Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o tym jak dbamy o naszego owczarka.

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez amb83 » 04 gru 2014, 12:12

wszystkie psy moich rodziców mają uszy od zawsze czyszczone oliwą z oliwek lub olejem słonecznikowym :)i ja chyba też tak będę robić.... bo chciałam dobrze zakupiłam jakiegoś specyfika dousznego (nazwę podam później bo nie pamiętam) i przy zapaleniu ucha zabrałam toto ze sobą do weta i Pani wet powiedziała, że toto zawiera mentol co chwilowo może przynosić ulgę bo chłodzi ale na dłużej może podrażniać więc chyba lepiej wrócić do natury :)i brudy wymywać oliwką :)
amb83
Avatar użytkownika
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Anna
Wiek: 33
Lokalizacja: Warszawa
Dołączył(a): 03 gru 2014, 13:27

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 04 gru 2014, 12:39

Falkowe uszyska czyścimy watką nasączoną letnią wodą, oliwką lub po prostu najdelikatniejszymi chusteczkami do czyszczenia dziecięcej pupy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez lucko » 05 gru 2014, 10:22

ja używam BIOWET Otifree, i chawlę sobię :)
lucko
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Imię: Marcin
Wiek: 28
Lokalizacja: Białystok
Dołączył(a): 10 paź 2014, 13:41

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 05 gru 2014, 10:45

Kanał uszny zakręca niemalże pod kątem prostym, dlatego pchanie do ucha patyczków itd. tylko wpycha bród głębiej tam, gdzie nie może dosięgnąć. Oczywiście jak nic się nie dzieje, woskowiny mało, to nic się strasznego nie stanie, jednakże jest powód dla którego u psów uywa się płynów do czyszczenia uszu. Są proste w użyciu - wlewasz, masujesz u podstawy, dajesz psu otrzepać głowę, wycierasz wacikiem co wypadnie.
Wycieranie chusteczkami itd. tylko bród widoczny z zewnątrz usuwa.
My też używamy Otifree, jest okej.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 05 gru 2014, 13:19

Przyznam szczerze, że Bura nie miała nigdy, odkąd mieszka ze mną, czyszczonych uszu, czyli od wielu lat. Z uszu jej nie śmierdzi, nie są brudne - wyglądają jak uszy psa, i tyle. Nic się z nich nie leje. Nigdy nie było żadnej infekcji.

Raz tylko, groomer, jej przy okazji od wewnątrz małżowiny przetarł. A potem spryskał perfumami Blue Lagoon :D

Ale dla kota, który uszy miał chore, używałam Dr Seidla, czy jakoś tak (Laboratorium Dermawet)
CanisFamiliaris
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 34
Dołączył(a): 08 kwi 2013, 07:33

Re: Płyny do czyszczenia uszu!!

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 05 gru 2014, 13:52

Ja też nie czyszczę ani regularnie, ani często. Jak sobie przypomnę, czyli rzadko... albo jak widzę, że ją zaczyna coś swędzieć bardziej tj. drapiąc u podstawy ucha suka wyraźnie pomrukuje i przechyla głowę, zaczyna trzepać itd. ale jeszcze silnego stanu zapalnego nie ma. Czasem małżowiny przetre z widocznego brudku.
Na szczęście nasze owczary mają przewiewne uszyska, a wiadomo, trochę woskowiny jest potrzebne fizjologicznie. Więc jak się za często czyści, to coraz więcej jej produkuje się i wtedy mogą być problemy.
W przypadku silnego stanu zapalnego środki to czyści się płynem + po wyczyszczeniu płynem z odpowiednia substancja czynna, która dobiera wet.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Lokalizacja: Olkusz
Pochwały: 27
Dołączył(a): 01 gru 2012, 19:04

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post