Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 21 mar 2012, 12:01

Jak to jest z gotowaniem kaszy psu? Jak widzę karmicie swoich pupili gotowaną kaszą z mięsem i z warzywami, spotkałam się z opinią, że pies nie powinien jeść kaszy bo jej nie trawi. Ja gotuję Sułtanowi ryż albo makaron z mięskiem i marchewką. Najczęściej gotuję kurczaka albo całego albo serca i żołądki, wołowinkę lub serca wołowe, czasem serca i żołądki z indyka. Zjada z wielkim apetytem. Dwa razy ugotowałam kaszę i miałam wrażenie, że nie najlepiej czuł się po takim obiadku. Ze względu na stan zdrowia Sułtana i przyjmowanie leków staram się żeby codziennie zjadł gotowane.
Ponoć nie należy też dawać nerek wołowych - bo zawierają wszystkie szkodliwe składniki pozostałe z przemiany materii. Co Wy na to?
Ciekawa jestem jaką kaszę i w jaki sposób gotujecie - może są jakieś tajniki przyrządzania takiego jedzenia?
I czy dajecie swoim psiakom twaróg? Kilka razy podałam z surowym jajkiem i zajadał aż mu się uszy trzęsły.
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 mar 2012, 12:18

Jak Sonia rosła, czyli do ok roku to dostawała gotowane jedzenie. I najczęściej był to makaron, ale zdarzyło się dla odmiany dać jej ryż. Kaszy nie dostawała, bo jak raz ugotowałam to nie zjadła... a raczej wszystko było porozwalane :ooops::ooops:
I do tego dawałam jej puszkę dla psów :ooops:a czasem miała gotowane jakieś podroby itp. no i witaminy do tego dostawała i w formie warzywek w jedzeniu i dodatkowo... bo miała niedobór, więc z zaleceń wetów dostawała do tego dawkę podwójną i krople chyba wit. D3.
A jak urosła to przestawiłam na kości i zrobiłam wielki błąd bo dawałam gotowane. czego robić nie wolno.. i do tego sucha karma, co też nie wolno robić :Dwięc jesteśmy na Barfie :)czyli wszystko surowe. I szczerze powiedziawszy jest to o wiele wygodniejsze niż gotowanie jedzenia.
I kolejny pies od pierwszych dni u nas będzie surowe jadł... (chyba, że będzie mu szkodzić itp)

a makaron i ryż gotowałam na taką gęstwinę, że to było syte :)a twarożki, jajka surowe, jogurty, kefiry, czasem mleczko, olej itp to dostaje dośc często.. co najmniej raz na tydzień :)

z podrobów to gotowałam serca i ozorki... po nerkach w domu wysiedzieć nie można było wysiedzieć, bo tak bączyły psy :negatyw::negatyw:niby po wątrobie jest to samo, więc dla ogólnego bezpieczeństwa tego nie podajemy :diabeł::diabeł::diabeł:

choć takie samo zamieszanie było wśród podawania gotowanych ziemniaków itp, po czym moim psom smakuje i jak my jemy obiad to czasem Ciap sam się domaga o kawałeczek... więc wydaje mi się, ze wszystko z umiarem trzeba podawać :)
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 mar 2012, 12:20

Psy mogą jeść kaszę ale opinia o jej szkodliwości dla psa,wynika zapewne z tego,ze niektóre miewają po niej sensacje (np moje prawie zawsze..) .Możesz mieszać kaszę z ryżem.

Kaszę możesz podawać prawie każdą ale obserwuj psa czy nie ma po nich wzdętego brzucha,zwłaszcza jesli pies jest słabego zdrowia.Na początek lepiej podac łyżkę stołową,a nie od razu całą michę.
Twaróg oczywiscie możesz podawac,ja podaję 2x w tyg.
Karmiąc psa podrobami i kaszą musisz tylko uważac z jego wagą,bo pieski przy takim jedzonku lubią przybierac w biodrach ;)

http://smon.pl
dariex

Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 38
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 22
Dołączył(a): 24 lis 2011, 21:05

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez dor_cia » 21 mar 2012, 12:40

No właśnie! Sułtan jest (póki co) słabego zdrowia, nie wiem jakie miał doświadczenia z jedzeniem, dostał raz surowe mięso ale w domu NIE MOŻNA BYŁO WYSIEDZIEC i miał potworną biegunkę, po kaszy właśnie miał wzdęcia i chyba nawet boleści bo leżał i popiskiwał :-(dlatego już nie kombinuję i daję mu to co trawi i dobrze się po tym czuje. Myślałam, że może coś źle ugotowałam lub czegoś nie dodałam, ale widzę że to indywidualna cecha psa i nie muszę się martwic i na siłę podawać kaszy. Oczywiście dostaje witaminy, dolewam mu oliwę z oliwek, daję mu twarożek z surowym jajkiem, siemię lniane a właściwie olej z rosołem z kurczaka - ale boję się żeby nie przedobrzyć, cały czas się uczę bo nie wiem jakie przyzwyczajenia żywieniowe ma Sułtan, na pewno nie ma na nic alergii, co daje trochę "wolnej ręki" :-)Widzę, ze to co teraz dostaje jak najbardziej mu służy, nabiera masy (w grudniu ważył 27kg po nawrocie nużycy - teraz już 35,7 kg) sierść odrosła jest gęsta i nawet zaczęła lśnić. Dlatego wolę dmuchać na zimne i pytać. Dzięki :-)
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazekObrazekObrazek
ObrazekObrazek
dor_cia
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sułtan
Imię: Dorota
Lokalizacja: Warszawa/Żelechów
Pochwały: 16
Dołączył(a): 19 mar 2012, 18:46

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 mar 2012, 13:07

no to dużo przybrał na wadze :yahoo::yahoo:

na lśniącą sierść daje się właśnie surowe jajka, albo olej.... ale też nie można przesadzić. tzn. jajko raz na tydzień powinno wystarczyć... :)
i podawaj mu to co faktycznie mu służy :ok::ok:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 21 mar 2012, 13:21

Kasza ma wyższą zawartość błonnika (5-7%) i często psy, które wcześniej jadły ryż (2,5% błonnika) dostają biegunki. Jak wiadomo błonnik wchłania wodę przez co pobudza perystaltykę jelit co może doprowadzić do biegunek. Stopniowe wprowadzanie kasz do psiego menu może temu zapobiec.

-- 21 mar 2012, o 13:22 --

kalyna napisał(a): tzn. jajko raz na tydzień powinno wystarczyć... :)



a czemu raz na tydzień?
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]


Obrazek
AM-ON
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 18 lut 2011, 10:05

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 21 mar 2012, 13:47

AM-ON napisał(a):
kalyna napisał(a): tzn. jajko raz na tydzień powinno wystarczyć... :)



a czemu raz na tydzień?

można rzadziej :)
no właśnie nie mam pojecia gdzie to wyczytałam, ale chyba na jednym z fór, że nie powinno się zbyt często podawać jajka.

Są teorie, że powinno się dawać samo żółtko... albo, że zacznie sierść wypadać itp...
ale jak daje się białko i żółtko razem to nic sie nie dzieje :)nie powinno podawać samego białka...bo nie ma jakieś przyswajalności..
u nas psy dostają tak właśnie raz na tydzień i sierść piękna, lśniąca i odpukać żadnych problemów.... ale jakbym dawała codziennie to nie wiem czy byłyby jakieś skutki uboczne.... dlatego obrałam wersję bezpieczną, czyli raz na tydzień :)no i tak właśnie sporo osób daje :ooops::ooops:
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 21 mar 2012, 14:16

Na żywieniu psów i kotów mój wykładowca powiedział, że psy spokojnie mogą jeść jajko codziennie. Jajko zawiera wzorcowy skład aminokwasów egzogennych i np. ja szczeniakom czy psow w treningu daję jajko codzienie. Szkodliwe byłoby podawanie psu jaj w ilości 15-20 sztuk dziennie ale tylu nikt nie daje.
Co do białka jaja kurzego to zawiera awidyne, która unieczynnia wit.H U zdrowego zwierzęcia, flora bakteryjna jelit częściowo syntezuje wit. H (dlatego po biegunkach i kuracjach antybiotykowych może dojść do niedoboru wit. H)
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]


Obrazek
AM-ON
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 18 lut 2011, 10:05

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez puma » 21 mar 2012, 14:36

AM-ON, jajko podajesz surowe czy gotowane ?
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Avatar użytkownika
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Wiek: 24
Lokalizacja: Łódź
Pochwały: 2
Dołączył(a): 24 kwi 2011, 19:41

Re: Jaką kaszę dawać psu?

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 21 mar 2012, 15:00

Ja karmię BARFem więc surowe ale jesli ktoś się obawia podawać surowe to może półtwarde (białko ścięte, żółtko płynne)
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]


Obrazek
AM-ON
Avatar użytkownika
Szkoleniowiec
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 17
Dołączył(a): 18 lut 2011, 10:05

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post