Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

wymioty

Nieprzeczytany postprzez hulan » 18 mar 2012, 13:01

moze ktos mial cos podobnego

moja suka wymiotowala dzisiaj slina z zolcia, tylko tym bo nic jeszcze nie jadla. jest jakas taka smutna, ale chce biegac i sie bawic-aportowac. moze ktos mial juz taka przypadlosc u swego psa i moze mi cos podpowiedziec..
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1
Dołączył(a): 27 lut 2011, 18:52

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 18 mar 2012, 13:07

Lizała wczoraj lub dzisiaj coś niezidentyfikowanego na spacerze? Mój niestety regularnie wymiotuje śliną z żółcią, zazwyczaj jak jest na czczo i pokrywa się to z wcześniejszym "pobieraniem próbek" na spacerze. Po zwymiotowaniu jest kilka minut osowiały, potem samopoczucie wraca do normy.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggo
Imię: Tomasz
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 27
Dołączył(a): 12 lut 2011, 17:20

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez niya » 18 mar 2012, 13:34

Amba tak miała właśnie po próbach spożywania czegoś czego nie powinna :-(, przez dwa-trzy dni była osłabiona, a potem wróciła do formy, a ja jeszcze dokładniej przyglądam się czego "smakuje"
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Moderator
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 31
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 6
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 15:51

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez CaneLupo » 18 mar 2012, 14:00

ojej- ale aktualny temat; moj Padiel wlasnie wczoraj kolo godziny 11 tez zaczal wymiotowac- najgorsze jest jak sie psa obserwuje i jak od sie do tego wymiotowania "sklada": tak go biedaka naciaga, i wyglada jakby byl oslabiony i te odglosy (straszne). Tez wlasnie zwymiotowal slina z zolcia i takimi hmmm "sznureczkami"- musialam to "obadac" i okazalo sie skorka od kielbasy ktora zostal na czczo poczestowany :negatyw:
Ale moj zwymiotowal i potem bylo wszystko ok.
CaneLupo
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Padiel
Imię: Anna
Lokalizacja: kolonia Lesniczowka
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 lut 2012, 18:30

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez hulan » 18 mar 2012, 14:40

nie zauwazylam by czegos "probowala" na spacerach. I jest to na czczo, wiec zaczelismy podekzewac, ze moze produkuje duzo kwasow. Idziemy teraz na spacer, zobaczymy jak bedzie sie zachowywac- dziekuje za dotychczasowe odpowiedzi
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1
Dołączył(a): 27 lut 2011, 18:52

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez dariex » 18 mar 2012, 15:04

U psów często występują wymioty w związku z infekcją gardła.Zobacz jej do paszczy,czy gardło nie jest czerwone i migdały nabrzmiałe.Jeśli tak - znasz odp ;)

http://smon.pl
dariex

Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Wiek: 33
Lokalizacja: Krk
Pochwały: 12
Dołączył(a): 24 lis 2011, 20:05

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 18 mar 2012, 20:56

Psy wymiotuja wlasnie slina z zolcia, jak czuja, ze cos im lezy na zoladku. Wtedy zmuszaja sie do wymiotow, zeby pozbyc sie swinstwa. Czasem jest to cos tak malego, ze nam ciezko zobaczyc, czyasem bedzie to widoczna drzazga od kosci, kiedy indziej skorka od kielbasy. Najczesciej wymioty pojawiaja sie w godzinnych poranno-przedpoludniowych, bo organizm psa 'pracuje' nad trawieniem w nocy. Jak sie nie udaje, to wtedy jest pawik :-)
Ewa, Sabina, Max i Lulu
Obrazek
Obrazek
Obrazek
nebrot
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Max, Sabina, Lulu
Imię: Ewa
Wiek: 37
Lokalizacja: Berlin/Kristianstad
Pochwały: 5
Dołączył(a): 01 mar 2011, 00:09

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 18 mar 2012, 22:06

Dokładnie, Ewa dobrze pisze.
Nad ranem mogą zdarzyć się takie haftowania. Mój najczęściej lubi o 6-7-8 rano, ale zdarzyło się też koło 10-11. Ostatni posiłek zawsze je max o 23. Czasami shaftuje się niczym konkretnym, a czasami kawałkiem jakiegoś żwacza albo kurzej łapki bo sieroctwo gryźć nie potrafi, byleby tylko szybko było w brzuchu :-P
Ale nie robi tego często, czasami raz na miesiąc, czasami 2-3 razy w miesiącu a czasami długo długo nic się nie dzieje.
Na początku tym się martwiłam, ale już się przyzwyczaiłam i my i pies. Pies jak chce haftować, jak widzi że ten zamiar widzimy, to idzie już sam w kierunku balkonu który mu właśnie lecę otwierać :roftl:Zawsze, ale to zawsze go wywalałam na balkon ewentualnie podstawiałam miskę jak była w pobliżu :ooops:Leniwiec ze mnie, nie lubię ścierać z dywanu :ooops:ale pies zaakceptował wyjście na balkon :-)
Im więcej przebywam z ludźmi, tym bardziej kocham zwierzęta.
Obowiązkowa BIBLIA każdego posiadacza owczarka: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 27
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 26
Dołączył(a): 27 lut 2011, 15:23

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez dagsam » 19 mar 2012, 10:27

moja nika tez miala ost taki epizod, 5 razy zwymiotowala mi biała piana, a potem byla bez zycia.. chciala sie bawic ale nie miala sily.. poszlysmy do weta bo sie nam odwodnila dostala zastrzyk na zapalenie zoladka czy cos w tym stylu i byla jak nowka sztuka :)
Obrazek
dagsam
Losowy avatar
Świeżak
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Nika
Imię: Daga
Wiek: 25
Dołączył(a): 04 lip 2011, 13:34

Re: wymioty

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 19 mar 2012, 11:47

Lenie też się czasem zdarza, kiedyś częściej teraz już bardzo rzadko, najczęściej nad ranem
ewachw
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Wiek: 38
Lokalizacja: Włoszakowice k/ Leszna
Pochwały: 5
Dołączył(a): 13 lut 2011, 08:12

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post