Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 20 paź 2012, 20:55

Słyszeliście, używaliście :-)? Ja pierwszy raz w życiu widzę i jestem ciekawa, czy to działa :-P

http://www.karusek.com.pl/produkt.php?p ... 51&cat=137
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 22
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez marta123456 » 20 paź 2012, 21:11

nie wygląda żeby miała pomóc , najlepiej nauczyć na normalnej smyczy lub w kantarze
marta123456
Losowy avatar

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Tajgowa » 20 paź 2012, 21:29

Szczerze mówiąc to też pierwszy raz coś takiego widzę, ale wydaje mi się, że nie koniecznie sprawdzi się to przy uczeniu chodzenia przy nodze. Zastanawia mnie jak na takim "czymś" można skorygować złe zachowanie - to jest chyba ciężkie do zrobienia, no bo jak?

W opisie jest napisane, że "należy ignorować niewłaściwe zachowanie psa (szarpanie, próby oddalenia się) " - gratuluję przy masywnym i nieposkromionym psie (a raczej właściciel takiego będzie poszukiwał, takiego wynalazku). Trochę to chyba nie do końca przemyślane ;-)

marta123456 napisał(a):nie wygląda żeby miała pomóc , najlepiej nauczyć na normalnej smyczy lub w kantarze

Samo na pewno nic nie pomoże, tylko trzeba byłoby wiedzieć, co zrobić, żeby pomogło. Swoją drogą, kantar nie uczy, kantar wymusza zachowanie. Nie uważam go za dobre narzędzie szkoleniowe.
"Dog training is a journey and it's a journey that doesn't have an end. Just about the time we think we have everything figures out, something jumps up and slaps us in the face to remind us we still have a lot to learn." Ed Frawey
Tajgowa
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 17
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez puma » 20 paź 2012, 22:12

Tak patrząc po załączonym obrazku to myślę sobie, że gdybym tak sukę do tego ustrojstwa przypięła nie ucząc jej wcześniej chodzenia na luźnej smyczy to pewnikiem miałabym nogę ze stawu wyrwaną.

No ale cóż, marketing idzie pełną parą, producenci wymyślają cuda, wianki, konsumenci kupują, a psy... a psy robią co chcą tak jak robiły.

Cena do najprzystępniejszych nie należy, ekonomiczniej wychodzi nauczyć psa nie ciągnąc przy użyciu zwykłej, plebejskiej obroży i smyczy/linki. Podobno najprostsze rozwiązania są najskuteczniejsze.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 21
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 21 paź 2012, 08:39

Sparrowowi na szczęście rzadko się zdarza pociągnąć, ale wyobraziłam sobie, co by było, gdyby zobaczył psa i chciał się przywitać (jak nie zareaguje dość wcześnie to kładzie się wtedy na ziemi :-P) a ja bym musiała przy nim kucać :roftl:
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 22
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 21 paź 2012, 10:13

kantar nie uczy tylko wymusza zachowanie czyli to taka ucieczka od problemu dużo wygodniejsza i szybsza niż nauka psa na zwykłej obroży...
dużo wygodniejszy jest kaganiec fizjologiczny dla psa.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 19
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 11
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 paź 2012, 10:28

Psia kufa jest niezwykle wrazliwa i oplecenie jej paskiem od kantara sprawia psu spory dyskomfort.
Naklej sobie na powieki taśmę klejącą przezroczystą - widzieć będziesz ale czy będziesz czuć się komfortowo?

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 35
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 21 paź 2012, 10:34

Jeszcze trochę, a psa na spacer będzie się ubierać nie tylko w w kantar czy w szelki wpijajace się w cialo, ale i w kij umocowany pod szyją, aby pies tak śłicznie zadzierał głowę do kontaktu wzrokowego przy okazji.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 71
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 paź 2012, 11:14

Przykład jak chodzić przy nodze uczy halter,zaprezentowała tutaj Marta,ktorej sunia jak można wywnioskować z Jej wypowiedzi - nie potrafi nadal chodzic na smyczy,bo wystarczy zdjąć halter i chulaj dusza piekła nie ma.I gdzie tu ten cud? ;)
My tez jak nam się zagoi pęcherz na pięcie,nie pamiętamy,że mieliśmy kiedyś za ciasne buty i chodzenie w nich sprawiało nam dyskomfort ;)

Ucisk kantara trwa cały czas,korekta kolczatką trwa ułamek sekundy.Jesli ktoś nie widzi różnicy,tzn że nie ma o tym bladego pojęcia.
Oczywiscie nie wskazuję kolczatki jako jedynej skutecznej metody szkoleniowej,gdyż rownie dobrze korektę można wykonać zwykłą miękką obrożą.
Resztę powiedziała już Monika .

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 35
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 21 paź 2012, 17:04

A ja pytałam o tę konkretną smycz firmy Karlie, nie o kantarki, nie o kolczatki, nie o chore ambicje i wiek użytkowników. A wywołałam kłótnie :nea::-(.
Obrazek
Aśś
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Wiek: 22
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 2
Dołączył(a): 11 kwi 2012, 10:02

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post