Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 16 sty 2016, 16:03

Witam szukałem odpowiedzi, ale nie bardzo mogłem takową znaleźć. Zastanawia mnie sposób jedzenia mojej suczki bo nie spotkałem się z takim lub po prostu u innych nie zwróciłem na to uwagi. Mianowicie Barca gdy dostaje jedzenie zawsze je na leżąco, kładzie się i je bardzo wolno porównywalnie z moim drugim psem to je z 5 razy wolniej i nie ma wpływu na to jego obecność i fakt że jak skończy a jest od niej większy i starszy i próbuje jej zabrać jedzenie ona w sumie nie reaguje dopiero gdy włoży pysk prawie do jej miski ona zerwie się nakrzyczy na niego gwałtownie (bez warczenia) nawet tak jakby gryzła go po pysku ( ale sprawdzałem nie ma potem żadnych śladów) po czym Rex czyli starszy pies odskakuje i odchodzi o ona jakby nic się nie stało wraca spokojnie do swojej miski kładzie się i spokojnie powoli je. Wodę potrafią pić z jednego pojemnika łeb w łeb i nic sobie nie mówią. Dodam że gdy chciałem karmić ją z miski na stojaku to nie bardzo chciała jeść (próbowała się kłaść). Ciekawi mnie czy zaobserwowaliście podobne zachowanie u waszych pupili i czy jest to normalne zachowanie.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 16 sty 2016, 22:50

moja panna tak zazwyczaj je od małego :)ja już się do tego przyzwyczaiłam i nie martwię się jak ona je bo chyba nie ma czym.też je bardzo wolno bo dante to wcina aż uszy mu się trzęsą a nixi je wolno :)
http://dantearkadia.weebly.com/
http://argestes.weebly.com/
Paulina K.
Avatar użytkownika
Klubowicz
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Wiek: 29
Lokalizacja: Szczecin
Pochwały: 8
Dołączył(a): 01 lis 2014, 18:15

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez ulvhedinn » 17 sty 2016, 00:33

Jedzenia na leżąco, czy półleżąco jest naturalne, zobacz jak jedza wilki, kiedy się nie muszą spieszyć ;-)

Moje niestety jedza jak odkurzacze, chyba że mięso na gnacie, wtedy jest dziamanie. Kra na podwyższeniu, bo przy paraliżu tak jej łatwiej, ale już np Gizmo własnie na leżąco.
ulvhedinn
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Magda
Wiek: 37
Lokalizacja: Wrocław
Pochwały: 16
Dołączył(a): 27 lip 2014, 18:07

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 17 sty 2016, 12:34

Pewno macie rację i nie martwi mnie to za bardzo tylko raczej dziwi bo nie ważne o jaki typ jedzenia chodzi czy to mięso czy sucha karma je tak samo i nawet zagrożenie utraty posiłku nie zmienia stylu jedzenia zdarzało się bowiem że gdy była mniejsza starszy Rex ją odgonił od jej miski. Nie jest tez przejedzona dostaje jeść 2 razy dziennie mniej więcej o stałych porach zawsze zjada wszystko i miska jest zabierana więc nie ma dostępu do jedzenia cały czas.
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 18 sty 2016, 15:28

Mój poprzedni pies-ogromny kaukaz jadł na leżąco i nic nie było w stanie go przekonać,że można inaczej. Kiedy stawialiśmy mu michę na podwyższeniu,to zrzucał ją i jadł na leżąco :D
Rudzielec natomiast zjada swoją porcję na stojąco, niespiesznie, okropnie grzebiąc w misce i robiąc wokół siebie bałagan, jakby razem z nim jadło stado świnek. ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez Sam-Abb » 27 sty 2016, 01:47

U mnie je różnie - raz na leżąco (jeśli trzeba coś gryźć), raz na stojąco (bez stojaka, jeśli jest rozdrobnione). Je spokojnie bez pośpiechu ani też w "żółwim tempie" i zawsze sprząta po sobie to ostatniego kawałeczka.

gumiskrosno - Jeśli starszy pies odgania młodą i nie daje jej zjeść to oddzieliłabym je albo pilnowała ;)
Obrazek
Obrazek
Sam-Abb
Avatar użytkownika
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Samantha
Imię: Ewelyna
Lokalizacja: Polska
Pochwały: 1
Dołączył(a): 19 paź 2015, 09:34

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez WarOfWorlds » 15 lut 2016, 11:54

Thorinek na stojąco je z michy dość powoli i czyściutko, grzebie w misce strasznie, jeszcze jak mu powiem, żeby wylizał do czysta michę to się wraca i to robi :roftl:a kość jak dostanie, to przyjmuje różne pozy, ale też nawet stoi przy tym :roftl:
Obrazek
WarOfWorlds
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Thorin
Imię: Agnieszka
Wiek: 25
Lokalizacja: Dolny Śląsk
Pochwały: 1
Dołączył(a): 25 sty 2014, 20:34

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 15 lut 2016, 14:02

mój je na leżąco, spokojnie, dostojnie, liżąc kawałek mięsa, wylizując jakieś luźne części. nie rzuca się na jedzenie, nie je na zapas, sam przestaje jeść jak już się naje. ale znam psy, które żarcie dosłownie pochłaniają i wsuną w siebie każdą ilość jaką im się pod pysk podetknie.
beatrx
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Wiek: 28
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Pochwały: 11
Dołączył(a): 26 paź 2011, 10:14

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 15 lut 2016, 14:09

Ksena wszelkie pokarmy z miski konsumowała stojąc. A ta panna je na leżąco i pije na leżąco :lool:. Jak się śpieszy i w zabawie leci zwilżyć jęzor to na stojąco ale przy jedzeniu na leżąco jest.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Jak jedzą Wasze psy

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 15 lut 2016, 20:32

to w takim razie widzę że Barca nie jest odosobnionym przypadkiem i jest to raczej normalne zachowanie owczarków chociaż powiem że nie spotkałem się z takim w śród znajomych szczególnie gdy karmionych jest więcej niż jeden pies naraz
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post