Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 09 maja 2013, 19:20

Jak widac opinie sa rozne.


Co do konsultacji z lekarzem.... Chyba dla niewielu istnieja inne rozwiazania niz pozbycie sie zwierzecia.

Ja jestem uczulona na slonce - i wcale nie rezygnuje z opalania. Owszem, sa dni gdy wygladam jak tredowata, i ludzie sie na mnie patrza z oczywista odraza, bywaly czasy gdy musialam brac bardzo mocne leki, ale teraz wystarczy ze w pierwsze sloneczne dni wyjde sie poopalac, na skorze wyjda mi straszne parchy, znikna, i pozniej cale lato mam spokoj.

Jezeli wszyscy sa PRZEKONANI o tym ze chca zwierze, i licza sie z konsekwencjami, jest OK.

Zainteresowany tematem nie opisal CO TO za alergia, i jakie ma objawy.

No i faktycznie - czy rodzice sa sklonni zaakceptowac pewne niedogodnosci. Z doswiadczenia rodzinnego wiem -moj ojciec tak bardzo chcial miec kota, ze nawet astma oskrzelowa go nie zniechecila. Ale nie wszyscy tak maja.

Natomiast ja bym tez radzila zastanowic sie moze nad rasa psa mniej uczulajaca. Pudel krolewski? Inteligentny, zwinny, i wcale nie musi byc strzyzony "na idiote". Albo maltanczyk - male psy sa ekonomiczne, mniej jedza ;)a pociechy z nich tyelz samo :)

Albo zaprosic do siebie znajomego z psem na kilka dni :)

PRZEPRASZAM ZA BRAK POLSKICH ZNAKOW.
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 09 maja 2013, 20:45

Dagi napisał(a):Witaj na forum.

Postaram się odpowiedzieć na Twoje pytania na podstawie własnych doświadczeń.

Uważam, że owczarek to nie jest pies dla alergika.

Kupicie szczeniaka i co ? Okaże się, że mocno uczula i go oddacie? Nie ryzykujcie dla dobra psa i własnego również :(

Owczarki tracą sierść ( bardzo linieją), a częste kąpiele nic nie dadzą. Mało tego, nie powinno się kąpać owczarków często, bo to niezdrowe dla ich włosa i skóry, a owczarek to nie pudelek ;) Ja kąpię 1-2 w roku jak jest taka konieczność, np. gdy się mocno zapaskudzi ;)A sierść...jest wszędzie, mimo, iż odkurzamy codziennie, a nawet 2 x dziennie.

Suczki długowłose są różnego wzrostu i różnej wagi, bo albo są zgodne ze wzorcem albo nie ;)Są suczki, które znacznie przekraczają 55 cm.

Owczarek potrzebuje wiele uwagi i zajęć. Pozostawiany 9h sam będzie się nudził i może być nieznośny. To jest pies pracujący. Potrzebuje szkolenia i samo wyprowadzanie go na spacerki to zdecydowanie za mało.

Przejrzyj mój post ( np. str 10 i 22). Aria od szczeniaka była szkolona dzień w dzień, zostawała max 6h sama i to co drugi dzień, bo tak to max 2h a i tak narobiła szkód jak mało kto...

Przejrzyj forum, poczytaj o doświadczeniach innych właścicieli, o problemach wychowawczych, zdrowotnych...- sami ocenicie, czy dacie radę.

Nie potrafię odradzić Ci rasy, którą kocham najbardziej na świecie, ale...wiem, że owczarek to nie jest pies dla każdego.



Zofia napisał(a):A co rodzice - rozumiem, że gospodarze mieszkania, wykupujący recepty dla brata z alergią - myślą na ten temat?
Co będzie, jeśli alergia się nasili? Psie zapachy to nie tylko futerko. Szczeniak w pierwszych tygodniach/miesiącach życia wypróżnia sią bardzo często - będzie komu uczyć czystości, wychodzić na początek i kilkanaście razy na dobę?

Rower to sport dla dorosłego lub dorastajacego psa, nie dla szczeniaka. Na dłuższe spokojne pozostawanie w domu można liczyć u dorosłego psa.
Nie decydowałabym się na szczeniaka, gdybym musiała w pierwszych miesiącach zostawiać go samego na 9 godzin - i to ze względu na dobro zwierzątka, a nie na porządek w domu.
Zofia Mrzewińska


Napisała bym dokładnie to samo :hi:
Dodam, że sierść psa jest u nas wszędzie, w łóżku, na odzieży, bieliźnie, w kuchni, w łazience, pomimo normalnego codziennego sprzątania odkurzaczem.
Poza tym czy pragnienie posiadania psa jest wasze wspólne - wszystkich domowników jednakowo silne? Czy brat jest świadomy że objawy alergii mogą być nasilone i czy to w pełni akceptuje, czy brat jest pełnoletni?
Są psy dla osób alergicznych, równie piękne i mądre jak owczarki, a jednocześnie mniej wymagające.
Owczarek niemiecki akurat należy do rasy najmniej polecanej dla alergika z uwagi na dużą ilość złuszczanego naskórka. Tu jest bardzo ciekawy artykuł.

http://alergie.mp.pl/lista/show.html?id=61454

Myślę, że decyzję o zakupie owczarka warto odłożyć do czasu usamodzielnienia się, by nie przysparzać rodzicom i bratu dodatkowych problemów.



ps. fragmenty tekstu zostały wytłuszczone przeze mnie
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 10 maja 2013, 04:33

Ja mogę dodać tylko tyle, że moja znajoma miała alergie na zwierzęta i... stwierdziła że chce kota. Kot wyleciał od niej po tygodniu.
Później chciała psa. Pies wyleciał po miesiącu.
Biedne zwierzęta. Ale wszystko zależy od człowieka. Jeśli jest ktoś w stanie wziąć na swoje barki odpowiedzialność, że tego psa do końca jego życia zapragnie mieć u swojego boku niezależnie od przeciwności losu - będzie pięknie. Jeśli ktoś podda się po tygodniu bo jednak zrozumie że "zwierze to obowiązek, ktoś tam ma alergię, a w ogóle to nie mam czasu" - szkoda zwierzaczka... :(

Fajnie że autor wątku myśli poważnie o wszystkich aspektach i pyta się bardziej doświadczonych :ok::).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Wiek: 34
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 43
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 10 maja 2013, 07:17

W tym konkretnym przypadku szczery zamiar i najlepsza nawet wola forumowicza może zostać skonfrontowana z potrzebami i problemami, czy nawet niechęcią pozostałych członków rodziny.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 23
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Żarówa » 11 maja 2013, 15:16

Bardzo wam dziękuje za wasze wypowiedzi które mi bardzo pomogły postanowiłem ze wezme tego psa bo moj brat nie ma uczylenie jak sie dowiedział na psy ale na koty (nie mam pojecia co to za roznica)wiec pod koniec czerwca ,początek lipca bede miał juz tego cudownego psa i pochwale sie zdjeciami na forum .Wielkie Dzieki!
Żarówa
Losowy avatar

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez anita » 12 maja 2013, 13:18

ja tylko szybko dodam, ze w porównaniu z moim mixem laba to Gremlin w ogóle nie linieje... tony kłaków laba są na podłodze, tony są wyczesywane przez cały rok (!)i końca nie widać, a młoda gubi 5 włosów na krzyż albo wcale..
anita
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita
Wiek: 35
Lokalizacja: pod lasem
Pochwały: 2
Dołączył(a): 31 lip 2012, 17:48

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Tanorja » 12 maja 2013, 15:34

Dokładnie, z Nory nie wyleci ani włosek, a jak mialam goldena...
Tanorja
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nora&Ghotica
Imię: Natalia
Wiek: 22
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 05 lip 2012, 20:42

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez matinee » 13 maja 2013, 17:39

anita napisał(a):ja tylko szybko dodam, ze w porównaniu z moim mixem laba to Gremlin w ogóle nie linieje... tony kłaków laba są na podłodze, tony są wyczesywane przez cały rok (!)i końca nie widać, a młoda gubi 5 włosów na krzyż albo wcale..


Anita, nie chcę Cię martwić, ale wszystko przed Tobą :-)
Igma jeszcze nie ma roku i nie ma w pełni ukształtowanej okrywy włosowej, można powiedzieć, że proces budowy sierści przeważa nad procesem wymiany. Ale przyjdzie czas, że zacznie zrzucać sierść znacznie bardziej intensywnie... U mnie Alamo też niewiele naśmiecił, ot trochę podszerstka mu wyczesałam i koniec, za to Ursie wyciągałam garściami, najpierw podszerstek a potem okrywowe, w ilościach sugerujących że suka ostanie mi się łysa :przerażenie:I tak jest dwa razy w roku; na szczęście Ursa ma linienie burzliwe, ale ograniczone w czasie: 3-4 tygodnie wiosną i jesienią, a poza tym okresem jest spokój i w zasadzie nic nie gubi, o całorocznym sianiu kłaków nie ma mowy. Więc jak się Igma wda w mamusię, to napracujesz się 2 x do roku (przy suce i przy chałupie), a poza tym spokój... :ok:

Pozdrawiamy z gór!
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 maja 2013, 12:46

Żarówa napisał(a):Bardzo wam dziękuje za wasze wypowiedzi które mi bardzo pomogły postanowiłem ze wezme tego psa bo moj brat nie ma uczylenie jak sie dowiedział na psy ale na koty (nie mam pojecia co to za roznica)wiec pod koniec czerwca ,początek lipca bede miał juz tego cudownego psa i pochwale sie zdjeciami na forum .Wielkie Dzieki!


Jest różnica. Koty są jednymi z najsilniej uczulających zwierząt, po nich są świnki morskie.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: Pies w mieszkaniu. Pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Ruta » 25 maja 2013, 17:06

Super, że będziesz miał psiaka i jeszcze lepiej, że brat nie ma uczulenia na psią sierść.
Z doświadczenia wiem, że z tą alergią różnie bywa. Twój brat jest bardzo wrażliwy, dlatego będziesz musiał zachować pewne środki ostrożność, jak pojawi sie maluch:
"Niezbędne jest częste czesanie zwierzęcia, które ograniczy linienie i gubienie włosa. W okresie wiosennym warto opłukiwać psa wodą z prysznica nawet kilka razy w tygodniu. Nie musimy używać do tego celu szamponu, gdyż stosowanie zbyt dużej ilości preparatów może wywołać u czworonoga podrażnienie i prowokować drapanie i ścieranie naskórka. Równie istotne jest wietrzenie pomieszczeń, w których na co dzień przebywa nasze zwierzę i systematyczne sprzątanie wnętrz. Szczególną dbałością i opieką winniśmy otoczyć dywany, tapicerki i obicia foteli, gdyż to właśnie na nich osadza się największa ilość sierści i naskórka zwierząt. Jeśli posiadamy psa rasy długowłosej warto zastanowić się nad wyborem dywanów, które nie posiadają długiego włosa" Dodatkowo, lekarz prowadzący Twojego brata musi być bezwzględnie poinformowany o pojawieniu się nowego członka rodziny, pomoże to w dobraniu odpowiedniej farmakoterapii.
Ruta
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post