Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Pies nie staje na lape pomocy !

Nieprzeczytany postprzez Wiolciunia » 13 wrz 2012, 11:16

Witam. otoz przedstawie sytuacje od poczatku... Szarik jest psem schroniskowym i mamy go od kwietnia. jest poltorarocxznym psem.lecz nic nie wiemy o jego przeszlosci.... okazalo sie tylko ze musial miec problem z prawa przednia lapka bo jak sie duzo nabiegal to kulal,utykal troszke. mamy drugiego malego psa ktory notorycznie ucieka pod brama ledwo sie przeciskajac i Szarik oczywiscie wariuje na ten widok i skacze na brame lub kopie dolki.

dzisiaj przy pierwszym wyjsciu na dwor bylo wszystko ok. szarik jak zwykle przywital mnie i chodzil za mna. a przy drugim zauwazylam ze nawet nie drgnal. okazalo sie ze cos sobie zropbil w lape. wogole na nia nie staje. ma problem z wejsciem po schodach. caly czas piszczy.

Szarik nigdy nachalnie nie pcha sie do domu a teraz strasznie chcial wejsc wiec naszykowalam mu koc na podlodze i go wpuscilam. lecz on pryzszedl do mnie podal mi ta chora lape i piszczal. kazdy ruch sprawia mu bol. jezeli chodzi tak jakby o nadgarstek to ruszam nim a on ni reaguje. nie widze zeby mial cos wbite. pies nie mzoe sie podniesc nie moze sie polozyc. piszczy i strasznie placze czego nigdy u niego nie spotkalam.... nawet jak utykal.

zapewne kazdy z was powie ze trzeba do weterynarza, ok wiem. maz skonczy prace i od razu z nim pojedzie... lecz czy moge mu ulzyc czyms na obecna chwile?> spi teraz w domu - czegfo nigdy nie robi bo po chwili lezenia w domu chce wyjsc spowrotem na dwor. nie wiem co mu sie stalo ale to jesgo piszczenie a nawet jak dla mnie plakanie strasznie mnie dobija.... co on mogl sobie zrobic ? mysle ze to cos w stylu bark lub cos innego....
Wiolciunia
Losowy avatar

Re: Pies nie staje na lape pomocy !

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 13 wrz 2012, 11:30

najważniejsze to aby nie obciążał teraz tej łapki. Aby wstawał, tylko za potrzebą i z powrotem na miejsce..

a w przyszłości może zrobić zdjęcie, aby dowiedzieć się co z tą łapką się dzieje?
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 30
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Pies nie staje na lape pomocy !

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 13 wrz 2012, 15:56

mielismy podobny problem: Akkbar pobiegl za kotem a ze teren nierowny, po chwili wrocil utykajac. Tez myslelismy ze ma cos z sama stopa, cos moze wbilo mu sie w opuszke, kontrolowalismy, sprawdzali...w koncu poprosilismy weta na wizyte. Wet tylko psa poobserwowal i po badaniu (dotykal cala lape, ruszal nia na wszystkie kierunki) stwierdzil ze pies ma problemy nie w samej lapie a w lopatce. Dostal zastrzyk, psa przez tydzie wyprowadzalam tylko na smyczy, zadnych dlugich spacerow i po jakichs 2ch tygodniach przeszlo.
Ja w Twojej sytuacji tez radze Ci przejsc sie z psem do weterynarza.
Bazooka
Losowy avatar

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post