Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 paź 2011, 06:33

Nakasha napisał(a):Kupiłam Nemo z hodowli Modris Podlasie, ale mam mieszane uczucia. Niby warunki i socjalizacja są ok, ale hodowca był mało zainteresowany warunkami, jakie my możemy szczeniakowi zapewnić. Ewentualnego kolejnego/następnego owczarka kupiłabym z innej hodowli, takiej, która szkoli psy dla policji i wojska, z linii użytkowej. ;)

Czego to ma być wyznacznik? Ich psy z linią użytkową to pewnie nie mają nic wspólnego. ;-)Ja takich hodowli bym unikał.
Tomek zawsze pozdrawia.
Na chwilę obecną z powodu braku czasu nie odpisuję na PW od osób nowych lub mało aktywnych na forum. Przepraszam.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 35
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 34
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 18 paź 2011, 07:37

Ha, to kobieta od której kupowaliśmy Zygmunta (przypominam, że jest z pseudo), najpierw z nami się spotkała, mieliśmy dwugodzinną pogawędkę (pewnie połowa to ściema), wręcz starała się nas zniechęcić, mówiąc o tym, że na jesieni będzie błoto w domu, sierść przez cały rok walająca się na podłodze, koszty utrzymania itd. Przy odbiorze zajęło nam o już tylko godzinę, pisała nam na kartce jak suplementować żarcie, jakie podawać, kiedy jakie szczepienia, o kwarantannie, o noszeniu na rękach przy schodzeniu po schodach, o szkoleniach itd. Także powiem Wam szczerze, że zrobiła na nas dobre wrażenie. Nie zmienia to faktu, że będąc w ZK sprzedawała na lewo. Wyjaśniła nam to tak, że suka-matka Zygmunta skończyła ósmy rok życia i po tym czasie traci uprawnienia hodowlane, a ona jej już ich nie przedłużała.
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 32
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 paź 2011, 07:59

jak ja nie cierpię mącenia ludziom w głowach syfem, nie prawdą...
I później spotyka się takiego człowieka po przejściach na swojej drodze który nie wierzy nam w żadne szczere słowo :roll:aż mi się odechciało iść do pracy :P
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Bobby » 30 paź 2011, 11:15

A mój Axel (właściwie ma na imię Azir) jest z hodowli Arkadia. Na owczarku sama nazwa tej hodowli już powoduje kwas :irefulale ja mam to gdzieś. Chłopak jest super :yahoowspaniale pracuje (PT1 zdana z wynikiem doskonałym, zobaczymy jak będzie dalej 8--))no i jak dotąd (oby nie zapeszyć) jest zdrów jak przysłowiowy koń yes
Jeśli jednak kiedyś będę szukał kolejnego owczarka (przy całym szacunku dla Pani Agaty z Arkadii) to mój wybór ograniczony będzie wyłącznie do linii użytkowych :-)Uwielbiam pracusie spox
Bobby
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: AXEL
Wiek: 46
Dołączył(a): 19 wrz 2011, 17:17

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 30 paź 2011, 12:11

Wczoraj dowiedziałam się, jakie metody szkolenia stosuje policja i włos mi się na głowie zjeżył.... :(
Nakasha
Avatar użytkownika
Owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Kuriany - Białystok
Pochwały: 7
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 paź 2011, 17:09

Jakie?
Obrazek

Co każdy posiadacz psa przeczytać powinien: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Zuza » 31 paź 2011, 09:56

Nakasha napisał(a):Wczoraj dowiedziałam się, jakie metody szkolenia stosuje policja i włos mi się na głowie zjeżył.... :(


To mnie akurat nie dziwi po tym jak dowiedziałam się jakie metody stosują w pierwszej pomocy :o
typu patyk do buzi żeby udrożnić drogi oddechowe :nea
moje ONki : Maja Misio Gucio
przyszły weteryniorz ;)
Zuza
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Maja, Misio, Gucio
Imię: Zuza
Wiek: 21
Lokalizacja: Małopolska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 02 sie 2011, 23:45

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez wilczestado » 02 lut 2012, 23:57

Moje czarnuszki są z Boss & Bursztyn i Wilcze Serce. Obie hodowle świetne i polecam je wszystkim :D
wilczestado
Losowy avatar

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Karoll » 03 lut 2012, 14:42

Bobby napisał(a): (PT1 zdana z wynikiem doskonałym, zobaczymy jak będzie dalej 8--)

Mały OT, absolutnie moja wypowiedź nie jest do Ciebie skierowana.
To, że pies zdaje egzamin np. PT1 z wynikiem doskonałym , nie świadczy o jego wyszkoleniu i umiejętnościach.
Widziałam film z psem, który bezapelacyjnie powinien dostać dużo niższą ocenę albo go oblać :diabeł:, ale dostał doskonałą nie wiedzieć dalczego.
Powiem tak, że gdyby egzaminy na studiach były tak samo oceniane, to w Polsce byłoby dużo więcej osób z przynajmniej mgr przed nazwiskiem :lool:
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Franka
Imię: Karolina
Wiek: 32
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 5
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Z jakiej hodowli macie psa?

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 03 lut 2012, 16:46

A no właśnie, Nazgul ma zrobione PT1 a co z niego za rojber jest to mało powiedziane :ooops:
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 28
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post