Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 27 sie 2014, 14:56

Suka musi być izolowana od psa na tyle długo, aż srom całkowicie sie obkurczy. Zawsze jest ryzyko, że nawet w 21 dniu od początku cieczki suka po kontakcie z samcem zacznie na nowo cieczkę - od razu od płodnych dni. Więc proponuje izolować zwierzeta jeszcze co najmniej przez 10 dni.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 28 sie 2014, 07:20

na pewno będę obserwować
pojechałam wczoraj do Pani veterynarz,
porozmawialyśmy i niestety nie ma żadnej skutecznej metodoty na to
zaproponowała relanium dla psa.... skutek miał być jakikolwiek, a był żaden, wręcz chyba nawet gorzej
ponad to, wykapałam oba pieski porząnie, kocyki do spania, zmylam podłogi, drzwi ( woda z octem) i ,,, nic!!!
ręce opadają - już nie wiem jak to przeżyć
nasza niunia tak zmęczona, że śpi na siedząco
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 sie 2014, 09:15

Jeżeli bodaj przez dziesięć minut psy były razem poza kontrolą - to prawdopodobieństwo ciąży jest już ogromne.
Albo absolutna izolacja przez miesiąc przy każdej cieczce, od pierwszego dnia, albo sterylizacja.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 76
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Yustyna » 28 sie 2014, 11:09

Ja jeszcze chciałam dodać, że generalnie ustąpienie zewnętrznych objawów cieczki ( plamienie) - to moment- kiedy są najbardziej płodne dni..wspominam o tym, gdyż moja kuzynka była mocno zdziwiona, że jej sunia jednak zaciążyła, wszak cały czas w trakcie "cieczki" była trzymana w domu. I jak ustało plamienie- to ją wypuściła w końcu na podwórko...
Yustyna
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cookie i Abby
Imię: Justyna
Wiek: 51
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 2
Dołączył(a): 16 gru 2012, 20:34

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez norineko » 28 sie 2014, 19:08

Dorzucę, bo może się to przydać na przyszłość, że dobre są tabletki z chlorofilem podawane suczce. Tylko by były w miarę skuteczne to należy je podawać w dawce dość dużej (w przypadku ONka to ok 8 tabletek/dzień) już na 2 tygodnie przed spodziewanym terminem cieczki (nie rui, cieczki).
Psy oczywiście trzeba obowiązkowo izolować przez jakieś 3-4 tygodni, zależy od suki. Warto też suczkę zaopatrzyć w majteczki - tak robiła znajoma posiadająca parkę goldenów, nigdy nie doszło do pokrycia, szczeniąt nie mieli, a psy były w miarę spokojne w domu (o dziwo), mąż interesował się żoną tylko na spacerach.
Oczywiście wszystkie objawy suczce przejdą po ustąpieniu dni płodnych, w tym obrzęk sromu, który Cię teraz martwi, to normalne. A suka pewnie je teraz ma (tj.dni płodne), skoro chłopak wariuje. To jej pierwsza cieczka w końcu.
Każda może być inna i u różnych suk wygląda to inaczej. Moje suki różnie się zachowywały, ale z żadną problemów nie miałam. U obecnej poza lekką drażliwością na początku nawet nie widzę różnicy w zachowaniu w czasie cieczki, jakby jej nie miała.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 40
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 62
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 29 sie 2014, 06:12

dziekuję wszystkim za rady
stał się cud.. jakimś magicznym zaklęciem Figaro uspokoił sie wczoraj popołudniu. Przestał miałczec, wyć i nawet udało mu sie kilka razy odejśc od niej na więcej niż pół metra. Noc tez w miarę przespana. Jeszcze ją tam liże wszędzie gdzie popadnie, ale jest o niebo lepiej.
Nawet spytalam męża jakie dragi mu dał
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 sie 2014, 09:19

Pisaliśmy wielokrotnie, że psy powinny być odizolowane! Samiec mógł się uspokoić po pokryciu suki...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez matinee » 29 sie 2014, 09:31

Nie ma żadnego sposobu, by psa i sukę w cieczce trzymać razem bez ryzyka (praktycznie - pewności) pokrycia. Majteczki, psikacze, tabletki chlorofilowe - to wszystko są sposoby, by zmniejszyć atrakcyjność suki wyprowadzanej na spacery. Natomiast przy stałym kontakcie z psem te sposoby nie działają. Trzymanie ich razem w czasie cieczki to proszenie się o nieszczęście, a ciąża suki prawie pewna. Nawet jeśli się odgryza, może dopuścić samca w każdej chwili; często zresztą jest tak, że suka nie dopuszcza samca w obecności właścicieli, a kiedy są same - jak najbardziej. Koniecznie obserwuj suczkę, mogło już dojść do krycia i zapłodnienia. A na teraz i w przyszłości - absolutna izolacja obu zwierzaków na czas cieczki, tak jak pisze Zofia - do momentu całkowitego obkurczenia się sromu do stanu wyjściowego. Nie wystarczy w osobnych pokojach, psy są mistrzami w pokonywaniu przeszkód do ukochanej; musiałyby być w tych pokojach zamykane na klucz. Ale to nie jest wyjście na stałe, bo i tak zamienia życie w piekło, zarówno właścicielom, jak i zwierzakom (są cały czas pobudzone). Piszę to z doświadczenia - też mam psa i sukę i wszystko o czym piszesz przerabiałam, przetestowałam też wszystkie wspomniane półśrodki.
Musisz też wziąć pod uwagę, że przy następnych cieczkach będzie gorzej; i pies i suka poznały już popęd i będą reagować silniej.
Najlepszym wyjściem jest kastracja psa lub sterylizacja suczki. Sterylizacja załatwi problem cieczek w ogóle, kastracja - spowoduje, że pies nie będzie miał "ciągot" także do innych suczek w ciąży. Można oczywiście wykonać oba zabiegi, u obu zwierzaków, i mieć święty spokój z problemem rozrodu.

-- 29 sie 2014, o 10:35 --

wiola2214 napisał(a):dziekuję wszystkim za rady
stał się cud.. jakimś magicznym zaklęciem Figaro uspokoił sie wczoraj popołudniu. Przestał miałczec, wyć i nawet udało mu sie kilka razy odejśc od niej na więcej niż pół metra. Noc tez w miarę przespana. Jeszcze ją tam liże wszędzie gdzie popadnie, ale jest o niebo lepiej.
Nawet spytalam męża jakie dragi mu dał


Matko Boża, doczytałam teraz o nocy przespanej... dziewczyno, jeśli one były cały czas razem, łącznie z nocami, to w zasadzie ciążę masz pewną :(

Objawy, jakie opisałaś w pierwszym poście świadczą, że suka weszła w okres maksymalnej płodności. I nieważne, że to 16-18 dzień. Moja suka miewa czasem okres najwyższej płodności 18-20 dnia.
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
matinee
Avatar użytkownika
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 76
Dołączył(a): 08 sty 2012, 16:46

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez wiola2214 » 29 sie 2014, 10:05

juz napisałam wyżej , będzie kastracja i sterylizacja...
czy do czegos doszło? nie sądze, nie były same - a już przez ostatni tydzień w ogóle
w nocy sa razem, ale z nami w pokoju i nie da sie ich nie dopilnować
a jesli zdarza się maleństwa to i tak tragedii nie będzie
dzieki za wszystkie rady
wiola2214
Losowy avatar
Nowy forumowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Wiola
Wiek: 38
Lokalizacja: Kwidzyn
Dołączył(a): 27 sie 2014, 08:57

Re: cieczka - suka i pies.. pomocy!

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 29 sie 2014, 10:55

wiola2214 napisał(a):(...)
w nocy sa razem, ale z nami w pokoju i nie da sie ich nie dopilnować
(...)


To chyba jakiś żart :mur:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Avatar użytkownika
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Wiek: 41
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 42
Dołączył(a): 23 lip 2012, 12:49

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post