Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Biegunka i wymioty! Problem z wetem...

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 20 mar 2012, 09:18

Witam, mam problem z moją sunią od 2 tygodni co chwilę ma biegunkę i wymiotuje, napewno nic nie zjadła ,nie wiem co jest grane. Byliśmy tydzień temu u weterynarza podał antybiotyk i zastrzyk jak zawsze i nic nie pomogło ,byłam z nią już u niego 2 razy i twierdzi,że to nic takiego,ale ona ciągle ma biegunkę i wymiotuje w dodatku od dawien dawna obgryza ogon co niby też dla weterynarza jest normalne z tego co wiem zdrowy owczarek nie powinien obgryzać ogona zwłaszcza,że nie jest to już malutki szczeniaczek tylko ponad 1roczny pies.. Co prawda ogona nie obryza jakoś masakrycznie do krwi czy coś,ale taki kikut ma cieniutki..
Nie wiem co robić czy da się gdzieś zrobić jakieś badania czy coś? Ona mało nabiera na wadze waży 28kg..cały czas..
Od małego miała problemy z biegunkami i wymiotami , była odrobaczana, ciągle na antybiotykach jak to się zdarzało .. nie wiemy co robić :(:(:(:( jestem załamana!!!
Karolina88
Losowy avatar

Re: BIEGUNKA I WYMIOTY!!Problem z wetem..

Nieprzeczytany postprzez niya » 20 mar 2012, 09:20

najlepsza rada jaka mi przychodzi do głowy to koniecznie poradź się innego weterynarza! i to jak najszybciej
Obrazek

Obrazek
niya
Avatar użytkownika
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba
Imię: Danuta
Wiek: 34
Lokalizacja: Rzeszów :)
Pochwały: 7
Dołączył(a): 08 kwi 2011, 16:51

Re: BIEGUNKA I WYMIOTY!!Problem z wetem..

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 20 mar 2012, 09:23

juz mam serdecznie dosc dzwonilam do paru weterynarzy i stwierdzili,ze to normalne,ale do cholery jak to moze byc normalne jak pies mi sie w koncu wykonczy;( nie wiem gdzie się z nim udać..
Karolina88
Losowy avatar

Re: BIEGUNKA I WYMIOTY!!Problem z wetem..

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 mar 2012, 12:19

Zrób pełne badania na pasożyty i pierwotniaki, a także pod kątem chorób trzustki i przerostu flory bakteryjnej.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: BIEGUNKA I WYMIOTY!!Problem z wetem..

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 mar 2012, 19:24

A jak to się zaczęło, skoro od małego ma takie dolegliwości? Skąd małą masz, od doświadczonego Hodowcy? Może on podsunął by Ci namiar na jakiegoś dobrego weterynarza.... Bo to nie jest normalne, aby pies od małego miał takie objawy!!! Ja rozumiem - 3 dni... ale dłużej?! Mnie co zalecono kiedy mój mały N miał biegunkę (jak się później okazało zjadł kawałek mydła, który ukradł z brodzika i taki posmakowany zbunkrował się w kącie łazienki) to pobranie do kubełka tego czym się wypróżni... ale na szczęście nie musiałam bo mu przeszło i był to najdłuższy czas "srajety" (sorki za słowo ;)) - tj. 3 dni przez mojego psa...
Niech oni NIE LECZĄ NA OKO!!! Bo tak możesz wydawać kasę na antybiotyki, a przyczyna nie jest znana i mogą tylko jej zaszkodzić!!!!!!
Wejdź w ten link, zobacz czy u Twojego psa nie wystąpują objawy lambli:
http://www.vetopedia.pl/article220-1-Lamblioza.html

Tomek dobrze radzi, zrób te wyniki, MUSISZ ZNALEŹĆ PRZYCZYNĘ JEJ ZŁEGO STANU ZDROWIA!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Avatar użytkownika
Owczarkowa wyga
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Wiek: 30
Lokalizacja: Bydgoszcz
Pochwały: 41
Dołączył(a): 27 lut 2011, 16:23

Re: Biegunka i wymioty! Problem z wetem...

Nieprzeczytany postprzez Karolina88 » 29 mar 2012, 14:25

jUŻ NIE WYMIOTUJE ;)) Nie ma biegunki non stop tylko jak zje puszke ,a nie gotowane np...Juz bylismy u weterynarza,ale wybieramy sie do Dr Hyli bardzo dobra Pani weterynarz ma zrobić jej badania na trzustkę i coś tam jeszcze.. zobaczymy co jest grane.. Weterynarz poprzedni twierdził,że jak daje gotowane to musi jeść gotowane i tyle,bo owczarki ciężko przyswajają zmiane diety,ale przecież to jest śmieszne..Jak brakło nam mięska to dałam jej puszkę i odrazu biegunka....zobaczymy co to będzie.


Niestety co do hodowcy źle trafiłam kupiłam moją psine w WALD-Dingo w Myslowicach NIE POLECAM!!!!!!!
Karolina88
Losowy avatar

Re: Biegunka i wymioty! Problem z wetem...

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 29 mar 2012, 14:52

Karolina88 napisał(a):...Weterynarz poprzedni twierdził,że jak daje gotowane to musi jeść gotowane i tyle,bo owczarki ciężko przyswajają zmiane diety,ale przecież to jest śmieszne..Jak brakło nam mięska to dałam jej puszkę i odrazu biegunka....zobaczymy co to będzie.
...

Weterynarz ma rację, owczarki mają wrażliwy układ pokarmowy i nie lubią zmiany diety - albo podajesz gotowane, albo karmę mokrą albo suchą. Szczególnie gdy masz psa z problemami układu pokarmowego.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 37
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 35
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje

Podobne tematy
  •  
    Odpowiedzi
    Wyświetlone
    Ostatni post