Zapytania i rozmowy o hodowlach i hodowcach.

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez kalyna » 25 kwi 2012, 14:52

gela1987 napisał(a):ja dostałem bana bo nie tak sie odezwałem do was a wy jak piszecie na inne zwiazki oraz hodowle to jest dobrze zastanówcie sie ludzie troche bo przesadzacie oczerniajac psełdochodowle bo przeginacie

pseudohodowle na tym forum nie są popierane. Nie popieramy tego, aby ktoś zarabiał na krzywdzie psa.
Na forum jest sporo psów z pseudo, więc przykładów jest dużo na to jak psy w pseudohodowlach są traktowane.

hmm wejdź sobie na stronę stoppseudohodowcom.pl i zastanów się czy to popierasz.
Obrazek
kalyna
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 22
Lokalizacja: Krotoszyn/Leszno
Pochwały: 9
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez DrA » 25 kwi 2012, 21:59

ot takie zdarzaja sie i pod sygnonimem ZKwP


Co to SYGNONIM ??
DrA
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Stefan i Kazik
Lokalizacja: Wioska
Pochwały: 3
Dołączył(a): 22 cze 2011, 11:08

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez Karoll » 25 kwi 2012, 22:18

:lool:oj tam, oj tam :lool:

http://pl.wikipedia.org/wiki/Neologizm :ooops:
Karoll
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zygmunt&Sookie
Imię: Karolina
Wiek: 31
Lokalizacja: Dorohucza k/Lublina
Pochwały: 4
Dołączył(a): 26 lut 2011, 21:01

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez madzik999 » 26 kwi 2012, 15:13

gela1987 napisał(a):ja dostałem bana bo nie tak sie odezwałem do was a wy jak piszecie na inne zwiazki oraz hodowle to jest dobrze zastanówcie sie ludzie troche bo przesadzacie oczerniajac psełdochodowle bo przeginacie


Proszę, czy mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych? Bo naprawdę ciężko się rozczytać.
Hmm... jest różnica pomiędzy odezwaniem się "nie tak" a otwartym, bezpodstawnym atakiem opartym głównie na wycieczkach osobistych.
Na tym forum pseudohodowle są niepopierane, jest to nawet jeden z punktów regulaminu który musiałeś zaakceptować rejestrując się tutaj.
Nawiązując do wypowiedzi Volta: dla mnie KAŻDA hodowla nastawiona na zysk kosztem nadmiernej eksploatacji suni jest PSEUDO. Nieważne czy zrzeszona w ZKwP czy w jakimś GrooppiesKlubie. Skoro tak lubimy się czepiać - wiesz czym tak naprawdę słownikowo jest 'hodowla'? Hodować nie oznacza rozmnażać. A prefiks pseudo nie jest obraźliwy gdy jest prawdziwy. I nie wymaga to nawet podpisu z imienia i nazwiska.
A FANClub jest ewidentnie próbą ominięcia nowej ustawy... ale faktycznie, jest zarejestrowany ma jakieś tam prawo żeby sprzedawać szczeniaki. Cała nadzieja w tym, że skoro zadali sobie tyle trudu, żeby coś zrobić w kierunku legalizacji swojej działalności i muszą pewnie odprowadzać jakieś tam składki to może zadbają o szczenięta, bo chore,chude i zapchlone ciężko sprzedać w takiej cenie, żeby im się zwróciło to wszystko...
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez Volt » 26 kwi 2012, 20:01

madzik999 napisał(a):
gela1987 napisał(a):ja dostałem bana bo nie tak sie odezwałem do was a wy jak piszecie na inne zwiazki oraz hodowle to jest dobrze zastanówcie sie ludzie troche bo przesadzacie oczerniajac psełdochodowle bo przeginacie


Proszę, czy mógłbyś używać znaków interpunkcyjnych? Bo naprawdę ciężko się rozczytać.
Hmm... jest różnica pomiędzy odezwaniem się "nie tak" a otwartym, bezpodstawnym atakiem opartym głównie na wycieczkach osobistych.
Na tym forum pseudohodowle są niepopierane, jest to nawet jeden z punktów regulaminu który musiałeś zaakceptować rejestrując się tutaj.
Nawiązując do wypowiedzi Volta: dla mnie KAŻDA hodowla nastawiona na zysk kosztem nadmiernej eksploatacji suni jest PSEUDO. Nieważne czy zrzeszona w ZKwP czy w jakimś GrooppiesKlubie. Skoro tak lubimy się czepiać - wiesz czym tak naprawdę słownikowo jest 'hodowla'? Hodować nie oznacza rozmnażać. A prefiks pseudo nie jest obraźliwy gdy jest prawdziwy. I nie wymaga to nawet podpisu z imienia i nazwiska.
A FANClub jest ewidentnie próbą ominięcia nowej ustawy... ale faktycznie, jest zarejestrowany ma jakieś tam prawo żeby sprzedawać szczeniaki. Cała nadzieja w tym, że skoro zadali sobie tyle trudu, żeby coś zrobić w kierunku legalizacji swojej działalności i muszą pewnie odprowadzać jakieś tam składki to może zadbają o szczenięta, bo chore,chude i zapchlone ciężko sprzedać w takiej cenie, żeby im się zwróciło to wszystko...

Nawiązując do Twojej wypowiedzi: Czyli co jest pseudohodowlą a co nie? Jeden - dwa mioty rocznie ok? 6 juz nie ok? Znam kilka czeskich hodowli - wypuszczają 5-7 bardzo dobrych miotów w roku - czy to już czyni je pseudohodowlą?
Prefiks pseudo jest obraźliwy gdy nie ma podstaw prawnych do użycia go :-)
Lepiej omijać w ten sposób uchwałe niż sprzedawać smycz z gratisem :yahoo:

DrA - literówka, chodziło o synonim :lool:Miło że czuwasz, pozdrawiam Cię serdecznie :-)
Volt
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Imię: Tomasz
Wiek: 20
Lokalizacja: Katowice
Pochwały: 1
Dołączył(a): 09 kwi 2012, 11:48

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez Tomek » 26 kwi 2012, 20:21

Jak hodowla ma 10 suk z uprawnieniami, to może mieć nawet i 10 miotów w roku, natomiast gdy ma jedną nie może jej eksploatować co cieczkę, dając łaskawie po dwóch porodach i odchowaniach szczeniaków jedną cieczkę przerwy. Zresztą o czym my rozmawiamy, o Fanclubie Owczarka Niemieckiego którego część członków (znaczy się hodofcuf) nie ma nawet owczarków niemieckich (nie uznaję ich śmiesznej "karty identyfikacyjnej" przyznawanej psom w typie rasy)?

I nie, nie jest to wcale lepsze rozwiązanie od sprzedawania smyczy + szczeniak gratis. Owszem, odbywa się to zgodnie z prawem, ale nabywca wciąż kupuje kundelka z nic nie wartą metryczką. Prawdopodobnie za większe pieniądze. Ot, Polak potrafi...
Tomek
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomek
Wiek: 34
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Pochwały: 25
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez DrA » 26 kwi 2012, 21:01

DrA - literówka, chodziło o synonim Miło że czuwasz, pozdrawiam Cię serdecznie


Literowka, literowka - ale jak kula w plot trafione uzycie tej pozycji slownika.
Polaczenie w synonim PSEUDO i ZKwP nie kazdemu moze sie spodobac...

... bo synonimy to wyrazy bliskoznaczne :lol
DrA
Avatar użytkownika
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Stefan i Kazik
Lokalizacja: Wioska
Pochwały: 3
Dołączył(a): 22 cze 2011, 11:08

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez madzik999 » 27 kwi 2012, 08:08

Ech, Volt. Naprawdę czytaj ze zrozumieniem. Czepianie się dla samego czepiania jest troszku bez sensu.
dla mnie KAŻDA hodowla nastawiona na zysk kosztem nadmiernej eksploatacji suni jest PSEUDO
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez PaulinaSzajba » 30 kwi 2012, 22:20

PARANOJA !! jak nie nazywac tego pseudo skoro oni wydają rodowody ''karty zerowe '' - uprawniajace do kryć i hodowli psom które nie maja metryk, rodowodów -są niewiadomego pochodzenia tylko na podstawie przeswetlenia na dysplazje i uzębienia i śmiesznych testów (smiesznych bo przerowadzanych przez człowieka nie psosiadającego uprawnien) psychicznych. Skąd bedzie pewność ze np. dana suka ktorej wydano ''rodowód'' - nie bedzie pokryta w przyszłości bratem bo na takiej samej podstawie został mu wydany ''na słowo'' rodowód.Prosze Państwa to powinno byc niedopuszczalne . Osobiście znam jednego z założycieli mimo to jestem zdecydowanie na NIE . niedługo będa mieli wiecej czlonków niż FCI - bo moga PRODUKOWAĆ szczenięta jak tylko im sie widzi i bezkarnie je ogłaszac na portalach tj np allegro. Załzyciele - (nie wszyscy) - sami kryli suki bez papierów psami z tytułami - mało tego z dysplazją sprzedając szczenięta za bez-cen .

Dla formalności - PAULINA z Łodzi .
PaulinaSzajba
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
Imię: Paulina
Wiek: 22
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 1
Dołączył(a): 30 kwi 2012, 21:18

Re: Pseudohodowla z Wesołej / Fanclub Owczarka Niemieckiego

Postprzez madzik999 » 01 maja 2012, 10:00

Hodowlą powinni zajmowac się moim zdaniem wyłącznie profesjonaliści. Ludzie nie mający pojęcia o genetyce, kynologii i ideowych założeniach hodowli powinni trzymac się od tego z dala.
Może powinniśmy zacząc dzielic 'chodowle' na hodowle oraz rozmnażalnie? Bo to, że ktoś dopuszcza psa do suki nie czyni z niego jeszcze hodowcy.
Adoptując psa ratujesz świat. Cały jeden psi świat.
madzik999
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Angua
Imię: Magdalena
Wiek: 23
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 8
Dołączył(a): 18 wrz 2011, 17:05

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post