Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 01 lip 2012, 18:31

Prawdziwie dominujące samce, odpuszczają na gesty poddańcze. Suki, niestety, nie. Dlatego, wbrew pozorom, mniej groźne są walki psów, niż walki suk.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 9
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 01 lip 2012, 19:17

Joan napisał(a):Ale o czym Wy debatujecie... ???

Mam psa który waży 47 kg i którego można prowadzać na nitce, mam też sukę 30 kg, która potrafi wyskoczyć nagle tak, że wyrywa rękę ze stawu. Mam też półrocznego szczeniaka, samca ważącego chyba więcej już niż ta sunia, który próbuje czasem ciągnąć ( szczególnie do swoich psów), ale nigdy nie wyrywa się z nagła.

50 lat temu nie było takie popularne korzystanie z psich szkółek, a jednak ludzie mieli psy i niepowyrywane ręce... Czy psy były inne, czy inni ludzie?

P.S. Nie lekceważcie też 14 lat. Takie "dzieci' walczyły w Powstaniu. Zdarza się też, że 14 latek bywa rozsądniejszy od niektórych dorosłych (lub tych, co się za dorosłych mają).

Zgadzam się,zarówno w temacie stereotypów, że samce są trudniejsze jak i podejścia do osoby która ma 14lat...tymbardziej że autorka negatywnych komentarzy sama ma niewiele więcej...:-)
kaczuszk1304
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Cyrus
Imię: Edyta
Wiek: 26
Lokalizacja: Mostówka
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 cze 2012, 09:17

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 01 lip 2012, 19:48

Przecież nie krytykuje podejścia jakie ma 14latka bo jak najbardziej uważam że bardzo rozsądnie podchodzi do sprawy. Wyrażam swoje zdanie jak inni i nikogo nie obrażam ;)Każdy ma prawo do swojego zdanie. Ja z tematu się wyłączam :-P

Autor postu otrzymał pochwałę
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 01 lip 2012, 20:01

Dziękuje wszystkim za odpowiedzi.
Byłam dzisiaj na wystawie w Ustroniu.
Jeszcze nie jesteśmy pewni czy długowłosy czy krótkowłosy piesek.
Wiem że może kogoś to dziwi jak czternastolatka poradzi sobie z samcem owczarka ale wiem że jak nie będę sobie dawała rady z wychowaniem to może mi w tym pomóc treser. Uzgodniłam to z rodzicami i jak będzie trzeba to skorzystamy z pomocy tresera. Mój aktualny pies (niestety zostanie uspany) jest w typie owczarka niemieckiego krótkowłosego użytkowego i dosyć dobrze sobie z nim poradziłam może nie był on wyszkolony idealnie ale nam to wystarczyło.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 02 lip 2012, 07:49

saacrum napisał(a):Przecież nie krytykuje podejścia jakie ma 14latka bo jak najbardziej uważam że bardzo rozsądnie podchodzi do sprawy. Wyrażam swoje zdanie jak inni i nikogo nie obrażam ;)Każdy ma prawo do swojego zdanie. Ja z tematu się wyłączam :-P

Bardzo dobrze,bo nie ma sensu dyskutować mam takie zdanie jak i Ty;-) Pozdrawiam
________________________________________
Karolina.Daisy.
Karolina88
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Daisy
Imię: Karolina
Wiek: 20
Lokalizacja: Sosnowiec
Pochwały: 3
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 10:35

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 02 lip 2012, 08:51

Najpierw to miał być pies dla koleżanki, potem dla Donki, najpierw Donka pisała, że ma w domu mieszańca yorka, teraz okazuje się, że ma psa w typie owczarka użytkowego, który ma byc "uspany" - ciekawe dlaczego?
Najpierw Donka pytała czym różni się owczarek użytkowy, teraz wie już, że ma psa w takim typie i co wiecej - sama go wyszkoliła.
Najpierw trzeba bylo oszczędzać na cenie szczeniaka, bo może byc otruty lub wpadnie pod samochód, teraz już będą pieniądze dla tresera. Najpierw Donka planowała zakup porządnej obrożzy jak pies będzie starszy, czyli mamy rozumieć, że po obecnym psie, który ma byc "uspany" (zabity, Donko, zabity, on się nie obudzi z tego "uspania") nie zostanie porządna obroża; nie miał takiej?
Kolejne wymieniane hodowle - co myślicie o tej, o tamtej, o dziesiątej.

Nadal chcecie Państwo traktować na serio tego rodzaju wypowiedzi?

Zofia

Autor postu otrzymał pochwałę
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Wiek: 68
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 26
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 lip 2012, 09:01

Mnie tylko zastanawia dlaczego trzyletni Max ma zostać uśpiony? moje-2-super-psiaki-t2462.html#p39788
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 02 lip 2012, 09:08

Tomek napisał(a):Mnie tylko zastanawia dlaczego trzyletni Max ma zostać uśpiony? moje-2-super-psiaki-t2462.html#p39788

Maks jest chory. Nie ma szans na wyleczenie a do tego bardzo cierpi. Nie będę się rozpisywać na jego temat ponieważ nie lubię o tym pisać :-(.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 02 lip 2012, 09:17

Jesteś na forum miłośników psów. Mnie taka odpowiedź nie zadowala.

Za dużo jest w tym wątku niedomówień i kręcenia. Otrzymałaś porady, co z nimi zrobisz to Twoja sprawa. Powodzenia.
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 26
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post