Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 30 cze 2012, 21:23

A ja Ci powiem tak. Na chwile zapomnij co czytałaś w tym wątku i pomyśl, kogo byś wzięła, nie czytając tych wszystkich rad... i na takiego pieska się zdecyduj.
Ja kiedyś zawsze wybierałam suczki - a bo bardziej się przywiązują do właściciela; a bo nie są dominujące itd., itp. Po wielu latach doszłam do przekonania, że wolę samce i to szczególnie, kiedy rzecz dotyczy ON. Jest mała szansa trafić w ON na dominanta. Wystrzegaj się tylko szczeniąt bojaźliwych i nerwowych, bez względu na płeć. Nerwusowi i psu lękliwemu nie można wierzyć, bo jego reakcje są nieprzewidywalne, nie z jego winy. Wybierz spokojnego szczeniaka, ale śmiałego. Taki ma szansę wyrosnąć na zrównoważonego psa. Zrównoważony pies, taki, który potrafi się skupić, którego bardziej interesuje człowiek niż przedmioty, będzie miał szansę stać się Twoim przyjacielem, bo wszędzie za Tobą podąży bez strachu, a świat dla niego nie będzie wrogiem, na którego trzeba szczerzyć zęby. Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że samce są bardziej opanowane, serdeczniejsze do szczeniąt i małych psów. Suczki są z kolei większymi "przylepkami". Nie ma jednak sztywnej reguły i oczywiście zależy, jak tego pieska wychowasz. Najpierw musisz zdobyć jego bezwzględne zaufanie, to podstawa. Nawet gdybyś trafiła na upartego, twardego pieska, jeśli będzie miał do Ciebie zaufanie, raczej bez problemu nauczysz go tego, co będziesz chciała. Ja życzę Ci powodzenia w wyborze i wspaniałego przyjaciela na długie, długie lata. :-)
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 9
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez donka246 » 01 lip 2012, 00:46

Joan napisał(a):A ja Ci powiem tak. Na chwile zapomnij co czytałaś w tym wątku i pomyśl, kogo byś wzięła, nie czytając tych wszystkich rad... i na takiego pieska się zdecyduj.
Ja kiedyś zawsze wybierałam suczki - a bo bardziej się przywiązują do właściciela; a bo nie są dominujące itd., itp. Po wielu latach doszłam do przekonania, że wolę samce i to szczególnie, kiedy rzecz dotyczy ON. Jest mała szansa trafić w ON na dominanta. Wystrzegaj się tylko szczeniąt bojaźliwych i nerwowych, bez względu na płeć. Nerwusowi i psu lękliwemu nie można wierzyć, bo jego reakcje są nieprzewidywalne, nie z jego winy. Wybierz spokojnego szczeniaka, ale śmiałego. Taki ma szansę wyrosnąć na zrównoważonego psa. Zrównoważony pies, taki, który potrafi się skupić, którego bardziej interesuje człowiek niż przedmioty, będzie miał szansę stać się Twoim przyjacielem, bo wszędzie za Tobą podąży bez strachu, a świat dla niego nie będzie wrogiem, na którego trzeba szczerzyć zęby. Z mojego doświadczenia i obserwacji wynika, że samce są bardziej opanowane, serdeczniejsze do szczeniąt i małych psów. Suczki są z kolei większymi "przylepkami". Nie ma jednak sztywnej reguły i oczywiście zależy, jak tego pieska wychowasz. Najpierw musisz zdobyć jego bezwzględne zaufanie, to podstawa. Nawet gdybyś trafiła na upartego, twardego pieska, jeśli będzie miał do Ciebie zaufanie, raczej bez problemu nauczysz go tego, co będziesz chciała. Ja życzę Ci powodzenia w wyborze i wspaniałego przyjaciela na długie, długie lata. :-)


Bardzo dziękuje ci za tą odpowiedź. Zdecydowałam że będzie to piesek nie wiem dokładnie z jakiej hodowli ale na pewno piesek.

W najbliższym czasie dam wam link do jeszcze jednej hodowli owczarków i będę was prosił o informacje i opinie na temat tej hodowli.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 01 lip 2012, 09:19

to powodzenia... 40kg psa kontra 40kg dziewczynka?
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 01 lip 2012, 09:27

Wiecie, moje 2 psy ważą razem więcej niż ja, a mimo to jakoś mnie za sobą nie ciągną. ;)Wszystko zależy od wychowania. Jeśli Donka będzie szkolić psa od pierwszych dni w domu i wybierze sobie spokojnego szczeniaka, to może nie będzie tak źle. I dziewczyna nadal rośnie, poza tym nie wiesz ile ma wzrostu i wagi, nikt nie musi się tym chwalić. ;)

Niemniej jednak wydaje mi się, że suczka byłaby lepsza, ale oczywiście każdy powinien samodzielnie podejmować decyzję.
Obrazek
Nakasha
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo i Nala
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 01 lip 2012, 13:14

saacrum napisał(a):to powodzenia... 40kg psa kontra 40kg dziewczynka?
Bez obrazy ale powinnaś chyba troszkę donce odpuścić i nie używać słów które kogoś mogą urazić-tak prawdę mówiąc to formalnie Ty również jesteś jeszcze "dziewczynką" 3 lata to nie jest wielka różnica a napewno poczułabyś się urażona gdyby ktoś Cie tak nazywał... :-)a co do wagi to według tego co piszesz nie ma znaczenia-zakładam że ważysz troszkę więcej niż donka,a pies i tak Cie potrafi wyszarpać...więc nie ma znaczenia czy Ona waży 40 czy 60kg,jeśli nie nauczy psa kultury chodzenia na smyczy i tak bedzie ją ciągał...
kaczuszk1304
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Cyrus
Imię: Edyta
Wiek: 26
Lokalizacja: Mostówka
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 cze 2012, 09:17

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 01 lip 2012, 13:47

kaczuszk1304 napisał(a):
saacrum napisał(a):to powodzenia... 40kg psa kontra 40kg dziewczynka?
Bez obrazy ale powinnaś chyba troszkę donce odpuścić i nie używać słów które kogoś mogą urazić-tak prawdę mówiąc to formalnie Ty również jesteś jeszcze "dziewczynką" 3 lata to nie jest wielka różnica a napewno poczułabyś się urażona gdyby ktoś Cie tak nazywał... :-)a co do wagi to według tego co piszesz nie ma znaczenia-zakładam że ważysz troszkę więcej niż donka,a pies i tak Cie potrafi wyszarpać...więc nie ma znaczenia czy Ona waży 40 czy 60kg,jeśli nie nauczy psa kultury chodzenia na smyczy i tak bedzie ją ciągał...


ważne niecałe 50kg i uważam że to głupota kupować samca owczarka, który będzie ważył 40kg za niecały rok. zakładam też że skoro ktoś nie chce wydać na psa rasowego trochę więcej to osoby nie będzie stać na szkolenie a co za tym idzie bd szkoliła sama psa co może nie dać efektów kulturalnego psa. wyrażam swoje zdanie i nie uważam żeby było to obraźliwe, a jeśli jest proszę o bana lub ostrzeżenie.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez kaczuszk1304 » 01 lip 2012, 14:20

ważne niecałe 50kg i uważam że to głupota kupować samca owczarka, który będzie ważył 40kg za niecały rok. zakładam też że skoro ktoś nie chce wydać na psa rasowego trochę więcej to osoby nie będzie stać na szkolenie a co za tym idzie bd szkoliła sama psa co może nie dać efektów kulturalnego psa. wyrażam swoje zdanie i nie uważam żeby było to obraźliwe, a jeśli jest proszę o bana lub ostrzeżenie.

Oj,sarkazm niepotrzebny...temat wydatków to już tu chyba przerobiliśmy.Rodzice donki są osobami dorosłymi i odpowiedzialnymi jak mniemam,są świadomi na co się porywają kupują córce owczarka,bardzo dobrze z dziewczyna szuka,pyta,wszyscy powinni jej pomagać,doradzać a nie krytykować.Nic nam do tego ile dziewczyna waży a już napewno nie powinno nas interesowac ile zarabiają jej rodzice..założenie że oszczędzanie na kupnie szczeniaka=oszczędzanie na wszystkim co psa dotyczy jest błędne.Przeczytaj wątek od początku:donka zaczynała od pseudohodowli-psów po 600-700zł...teraz rozważają kupno psa z prawdziwej hodowli za dwa razy tyle...to chyba duży postęp..moemy tylko doradzać,przedstwiać swoje dośwaidczenia-ale nikt nie ma prawa pisać że jesteś tylko głupiutką dziewczynką i nie masz pojęcia na co się porywasz...
Żałujesz że kupiłaś/adoptowałaś(pochodzenie nieistotne) Xandora?Zamieniłabyś go teraz na sukę,albo na yorka? bo jest duży,silny i potrafi szarpnąć?Sądzę że nigdy Ci to nie przeszło przez myśl,nawet jak byłaś bliska zbierania zębów z chodnika :-)
kaczuszk1304
Avatar użytkownika
Świeżak
Owczarek niemiecki: Cyrus
Imię: Edyta
Wiek: 26
Lokalizacja: Mostówka
Pochwały: 3
Dołączył(a): 14 cze 2012, 09:17

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 01 lip 2012, 14:25

w takim razie pytanie do Donki: czy Twoi rodzice zdają sobie sprawę że najlepiej psiaka zapisać do psiego przedszkola (ok.300zł) a potem na kurs posłuszeństwa(ok.600zł i więcej)?
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez Joan » 01 lip 2012, 16:05

Ale o czym Wy debatujecie... ???

Mam psa który waży 47 kg i którego można prowadzać na nitce, mam też sukę 30 kg, która potrafi wyskoczyć nagle tak, że wyrywa rękę ze stawu. Mam też półrocznego szczeniaka, samca ważącego chyba więcej już niż ta sunia, który próbuje czasem ciągnąć ( szczególnie do swoich psów), ale nigdy nie wyrywa się z nagła.

50 lat temu nie było takie popularne korzystanie z psich szkółek, a jednak ludzie mieli psy i niepowyrywane ręce... Czy psy były inne, czy inni ludzie?

P.S. Nie lekceważcie też 14 lat. Takie "dzieci' walczyły w Powstaniu. Zdarza się też, że 14 latek bywa rozsądniejszy od niektórych dorosłych (lub tych, co się za dorosłych mają).
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland
Lokalizacja: Warszawa
Pochwały: 9
Dołączył(a): 20 lut 2011, 22:44

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 01 lip 2012, 17:44

Założenie, że łatwiej sobie poradzić z suką niż z samcem jest u swoich podstaw niestety błędne. Bywają bardzo temperamentne, dominujące suki, i bywają spokojne, uległe samce. A dodatkowo, suka predysponująca do roli przywódcy stada, może kilka razy próbować "walczyć" o to przywództwo - wbrew pozorom samce łatwiej odpuszczają, gdy zostaną odpowiednio "zdominowane".
Powodzenia życzę komukolwiek, bez względu na wagę, przy prowadzaniu mojej suki (ważącej 29 kg), jeśli nie byłaby ona wyszkolona. :lool:
Decyzję, czy pies czy suka można oprzeć na wielu przesłankach. Można zastanawiać się nad wieloma aspektami, można rozważać za i przeciw. A można po prostu iść za wyborem pod tytułem: temperament tego szczeniaka mi odpowiada. I może w ten sposób winno się do tego podejść.
Pies, niezależnie od płci, musi być szkolony, choćby w zakresie podstawowym, między innymi i dlatego, żeby nie uprzykrzać życia właścicielom. Można to robić we własnym zakresie opierając się na dostępnych powszechnie, tanich materiałach, książkach. Można pytać na forum. Można też iść do psiego przedszkola. Co kto woli - liczy się efekt.
Pozdrowienia

Marzena
MarzenaG
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Wiek: 44
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 7
Dołączył(a): 16 kwi 2012, 13:01

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post