Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 23 cze 2012, 15:46

Hodowla : 'Ze Styczniowej Uliczki'
Miejscowość: Łazy

Proszę was o informacje na temat tej hodowli. Dzisiaj dzwoniłam tam i pani powiedziała mi że mają szczeniaki z rodowodem za 850, a bez za 500zł. (szczeniaki w wieku 2 miesięcy). Szczeniaki które nie posiadają rodowodu mają rodziców z rodowodem.
Tu jest link:
http://allegro.pl/owczarki-niemieckie-i2416981546.html

Bardzo jest mi potrzebna jakakolwiek informacja na temat tej hodowli. Pieski na zdjęciach wyglądają na zadbane i zdrowe. Jutro ta pani ma mi wysłać na e-mail więcej zdjęć
Jeśli ktoś z was zna hodowle owczarków niemieckich długowłosych z okolic powiatu cieszyńskiego (woj. śląskie) to proszę o jakieś informacje?
cena szczeniaków nie może przekroczyć 700zł, ponieważ nie stać mojej koleżanki na droższy zakup (wydatki na akcesoria karmę i całą resztę)

Z góry dziękuje. Dominika.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 23 cze 2012, 16:25

Trzymaj się z daleka od hodowli która sprzedaje szczenięta z rodowodem jak i bez. Ciekawe jakiego klubiku to "rodowód"?

Co do wyboru innej hodowli to nie pomogę.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 23 cze 2012, 18:02

No i co ja mam zrobić.
Chciałabym mieć psa z rodowodem,żeby nie było że pochwalam pseudochodowle i żeby mieć pewność że będzie to czysto rasowy owczarek. Jak sądzicie kupie owczarka za cenę do 700zł? Od zawsze marze o takim ale dopiero teraz mam warunki i uzbierane to 780zł. (80zł na karmę, smycz i obroże).
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Luna » 23 cze 2012, 18:15

Dominika, nie bardzo wiem czy mogę coś doradzić, ale może jeśli nie masz możliwości kupienia owczarka z rodowodem to odwiedzisz schronisko?
A nóż trafi się miot jakichś szczeniaków, może nawet w typie owczarka..?
Jeśli nie, to chyba nie ma innej opcji jak poczekać jeszcze trochę na wymarzonego owczarka niemieckiego :ooops:
"Jest Twoim przyjacielem, partnerem, obrońcą, Twoim psem. Jesteś jego życiem, miłością, przewodnikiem.
Będzie Twój, wierny i oddany do ostatniego uderzenia serca. Winien mu jesteś zasłużyć na to oddanie"
Luna
Avatar użytkownika
Owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Tajga
Imię: Nina
Wiek: 15
Pochwały: 7
Dołączył(a): 09 kwi 2011, 14:29

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 23 cze 2012, 18:25

Niestety w dwóch pobliskich schroniskach nie ma szczeniaków. ;(. Jeszcze poszukam.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 23 cze 2012, 18:54

Nie wiem ile jest pseudohodowli w Łazach, ale ja w Łazach kupiłam Amona. Szczenię miało gronkowca, w tej chwili pies jest po operacji drugiego biodra z powodu dysplazji. Niestety w międzyczasie zaginęła mi umowa, więc nie mam żadnych namiarów. Pan sprzedawał szczenięta z rodowodem i bez. Aaaa i miał też psiaki jakiejś małej rasy. Jeżeli to ta pseudohodowla, to zdecydowanie odradzam. Mnóstwo pieniędzy kosztuje utrzymanie mojego psa w jako takiej formie zdrowotnej.
Pozdrawiam
Aneta
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
http://www.youtube.com/watch?v=T2iISWltdzc
Brawurka
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon
Imię: Aneta
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 6
Dołączył(a): 13 lut 2011, 09:11

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 23 cze 2012, 19:07

To się zgadza.Prawdopodobnie to ta sama hodowla. Ponieważ:
- mają oni na sprzedaż ON z rodo i bez,
- mają na sprzedaż także yorki "Aaaa i miał też psiaki jakiejś małej rasy"

No nic zrezygnuje z tej hodowli.

-- 23 cze 2012, o 20:09 --

A co sądzicie o Hodowli "z Harexu".
http://allegro.pl/owczarek-niemiecki-ow ... 19464.html
Ich pieski są prześliczne. Cena jest trochę wyższa. Ale jeśli mam ryzykować tym że w przyszłości będą chorować to wole dołożyć trochę.

Macie jakieś opinie o tej hodowli?
Czy ktoś posiada szczeniaka z tej hodowli?
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 23 cze 2012, 19:17

Donko246, to nie jest hodowla. Oni muszą napisać, że są zarejestrowani i jakieś tam osoby tworzą klub, wypisują na komputerach "rodowód", bo od 1 stycznia nie można sprzedawać psów bez rodowodów. Ale to nie są hodowle, gdzie psy są oceniane, odpowiednio dobierane.

Być może uda Ci się znaleźć szczeniaka za 700 zł, ale powiem szczerze, że 80 zł na karmę to chyba ciut mało. Na jaki czas ta karma miałaby wystarczyć? Szczeniak potrzebuje dobrej jakości karmy, bo rośnie rozwija się i karma to podstawa na przyszłość.
Oprócz tego szczeniak wydawany z hodowli jest raz zaszczepiony - jeżeli odbierasz małego, takiego 8 tygodniowego. Potrzebuje jeszcze 2 kolejnych szczepionek. Myślę, że mniej niż 40 zł za takie szczepienie nie zapłacisz - czyli za dwie dawki to już 80 zł. Do tego zaszczepienie na wściekliznę, kolejne odrobaczenie.

Starszy piesek na pewno będzie miał już komplet szczepień. Musisz żądać również książeczki zdrowia, gdzie będą pieczątki weterynarza, który tego pieska szczepił.

Zakup pieska małego, z niesprawdzonej hodowli, która może się okazać pseudohowlą pod szyldem jakiegoś niedawno powstałego klubu może niestety odbić się na tym, że piesek będzie chory - od zwykłego kataru po śmiertelną parwowirozę. Walka o pieska będzie kosztowała więcej niż zapłacisz za niego.

Dlatego, choć mogę zrozumieć, że to Twoje wielkie marzenie, to jeżeli rodzicie jednak nie zgadzają się na dołożenie do tego marzenia to zrezygnuj z niego. Może np. na razie adoptujesz małego pieska, którego koszty utrzymania będą duuuużo niższe niż koszt utrzymania owczarka. Owczarek poza tym wymaga pewnej ręki i odpowiedniego szkolenia, bo kiedy nie zadbasz o jego zmęczenie fizyczne i psychiczne może być źródłem problemów. Mniejszego psiaka szybciej wymęczyć, nieraz w różnych parkach mały biegający psiak nie robi ludziom problemów, a duży ON już tak. Z małymi psiakami też można (a nawet i trzeba) ćwiczyć posłuszeństwo, wąchanie czy agility.

Wiem jak to jest jak się o czymś marzy, ale czasami warto na coś spojrzeć z boku.
Carmella
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Lokalizacja: Podbeskidzie
Pochwały: 3
Dołączył(a): 16 cze 2011, 13:12

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 24 cze 2012, 10:48

Dziękuje za odpowiedź Carmella.
To 80zł miało być przeznaczone na początek.
Karmę miałam zamiar kupić z BRIT lub ACANA ale na początek te najmniejszą paczkę ponieważ nie wiem czy akurat ta będzie mu smakowała.
Na początek wystarczy mi kupić obroże zwykłą ponieważ on tak z niej wyrośnie i będzie trzeba kupić nową. I w tedy kupie mu już taką porządną.
Smycz już posiadam, więc więcej kasy będzie na inne zabawki czy przysmaki.
Uzgodniłam z rodzicami że koszty pierwszych szczepień i odrobaczeń oni pokryją.


Będę dzisiaj dzwonić do kilku hodowli.
Dowiedziałam się że hodowle sprzedają szczeniaki taniej gdy są to pieski nie wystawowe. A ja nie mam zamiaru chodzić na wystawy z moim pieskiem.

Jeśli ktoś z was zobaczy na sprzedaż szczeniaka owczarka niemieckiego z rodowodem (metryką) w cenie do 750zł to proszę o informację.
Z góry dziękuje.

Pochwały przyznane za posta: 2
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 24 cze 2012, 10:56

Acana jest drogą karmą. Za worek 18kg kosztuje 230-250zł i starcza na miesiąc może nawet nie cały.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post