Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez bednar » 26 wrz 2013, 20:09

hej co myślicie o szkoleniach płatnych u fachowców moja sunia siada na komendę przynosi piłeczkę i przychodzi na spacerze do nogi jak ją zawołam w domu jak powiem że ma iść na miejsce też bez żadnych problemów idzie. Chodzi mi o szkolenie bardziej stróżujące by na przykład sąsiad nie mógł by sobie wchodzić kiedy chciał :)Może macie jakieś sprawdzone w okolicach Warszawy proszę o namiar. Pozdrawaim
bednar
Losowy avatar

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 26 wrz 2013, 20:42

A to sąsiedzi mogą wchodzić kiedy chcą? ;-)
Ja nie szkolę moich psów pod względem stróżowania, wystarczy, że wychylą łby zza płota :roftl:Fakt, że ani Aria, ani Drago, tym bardziej Drago, który jest jeszcze szczeniakiem, nie są pod żadnym względem agresywne, ale nikt o tym nie wie i chcę aby tak zostało, wiedzą tylko znajomi którzy nas odwiedzają, natomiast sąsiedzi myślą, że to krwawe bestie, no bo ONy ;] A tutaj gdzie mieszkam, ONy to jedna z najniebezpieczniejszych ras ;)Więc ludzie mają mylne pojęcie i jeszcze nie zdarzyło mi się, żeby ktokolwiek podszedł do furtki ogrodowej bliżej niż 3 metry ;] A jak już gdzieś ktoś napisał, zdolny złodziej zajmie się najpierw psem ;)Jak ktoś będzie chciał wejść to wejdzie, bez względu na to czy na posesji jest pies czy go nie ma ;)

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 33
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez 14ruda » 26 wrz 2013, 21:36

Zabezpiecz posesję tak,aby nikt nie wchodził bez Twojego pozwolenia. Wytresujesz psa na agresora,wejdzie sąsiad przekonany,że może,zostanie pogryziony i masz sprawę w sądzie,psa na obserwacji i minus na koncie na odszkodowanie.
Szkolimy NIE tresujemy! http://www.karpeteam.eu
14ruda
Avatar użytkownika
Owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aicha
Imię: Joanna
Wiek: 34
Lokalizacja: Zielona Góra
Pochwały: 14
Dołączył(a): 01 cze 2012, 21:57

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez bednar » 27 wrz 2013, 19:52

co byś zrobiła jak pies jest wypuszczony brama zamknięta Nas (mnie i żony) nie ma a przychodzi obcy koleś na działkę i spisuje licznik z prądu czytałem o takich szkoleniach wiec chyba się zdecyduję pies jest tak wyszkolony że nikomu nic nie zrobi pozwoli wejść na działkę ale już nie pozwoli z niej wyjść :)i taki pan po prost będzie miał dniówkę pełną strachu przed psem :)
Wiem że to okropne ale albo ktoś się nauczy albo będzie posrany ze strachu :)
bednar
Losowy avatar

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 27 wrz 2013, 20:44

A co zrobisz, jak pies zaatakuje Pana którego praca polega właśnie na spisywaniu liczników? Bo przecież, jak nikogo nie ma w domu, to nikt nie kontroluje psa... Pies sam ma się kontrolować? wiedzieć, kiedy mocno, jest za mocno, gdy nikt go nie odwoła? Ja rozumiem, że szkolenie... ale szkolenie, szkoleniem a pies biegający sam po posesji bez nadzoru, to już co innego. Tak jak napisała Joasia, lepiej zabezpieczyć niż później włóczyć się po sądach.

Eleganckie torebki damskie https://mybaze.com/pl/torebki-damskie/__styl-elegancki na każdą okazję.
Bejti
Avatar użytkownika
Zaawansowany owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Wiek: 33
Lokalizacja: Kilkenny, Irlandia
Pochwały: 15
Dołączył(a): 09 lut 2012, 23:49

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 wrz 2013, 20:48

Z tego co wiem, polskie prawo jest po stronie POSZKODOWANEGO (czyt. pogryzionego) nawet w sytuacji, kiedy dojdzie do takiego incydentu NA TERENIE PRYWATNYM (czyt. prywatnej posesji, z tabliczką ostrzegającą o groźnym psie).

Polecam płot z zasiekami i furtkę z domofonem :)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 27 wrz 2013, 20:53

ewnt. kłódkę na furtkę można założyć jak się domofonu nie chce :D


ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 23
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 5
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 wrz 2013, 20:55

Wątek o stróżujących ON/DON już był.
Prześledź wątki.
Szkolenia owszem są,ale tak, jak powiedzieli przedmówcy-ktoś zdeterminowany,żeby cię okraść i tak
to zrobi unieszkodliwiając najpierw psa, a ludź o zdrowym rozsądku nie będzie się pakował na teren z tabliczką o groźnym psie.
Dobre zabezpieczenie terenu to jest podstawa.
Już kiedyś pisałam i powtórzę:chcesz stróża i obrońcę, to kup kangala lub kaukaza, ale nawet te psy nie dadzą ci 100% gwarancji odnośnie bezpieczeństwa.
Owczarek to pies pracujący i z tym się zgodzę,ale potrzebuje swojego przewodnika by nim być.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 14
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 27 wrz 2013, 20:58

Wystarczy *********************** i... "pieseczek już nie stróżuje :papa:".

Ja to jestem chyba jedną z tych, co własnego psa na działce pilnuję żeby nie ukradli, a co dopiero działkę z marchewkami powierzyć pilnowaniu przez psa :przerażenie::lool::lool::lool:.

edit - nie będę podpowiadać sposobu na "pozbycie się" psa z działki, nie wiadomo kto zgoogluje taki temat i w jakim celu.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Szkolenie ON

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 27 wrz 2013, 22:53

Optuję za zamknięciem tego tematu przez adminów.
Temat podobny już był i dalsze gadanie jest bez sensu wg mnie, z całym szacunkiem dla starych i nowych forumowiczów.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Avatar użytkownika
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Lokalizacja: Nad Słoną Wodą
Pochwały: 14
Dołączył(a): 26 wrz 2012, 09:06

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post