Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez BAKARA2240 » 19 gru 2015, 17:04

Hej . Mam 10 miesięcznego owczarka i niestety musiałam zmienić jej dotychczasowe jedzenie suchą karmę na gotowane jedzenie ponieważ na suchą karmę ma chyba uczulenie ponieważ cały czas się drapie i gryzie a nie je nic innego oprócz tego.
Problem w tym że nie wiem co mam jej gotować... ryż z czym ?? co jej dawać żeby zapewnić jej wszystko czego potrzebuje i w jakich proporcjach .
Proszę o podpowiedź
BAKARA2240
Losowy avatar
Nowy forumowicz
1 rok członkostwa
Imię: KAMILA
Wiek: 27
Lokalizacja: francja
Dołączył(a): 19 gru 2015, 16:58

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez norineko » 19 gru 2015, 22:33

To wszystko zalezy od wielu czynników. Co to była za karma i jaki był jej skład? Np. co za mięso w niej było? Może Twój pies jest uczulony na ten kontretny rodzaj mięsa i po prostu wystarczy zmienić karmę strzelam - z kurczakiem na karmę z jagnięciną. Albo w ogóle innej firmy karmę.
Ja gotuję, ale mam dorosle psy. Nigdy nie miałam szczeniąt.
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez Shena » 20 gru 2015, 00:07

A musisz gotować? Spróbuj z surowym mięsem. Mój szczeniak je głównie wołowinę wymieszaną z niewielką ilością podrobów oraz wrzucam garść suchej karmy (ale tylko z mojego lenistwa, gdyż szkolę go głównie za jej pomocą - łatwiej w kieszeń wsadzić chrupki niż surowe mięso :roftl:). Do tego surowe jajo co jakiś czas lub serek biały. No i witaminy.
Przede wszystkim musisz ustalić na co jest piesek uczulony, bo jak np. na wołowinę zawartą w karmie to zmiana diety na gotowaną wołowinę z ryżem nic pewnie nie da.
Shena
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Demon
Imię: Marta
Wiek: 34
Lokalizacja: Łódź
Dołączył(a): 24 lis 2015, 11:20

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 20 gru 2015, 00:12

Nie gotuj, dawaj surowe :)I nie dawaj ryżu, psu nie jest on do niczego potrzebny. Poczytaj trochę o diecie BARF, w internecie jest sporo informacji na ten temat. Jednego psa (wtedy 6 miesięcy) przestawiłam na BARF właśnie z powodu alergii. Teraz jest chwilowo na suchym, aż uporamy się do końca z efektami dwukrotnego zapalenia żołądka, ale wrócimy do surowego tak szybko, jak to będzie możliwe. Drugi pies jest na BARFie od ósmego tygodnia życia, niedawno skończyła 9 miesięcy i ma się świetnie.

-- 20 gru 2015, o 00:14 --

http://www.barfnyswiat.org/index.php tu masz kopalnię wiedzy na temat karmienia psa surowym mięsem
Nyks
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria
Wiek: 21
Lokalizacja: Warszawa/Nowa Wieś
Dołączył(a): 03 mar 2013, 16:06

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez norineko » 20 gru 2015, 12:03

A ja nie jestem taka hop do przodu jeśli chodzi o BARFA bo zarówno mój pies (jeden) jak i wiele psów znajomych, w tym ONów BARFA po prostu nie toleruje.
Jeżeli pies ma skłonność do problemów trawiennych lub nietolerancję czegoś surowizna nie musi mu pomóc, a może wręcz zaszkodzić. Sama osobiście załatwiłam swojemu psu wątrobę BARFEM, więc wiem o czym mowa. W tej chwili gotuję i pies ma wyniki bardzo dobre, wcześniej miał tragiczne i slabł w oczach.
To nie jest reguła, bardzo dużo psów na BARFIE czuje się doskonale, ale to trzeba raczej indywidualnie dobrać do zwierzęcia a nie zakładać, że tylko barf i nic innego. Gotowanie nie jest zlem samym w sobie, zwlaszcza, gdy pies ma coś z wątrobą na przykład.
Niemniej uważam, że gotowane lub surowe będzie lepszym wyjściem niż karma, która zawsze z definicji będzie przetworzoną żywnością, a więc zawierającą rzeczy, których nie powinna zawierać. Wkładając do zamrażalnika lub garnka przynajmniej mogę mieć wpływ na to co tam się znajdzie, w karmie nigdy nie wiem, czy producent mnie uroczo nie buja.

Pochwały przyznane za posta: 2
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Wiek: 38
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 61
Dołączył(a): 15 sty 2013, 19:45

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 28 gru 2015, 00:45

Witam! Ja gotuję głownie ćwiartki z kurczaka z warzywami i kaszą jaglaną- Dasko ma alergię m.in.na ryż. Witaminy odpowiednie do wieku i będzie ok. Czasem gotuję też galaretę z kurzych łapek- dużo kolagenu, dobre na stawy. Mrożę ją i dodaję po trochu do jedzonka.
ObrazekObrazek


ObrazekObrazek
Andzik
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Wiek: 32
Lokalizacja: Swarzędz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 24 mar 2013, 12:40

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 22 mar 2016, 22:51

My od jakiegoś czasu wróciłyśmy do gotowanego jedzenia. Nasz jadłospis:
Kasza jaglana, płatki owsiane do tego ziemniaki, buraki, seler, pietrucha, marchew, brokuły, buraki, topinambur, cukinia, kabaczek, dynia - gotowane na parze i przetarte), zioła typu majeranek, pokrzywa, czystek itp.
Do tego łyżka oleju lnianego(Omega3) no i mięso i podroby, głównie indycze. Czasem jajko, twaróg,ryba - sardynki z puszki.
No i konieczna suplementacja Flawitol dla dorosłych psów dr Seidel.
Na przegryzkę surowa marchewka.
Zgodnie ze wskazaniem weterynarza, przy żywieniu domowym, gotowanym jedzeniem, konieczna jest suplementacja minerałów, z tej przyczyny, iż obecnie warzywa nie mają tyle wartości co kiedyś, dzisiaj ziemia jest pozbawiona składników mineralnych poprzez wyjałowienie nawozami sztucznymi.

Pochwały przyznane za posta: 2
Ostatnio edytowano 24 mar 2016, 08:27 przez mój pies, łącznie edytowano 1 raz
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 23 mar 2016, 13:27

Z diety należy wyeliminować czynnik uczulający.
Swojemu również gotuję,ale to z powodu takiego,że absolutnie nie chce jeść suchych karm i to nawet tych najlepszych.
Kocha gotowane jedzenie.
Daję kurczaka, wołowinę, podroby-co akurat uda mi się kupić w dobrej cenie. Do tego warzywa rozmaite, uwielbia szpinak, nie przepada za burakami,ryż. Dorzucam troszkę twarożku białego, jaja, ryby gotowane i surowe.
Generalnie daję wszystko, co psu jeść wolno ;)Czasem trafi się resztka obiadu,ale to sporadycznie, uwielbia żurek i ogórkową :D
Z surowizną było tak,że zbrzydła mu szybko,a i zdrowotnie średnio mu służyła w takiej ilości. Oczywiście, dostaje również do pogryzienia szyję z indyka, czy jakieś inne mięcho z chrząstkami,ale to głównie dla zabicia czasu, rozładowania nieco energii i wyczyszczenia zębów.
Nie jestem przeciwnikiem chrupków,ale skoro mój pies wybrał naturalne jedzenie,to chyba jest tego jakaś przyczyna, niż zwyczajne wybrzydzanie,bo teraz je,aż uszyska się trzęsą.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 30 mar 2016, 14:28

vega_bw napisał(a):Nie jestem przeciwnikiem chrupków,ale skoro mój pies wybrał naturalne jedzenie,to chyba jest tego jakaś przyczyna, niż zwyczajne wybrzydzanie,bo teraz je,aż uszyska się trzęsą.


Ta przyczyną zazwyczaj jest mądrość psa :-)
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Pytanie o gotowanie jedzenia

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 mar 2016, 14:55

No właśnie ta mądrość, może też wyczucie smaku? :D
Widocznie uznał,że chrupki są niejadalne i ja to szanuję, sama nie chciała bym wcinać styropianu, choćby najlepszej marki ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 22
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post