Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 21 maja 2013, 22:47

Ja swoją prześwietlałam w wieku chyba 9 miesięcy.Sforsowała przednią łapę.Z jednym zamachem prześwietliłam tył i wyszła dysplazja tyłu.Byłam w szoku.Amisz ma 7 lat-nie dawała znacznych objawów do ostatnich miesięcy,gdzie okazało się,że przez oszczędzanie jednego stawu ucierpiał staw kolanowy.
Ale po prześwietleniu mniej jej było wolno niż zdrowemu psu,ale aportowała,biegała,pływała-ograniczyłam tylko zabawy z psami.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha,Zefir
Imię: Joanna
Wiek: 35
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez wmika » 22 gru 2014, 14:53

hejka, nie wiem gdzie umieścić moje zapytanie.
Na święta wybieram się z całym inwentarzem (mąż, dziecko i piesek) do rodziny. Jakiś miesiąc temu rodzice stracili swojego prawie rocznego owczarka, trudno powiedzieć na co zachorował. Tata podejrzewa że to była nosówka, miał tylko jedną dawkę szczepień bo się jakoś z wetem nie dogadali. Piesek miał wydzielinę z oczu i nosa, biegunkę, możliwe że temperaturę. Psinka spała w kojcu, więc rodzice dostatecznie szybko nie zauważyli objawów. Tata wymył szlauchem całą budę i kojec. Wyczyścił środek budy z sierści, wyrzucił siennik. Teraz tylko pytanie czy ja tam mogę przywieść pieska? Jest możliwość, żeby moja psinka spała w takim mniejszym kojcu - osobnym ale tam będzie jej mniej wygodnie. Dodam, że mają jeszcze jamnika i on nie zachorował. Czym dodatkowo można odkazić budę? Czy po miesiącu mogą być jeszcze jakieś czynniki chorobotwórcze?
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 22 gru 2014, 22:49

Zapytałabym weta, który szczepił Miszkę - ale trzeba wiedzieć na co padł tamten pies.

Zofia
Zofia
Avatar użytkownika
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Wiek: 74
Lokalizacja: Kraków
Pochwały: 127
Dołączył(a): 20 mar 2012, 07:26

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez wmika » 23 gru 2014, 08:27

Dzień dobry,
co za pogoda!! A gdzie śnieg i bałwanki? Myślałam, że mnie zwieje razem z łóżkiem :przerażenie:
wybieram się z Miszką do weta ale po świętach na szczepienie przeciw wściekliźnie, więc raczej po fakcie.
Miszka była szczepiona drugą dawką tak koło sierpnia, więc dość dawno temu. Tylko na co mógł paść tamten owczarek? hm, tego już sie nie dowiemy.
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 18 paź 2016, 18:21

Czy ktoś szczepił swojego ON na babeszjozę? Jaka jest cena takiej szczepionki? W zeszłym roku choroba ta zabrała mojego DON'a w pare godzin, teraz mam jednego ze schroniska i drugiego 3 miesięcznego szczeniaka i wolałabym się zabezpieczyć
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 18 paź 2016, 20:11

Nie szczepiłem ale u nas to koszt ok 40 zł Oczywiście szczepienie co rok
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 24 paź 2016, 22:38

Czy są juz jakies badania odnosnie skuteczności i zasadności tego szczepienia?
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 25 paź 2016, 08:30

Wet do którego chodzę ze swoimi psami mówił że szczepionki dostępne w Polsce nie działają a te które są dostępne na zachodzie nie są dopuszczone w Polsce (warto było by to zweryfikować bo ta choroba to niezłe cholerstwo). Powiedział że najlepiej chronić psy przed kleszczami. U mnie psy noszą obrożę foresto i jak na razie kleszcze trafiały się sporadycznie.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Wiek: 41
Lokalizacja: Zasów
Pochwały: 9
Dołączył(a): 25 sty 2016, 13:48

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 25 paź 2016, 09:21

Kurde tego właśnie się obawiałam :(po zeszłorocznej traumie i pladze kleszczy już nie wiem co mam robić, może tamten rok był wyjątkiem bo w tym już nie było tak źle ale wolę dmuchac na zimne ... mój DON miał spota i foresto jeszcze na dokładkę a itak nie dawały rady ... z naszego osiedla babeszja zabrała 2 psy,z moim włącznie a był w pełni sił 4 letnim ogierem, a bernardyn sąsiadów uchował się pewnie tylko ze względu na swoje gabaryty ... postaram się czegoś dowiedzieć u mojego weta
Obrazek
Obrazek
trussardi
Avatar użytkownika
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Bonus i Lila
Imię: Agnieszka
Wiek: 31
Lokalizacja: Obory/Toruń
Pochwały: 1
Dołączył(a): 06 paź 2016, 14:23

Re: Szczeniak - harmonogram szczepień, odrobaczeń i opieki w

Nieprzeczytany postprzez wmika » 07 kwi 2017, 09:49

cześć, dawno nie czytałam tego forum.
Mam pytanie :)
dwa dni temu kupiłam szczeniaka suczkę owczarka niemieckiego długowłosą, jest z 21 stycznia wiec jeszcze młoda.
Kupiłam ale gnębi mnie jeden problem, piesek mianowicie ma obrys noska jaśniejszy z różowymi otworkami noska. Pigment nie jest równomierny tylko taki delikatnie w ciapki. Nie wiem co o tym myśleć. Oczywiście zaczytuję się w internecie... I tutaj oczywiście mam pytanie do doświadczonych "psiarzy", czy ten pigment się wyrówna i zrobi czarny? Myślałam o spróbowaniu sił w przyszłości w wystawach i może założeniu własnej hodowli... czy taki nosek może dyskwalifikować pieska? Hodowca mówi że to się wyrówna ale nie obrażając nikogo może tylko chciał pieska sprzedać? Nawet przeszło mi przez myśl, żeby suczkę zwrócić, jest śliczna ale jeszcze nie zdążyłam się do niej aż tak bardzo przywiązać a ona do nas. Czytałam też o podawaniu sproszkowanych alg na poprawę pigmentu. Macie jakieś opinie w tym temacie? Będę baaardzo wdzięczna :mur:
Monika
wmika
Losowy avatar
Świeżak
2 lata członkostwa2 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bona
Imię: Monika
Wiek: 34
Lokalizacja: Kocmyrzów
Dołączył(a): 26 lis 2014, 09:34

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post