płatne.
Natomiast do publikowania zdjęć polecam Flickr, jako jedyny album online nie psuje jakości zdjęć. No może nie tak bardzo jak imageshack czy photobucket.

Mansa, pozwoliłam sobie na małą poprawkę... mam nadzieję, że nie będziesz zła.... Ogólnie bardzo mi się portrecik podoba :) Portrecik i Twoja sunia ;)

Obrazek

[edit] - literówki

Nie ma zdjecia ;c

Z dzisiaj :P

Obrazek
Maansa
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 29 wrz 2013, o 17:57

Maansa napisał(a):
Bejti napisał(a):Jest dużo programów do obróbki, zarówno tych darmowych jak i płatnych. Ja używam photoshopa, ale zauważyłam, że coraz więcej ludzi korzysta z lightrooma, oba programy są płatne.
Natomiast do publikowania zdjęć polecam Flickr, jako jedyny album online nie psuje jakości zdjęć. No może nie tak bardzo jak imageshack czy photobucket.

Mansa, pozwoliłam sobie na małą poprawkę... mam nadzieję, że nie będziesz zła.... Ogólnie bardzo mi się portrecik podoba :) Portrecik i Twoja sunia ;)

Obrazek

[edit] - literówki

Nie ma zdjecia ;c

Z dzisiaj :P

Obrazek

Ja widzę :D no ale wrzucę jeszcze raz, wczoraj usunęłam z mojego flickera, może dlatego zniknęło

Obrazek
Bejti
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 29 wrz 2013, o 19:34

O dziękuję ! Jak to zrobiłaś, ze szumów brak? o.O
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 29 wrz 2013, o 20:03

Bejti napisał(a):
Tanorja napisał(a):Oo, fajnie że jest jakiś program, który tak nie niszczy.

Ja miałam kiedyś photoshopa, ale potrzebuję czegoś prostszego, bo mi taka umiejętność do mózgu NIE WCHODZI.

Hm.. jest Fotor, Photoscape, oczywiście picasa, Na http://www.flickr.com możesz użyć programu aviary do obróbki, http://www.photobucket.com też posiada foto edytor.

Ja, szczerze, poleciłabym Photoshop z kilkoma wtyczkami i dodatkami, które ułatwią pracę na warstwach itp ;)
No i wszystkich zachęcam, w miarę możliwości, do robienia zdjęć w RAWach ;)

Właśnie nie bardzo się obeznaję w tych warstwach w PS, ale już nawet nie proszę o wytłumaczenie, bo to pewnie dużo roboty :D

Ale możesz jeszcze wyjaśnić, jakie ma znaczenie robienie zdjęcia w RAWie?
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 29 wrz 2013, o 20:53

Tanorja napisał(a):
Ale możesz jeszcze wyjaśnić, jakie ma znaczenie robienie zdjęcia w RAWie?

RAW to taki cyfrowy negatyw, zbiór danych na matrycy, Wywołujemy go za pomocą np. Adobe Camera RAW, taka cyfrowa ciemnia, która daje możliwość całkowitej obróbki pliku. ( balans bieli, ostrość, naświetlenie, itp ) JPG natomiast, jest gotowym plikiem graficznym, który można nieznacznie zmodyfikować.

Maansa napisał(a):O dziękuję ! Jak to zrobiłaś, ze szumów brak? o.O

Narzędziem rozmywania w photoshopie, można też użyć programów do odszumiania, ale nie zawsze robią to tak jak byśmy chcieli ;)
Bejti
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 29 wrz 2013, o 21:11

O matko! Ale jestem ciemna :D Dzięki za wyjaśnienie
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 1 paź 2013, o 14:17

To akurat mam na tapecie. Oczywiście mi się podobają wszystkie, bo przedstawiają Norę, ale niewiele z nich technicznie jest chociażb średnich :mur: :mur:
Obrazek

Zawsze kadruj tak, żeby zostawało więcej miejsca po stronie, w którą patrzy się pies ;)
Maansa
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 1 paź 2013, o 14:33

Maansa napisał(a):
To akurat mam na tapecie. Oczywiście mi się podobają wszystkie, bo przedstawiają Norę, ale niewiele z nich technicznie jest chociażb średnich :mur: :mur:
Obrazek

Zawsze kadruj tak, żeby zostawało więcej miejsca po stronie, w którą patrzy się pies ;)

Ja nawet jakoś specjalnie się nad kadrem tutaj nie zastanawiałam, ale dzięki :ok: Pewnie się podszkoliłaś w wakacje :lool:
Tanorja
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 1 paź 2013, o 17:21

Tanorja napisał(a):
Wadera napisał(a):Technicznie jest ok, nad kompozycją popracujesz i będzie super :ok:

Ucięte uszy zauważyła, a co jeszcze, jeśli można zapytać- żeby się poprawić??

Generalnie przy portretach dostosowujemy rodzaj kadrowania do obiektu. Jeśli obiekt jest bardziej pionowy do kadrujemy pionowo. Oczywiście są wyjątki, jeśli np chcemy pokazać kontekst, interesujące tło (np pies patrzy w stronę morza, jest na łące, która chcemy uchwycić) - wtedy zostawiamy miejsce po stronie, w która zwrócony jest model. Przykład:
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=487151304688326&set=pb.152976914772435.-2207520000.1380644343.&type=3&theater
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=478503352219788&set=pb.152976914772435.-2207520000.1380644404.&type=3&theater

Ponadto, w przypadku żywych modeli oczy umieszczamy w mocnych punktach kompozycji, zwłaszcza gdy są to portrety z bliska.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje