Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez saacrum » 30 cze 2012, 09:24

Hodowla zarejestrowana w ZHPR. Ja jednak radziłabym suczke, są mniejsze a jeśli to ma być pies dla Ciebie to nie wyobrażam sobie 14latki z wielkim, głupim młodzieńcem. Wiem co mówię sama mam samca i czasem jak mnie pociągnie to modle się o zęby.
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez donka246 » 30 cze 2012, 09:38

Ja też tak sądze, ale moja mama się boi co będzie jak będzie miała cieczkę. Co będzie robił mój drugi piesek mieszaniec yorka (pies).
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez Nakasha » 30 cze 2012, 10:13

Wykastrujcie, to nie będzie problemu z cieczką. :)A suki owczarka też potrafią dorosnąć do 60 i więcej cm w kłębie, więc małe wcale nie są. :)

A suczki długowłose są w ogóle większe, wiec sądzę, że spokojnie mogą dorosnąć nawet do 65 w kłębie.
Obrazek
Nakasha
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo i Nala
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez saacrum » 30 cze 2012, 10:33

Nakasha napisał(a):Wykastrujcie, to nie będzie problemu z cieczką. :)A suki owczarka też potrafią dorosnąć do 60 i więcej cm w kłębie, więc małe wcale nie są. :)

A suczki długowłose są w ogóle większe, wiec sądzę, że spokojnie mogą dorosnąć nawet do 65 w kłębie.


Tak, ale jednak są mniejsze od samców :)mój w wieku 10msc ma już 70cm
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez donka246 » 30 cze 2012, 10:37

Mi nie chodzi o wysokość tylko o charakter. Suczki są podobno łatwiejsze w ułożeniu i nie są dominujące jak samce.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez saacrum » 30 cze 2012, 10:56

donka246 napisał(a):Mi nie chodzi o wysokość tylko o charakter. Suczki są podobno łatwiejsze w ułożeniu i nie są dominujące jak samce.


ależ o wielkość też chodzi! ile ważysz? 35kg? za kila miesięcy będziesz ważyła niecałe 40kg, a tyle waży dorosły samic (w moim przypadku tyle ważył już 9msc pies!!), który do tego jest silniejszy od Ciebie. zobaczy kota, ptaka cokolwiek i wygra z Tobą 'walkę sił' bo nie utrzymasz jeśli pociągnie Cię nagle. uwierz wiem co mówie :)
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

ObrazekObrazek
Obrazek
saacrum
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Wiek: 17
Lokalizacja: Mysłowice
Pochwały: 4
Dołączył(a): 14 lis 2011, 11:20

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez Nakasha » 30 cze 2012, 11:00

No widzisz, mój w wieku 11 ma 62. ;)Czyli zgodnie ze wzorcem, no i nadal rośnie, więc jest ok. :)

donka246, z tego co czytałam, to wydaje mi się, że tak. Ale gdyby chodziło też o wielkość, to nawet suczki są spore, szczególnie długowłose, chociaż oczywiście mniejsze i lżejsze od samców, więc nawet gdybyś musiała się siłować, to nie sprawią tyle problemów co samiec 70 cm i 45 kg. ;)Wydaje mi się, że polecałabym Ci jednak suczkę. Kastracja suki tuż przed lub po pierwszej cieczce nie jest złym wyjściem, ten zabieg nie wpływa tak na charakter suczki, jak ucięcie jajek u psa. ;)
Obrazek
Nakasha
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Nemo i Nala
Imię: Agnieszka
Wiek: 26
Lokalizacja: Białystok
Pochwały: 2
Dołączył(a): 06 paź 2011, 08:18

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez donka246 » 30 cze 2012, 13:44

Kurcze i teraz nie wiem. Poprosiłam tatę by poczytał wasze odpowiedzi na forum i zdecydował czy piesek czy suczka. A on powiedział że wybór należy do mnie. Moja mama powiedziała że jak tak mówi tata to mam tak zrobić. No i nie wiem.

Mam do was prośbę.
Niech każdy z was napisze na forum kilka wad i zalet pieska i suczki i napiszcie co wy na moim miejscu byście kupili psa czy sukę.

Później zdecyduje. Z góry dziękuje Dominika.
donka246
Losowy avatar
Świeżak
Imię: dominika
Wiek: 14
Lokalizacja: Brenna
Pochwały: 2
Dołączył(a): 14 cze 2012, 15:34

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez BarbaraS » 30 cze 2012, 18:15

Carmella napisał(a):Tu są zarejestrowane w bielskim oddziale hodowle ONków:
http://www.zkwpbielsko.pl/oferta,owczar ... y,k66.html

Zastanawia mnie, dlaczego hodowla Thunder of Poland ze Skawiny jest zarejestrowana w oddziale bielskim a nie w krakowskim.
BarbaraS
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barbi/Figa
Imię: Barbara
Lokalizacja: Krakow
Pochwały: 1
Dołączył(a): 04 gru 2011, 20:36

Re: Co sądzicie o tej hodowli ONków?

Postprzez berghorn » 30 cze 2012, 21:02

tak jak pisałem wczesniej , dałem nr. tel.
od tej Pani mozesz kupic suczkę, ona naprawde dba o szczenieta
, sama rozmawiałas wiec wiesz o co chodzi
oczywiscie nie namawiam na siłe, ale po Umberto są fajne szczeniaki , zdobra psychiką, asuczka dla ciebie bedzie lepsza niz samiec
to moje zdanie
zadzwon i potarguj sie
z hodowli innej niż zarejestrowanej w zkwp nie brałbym psa
berghorn
Losowy avatar
Hodowca
Imię: Jacek
Wiek: 44
Lokalizacja: Dolnośląskie
Dołączył(a): 27 kwi 2012, 20:51

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post