Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 20 wrz 2011, 05:18

Nie jestem w stanie wyczuć chipa, samo wprowadzenie z tego co pamiętam nie było bolesne. Jeszcze się nie zdarzyło aby weterynarz próbował cokolwiek z niego odczytać, a byliśmy u wielu. My raczej traktujemy to jako ostatnią deskę ratunku, gdyby zaginął. Wtedy w schronisku odczytają nasze dane. Adresówkę już kiedyś na spacerze zgubiliśmy i dowiedziałem się o tym dopiero jak jakaś miła Pani do mnie zadzwoniła z pytaniem czy piesek się odnalazł...
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Avatar użytkownika
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Wiek: 39
Lokalizacja: Śląsk
Pochwały: 37
Dołączył(a): 12 lut 2011, 18:20

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 20 wrz 2011, 06:14

Przy okazji wczorajszej wizyty u weta, pytałam o to kiedy mogę Torę zaczipować. W Poznaniu to obowiązek wynikający z uchwały Rady Miasta - bezpłatny. Nie obejmuje szczeniąt do 4 m-ca (do pierwszego szczepienia p. wściekliźnie) i psów starych, o ile weterynarz wystawi zaświadczenie, że jest chory) Odradził czipowanie szczeniaka, bo czip się na pewno przemieści, z uwagi na szybki wzrost psa i potem nie wiadomo gdzie jest i np. będzie trudno odczytać.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez shida » 20 wrz 2011, 09:53

u mnie u ponad rocznego psa czip tez sie przemiescil - i akurat u tej suki da sie go wyczuc pod skora... wszczepiany byl w kark...a jest na klacie z przodu... pies nie zauwazyl akcji... pozostale 2 psy tez nie zauwazyly... czy sie im przemeiscily nie sprawdzalam...pod palcami nie wyczulam...

dziwne z tym starym psem...ja czipowalam psa ktory mial ponad 10 lat i byl przewlekle chory... zyl sobie dalej jeszcze kilka lat az...nie zwial :(nie pomogla ani adresowka, ani czip... ani tatuaz... poszukiwania i kartki tez nic nie pomogly :(
shida
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 20 wrz 2011, 10:25

A ja gdzieś wyczytałam, że niby miasto nie może nas zmusić do zaczipowania psa, a jedynie promować taką akcję... u nas jest darmowe czipowanie a potem ściągane są opłaty za psa, kto nie zapłacił :D
moje oba psiaki bolało, bo piszczał co przy normalnym zastrzyku się nie zdarza. I to całe czipowanie to dziwne jest, bo nawet w bazie nie ma mojego nr, nikt się tym nie interesuje. I fakt jest czip się przemieści to nawet nie znajdą mu mojego domu po numerze bo go nie znajdą. Ja jeszcze nie prosiłam aby sprawdzili czy ten czip się nie przemieścił.
więc i tak niezawodne są śmiertelniki czy jakieś blaszki. bo to od razu zobaczą i z numerem telefonu, więc szybciej się znajdzie.
kalyna
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Wiek: 27
Lokalizacja: Krotoszyn/Poznań
Pochwały: 14
Dołączył(a): 15 lut 2011, 11:34

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 20 wrz 2011, 19:12

My mamy i chipa i adresówkę (tylko jedną i przypiętą do jednej obroży, a pies jest czasem w innej lub w szelkach i chip to też takie dodatkowe zabezpieczenie). Nie wiem tylko czy dalej nie ma takiej ogólnopolskiej bazy psich chipów? Bo z tego co mówił nam weterynarz kilka/naście miesięcy temu jest/było kilka niezależnych od siebie, Dżaki wpisany jest chyba tylko do jednej :scratch
Kilche
Losowy avatar

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 19 lut 2016, 20:05

Hera ma chip. Adresówkę mam zamiar wyrobić dopiero. Ale wracając do chipa. Zarejestrowany jest na stronie mypetpool ale dane są w zbiorze Tasso. Myślicie, że to wystarczająco duża/znana firma, żeby w razie coś(tfu tfu) pies się odnalazł po odczytaniu danych?
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 19 lut 2016, 21:10

sprawdź czy chip figuruje w Safe-animal ;)to chyba największa baza https://baza.safe-animal.eu/index.php?action=szukaj
ObrazekObrazek
NASZ FANPEJDŻ- TURBO PANDA
BLOG - TURBO PANDA
xxxkaluniaxxx
Avatar użytkownika
Moderator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Wiek: 24
Lokalizacja: Rogoźno Pyrlandia
Pochwały: 9
Dołączył(a): 18 kwi 2011, 14:51

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez gumiskrosno » 19 lut 2016, 21:11

Barca ma adresówkę ja to nazywam nieśmiertelnik ;)pracuje w zakładzie obróbki metalu więc mam możliwość wygrawerowania w stali nierdzewnej - podane imię psa i mój nr telefonu ale tak się zastanawiam przecież można by dojść do właściciela po tatuażu w uchu
Życie jest piękne nie dlatego że pozwala popełniać błędy, ale dlatego że daje czas by je naprawić
gumiskrosno
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Barca
Imię: Tomek
Wiek: 39
Lokalizacja: Krosno
Pochwały: 5
Dołączył(a): 11 sty 2016, 20:11

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 19 lut 2016, 21:19

Mój post z 20.09.2011
mój pies napisał(a):Przy okazji wczorajszej wizyty u weta, pytałam o to kiedy mogę Torę zaczipować. W Poznaniu to obowiązek wynikający z uchwały Rady Miasta - bezpłatny. Nie obejmuje szczeniąt do 4 m-ca (do pierwszego szczepienia p. wściekliźnie) i psów starych, o ile weterynarz wystawi zaświadczenie, że jest chory) Odradził czipowanie szczeniaka, bo czip się na pewno przemieści, z uwagi na szybki wzrost psa i potem nie wiadomo gdzie jest i np. będzie trudno odczytać.



Minęło kilka lat od tego wpisu.
Ostatecznie zaczipowalam Torcię w wieku bodajże 7 miesięcy.
Gdy miała 4 lata wyrabiałam jej paszport, wówczas weterynarz odczytał czipa (był tam, gdzie go wszczepiono, na karku).
Ale, że temat jest o adresówkach...mamy adresówki przy każdej obroży i na szelkach. Jest tam mój numer telefonu i adres mailowy.
Adresówki są przyszywane nicią szewską (nie zwieszane, bo te łatwo mogą odpaść). Zamawiam takie http://allegro.pl/identyfikator-adresowka-medalik-stalowy-grawer-i5952748980.html
Uważam, że adresówka jest bardzo potrzebna, bo będzie pierwszym nośnikiem informacji dla ewentualnego znalazcy psa.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Avatar użytkownika
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Lokalizacja: Poznań
Pochwały: 19
Dołączył(a): 08 wrz 2011, 20:51

Re: Adresówka

Nieprzeczytany postprzez Ksena » 19 lut 2016, 21:48

Wpisałam jej nr. Nie ma w tej bazie. :-(

Adresówka będzie. Mąż jest żołnierzem i najbardziej podoba mu się taka w formie wojskowego nieśmiertelnika. I taka chyba będzie. :-)
Chip jest jednak dla mnie również istotny, bo niejednokrotnie słyszałam przypadki o tym jak znaleziony pies zostaje u znalazcy bo jest taki śliczny :nea:i nie informuje nikogo o znalezieniu psa. Jak pójdzie z takim czworonogiem do weta jest duża szansa, że wet sprawdzi czy pies ma chip i dojdzie do prawdy.
ObrazekObrazek
ObrazekObrazek
Ksena
Avatar użytkownika
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Hera i Aria
Imię: Karolina
Lokalizacja: Osielsko/Bydgoszcz
Pochwały: 1
Dołączył(a): 15 sty 2016, 21:03

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje