Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 21 paź 2012, 18:58

Naukę chodzenia przy nodze prowadzi się na normalnej smyczy. Prezentowany "wynalazek" nie służy do niczego.
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Szpak » 21 paź 2012, 22:16

Wracając do tematu to nie wyobrażam sobie prowadzenia któregokolwiek z moich psów na czym takim. Onka zbyt żywiołowa, cc zbyt silne - jedno szarpnięcie z pewnością powaliłoby mnie na ziemię, z pewnością na psa :przerażenie:My pracujemy na zwykłej smyczy, kolce zamieniłam na zwykłe obroże. Raz jest lepiej, raz gorzej. Tylko ciężką i mozolną pracą do czegoś dojdziemy. Pewnie zajmie nam to więcej czasu - trudno, bez pracy nie ma kołaczy.

PS
Dyskusja nie polega na obrażaniu, dyskredytowaniu i robienu prywatnych wycieczek. Dyskusja powinna zapobiegać konfliktom i służy wymianie poglądów.
Szpak
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa
Imię: Baśka
Lokalizacja: PL
Pochwały: 11
Dołączył(a): 20 lip 2012, 08:35

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 21 paź 2012, 22:45

Ja tak sobie patrzę na ten wynalazek i zastanawiam się w jaki sposób to ma uczyć psa chodzenia przy nodze:/ Może i to miałoby jakiś sens ale wtedy gdy pies jest nauczony chodzić jak należy, chociaż i w tym przypadku bałabym się, że gdy coś pojawi się na horyzoncie , będę wleczona po ziemi ;]

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 31
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 14
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 21 paź 2012, 22:53

Beata, jak to jaki sens? Gdziekolwiek pies poleci, Twoją nogę ma przy sobie, więc chodzi przy nodze. ;-)
:roftl:
Czego to ludzie nie wymyślą???
Ps.
Nie lubisz być wleczona po ziemi? :-o
Dziwna jesteś!!!
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Wiek: 42
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 21
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 21 paź 2012, 23:20

W sumie racja:D pies przy nodze zawsze jest :Da wlec po ziemi to na polu u chłopa co by zaorać od razu :D

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 31
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 14
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 22 paź 2012, 00:20

mnie się wydaje że "to coś" służy/może służyć do dopracowania chodzenia przy nodze jesli pies ma brać udział w tych szkoleniach "PT, IPO" (nie wiem czy dobrze się wyraziłam) czy jak to zwał. Bo w normalnej tresurze, nauce chodzenia psa przy nodze wydaje mi się że wystarczy jeśli pies "idąc przy nodze" zachowa powiedzmy odległośc pół metrową.
ojeja
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Lokalizacja: królewskie miasto
Pochwały: 2
Dołączył(a): 26 sie 2012, 20:39

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 22 paź 2012, 00:35

polmetrowa odleglosc od nogi przewodnika to nie "chodzenie przy nodze"

Chodzenie przy nodze to: lopatka psa przy nodze przewodnika. :on:
Bazooka
Losowy avatar

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez puma » 22 paź 2012, 05:45

A tam od razu pół metra, na co dzień by w zupełności wystarczyło żeby każdy miejski pies potrafił chodzić na luźnej smyczy i na tej smyczy w ogóle był zapięty (w miejscach publicznych typu park), a nie biegał samopas hen hen daleko od swojego właściciela. Nie mogę zrozumieć dlaczego większość przeciętnych posiadaczy psów smycz/linkę traktuje jako zło konieczne, a prowadzenie psa na niej jako niewyobrażalną musztrę.

Jeszcze się nie spotkałam z pomysłem uczenia sportowego chodzenia przy nodze za pomocą takiego wynalazku. Chyba, że nadchodzi jakaś nowa era ...
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 21
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 22 paź 2012, 10:42

puma napisał(a):A tam od razu pół metra, na co dzień by w zupełności wystarczyło żeby każdy miejski pies potrafił chodzić na luźnej smyczy i na tej smyczy w ogóle był zapięty (w miejscach publicznych typu park), a nie biegał samopas hen hen daleko od swojego właściciela. Nie mogę zrozumieć dlaczego większość przeciętnych posiadaczy psów smycz/linkę traktuje jako zło konieczne, a prowadzenie psa na niej jako niewyobrażalną musztrę.

Jeszcze się nie spotkałam z pomysłem uczenia sportowego chodzenia przy nodze za pomocą takiego wynalazku. Chyba, że nadchodzi jakaś nowa era ...



- ja wlasnie mowie o komendzie "noga" czy "heel" czy "fuss" czyli chodzenie przy nodze psa po szkoleniu; obojetne jak zwal czy to chodzenie sportowe czy inne. I wlasnie takie chodzenie to jak wyzej napisalam: lopatka psa przy nodze przewodnika.

- prowadzenie psa " na codzien" (cokolwiek masz na mysli) to juz insza inszosc: poprostu (moim zdaniem) wiekszosci posiadaczy psow to zbyt ciezka praca :nea:nauczyc swojego pieseczka zeby chodzil grzecznie (nie ciagnal!!) na smyczy, dlatego wola puscic bydelko luzem "a niech se polata". Dobrze jeszcze jesli bydelko potrafi przyjsc na zawolanie, a jesli nie.....Stad mamy biegajace samopas burki, atakujace nasze psy.
Dlatego masz racje: linka czy smycz to dla wielu wlasnie "zlo konieczne", i nie pies jest tu winien a czlowiek.

- odnosnie wspomnianego tu na poczatku wynalazku: juz napisalam, ale powtorze: czego to ludziska nie wymysla! :nea:
Bazooka
Losowy avatar

Re: Smycz do nauki chodzenia przy nodze KARLIE LEGLEADER

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 22 paź 2012, 11:05

"Już nigdy nie będziesz miał problemów z ciągnącym na smyczy psem. Dzięki smyczy LEGLEADER szybko, łatwo i skutecznie nauczysz swojego psa posłusznego chodzenia przy Twojej nodze."

Marketingowo sprytnie to sobie wymyślili ale czy na pewno jest to użyteczny gadżet? Moim zdaniem nie, ba myślę że nawet może być niebezpieczny. Nie trzeba mieć bujnej wyobraźni żeby domyśleć się co się stanie gdy piesek który nie potrafi chodzić na luźnej smyczy, nie jest karny lub po prostu lubi gonić kotki czy zające mocno pociągnie lub zrobi klasyczny, gwałtowny zwrot w tył w poszukiwaniu źródła nęcącego zapachu. W zimie złamanie otwarte niemal gwarantowane.

Na pewno jest to jakieś rozwiązanie dla osób ceniących sobie wygodę i mających już ułożonego, grzecznego psa, najlepiej takiego niezbyt łupowego - w końcu dzięki legleaderowi ręce są wolne. Ale i tutaj już wymyślono lepsze rozwiązanie: pas biodrowy plus amortyzowana linka. :)

Do nauki ładnego chodzenia przy samej nodze służy pejcz (króciutka smycz, taka 40cm), do nauki grzecznego chodzenia na luźnej smyczy wystarczy... zwykła smycz, nagródki i dużo cierpliwości. Szkoda pieniędzy, szkoda zdrowia. ;)
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 36
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post