Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Przepisy dotyczące psów oraz informacje o psach ukazujące się w szeroko rozumianych mediach.

Agresja starszych psów

Nieprzeczytany postprzez ojeja » 15 kwi 2013, o 23:26

http://ulubiency.wp.pl/kat,1010779,titl ... aid=1106b0
znalazłam bardzo ciekawy artykuł. Jeśli źle umieściłam to proszę o przeniesienie.
ojeja
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: leon
Imię: teresa
Pochwały: 3

Re: Agresja starszych psów

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 16 kwi 2013, o 12:27

No i czy nie jesteśmy podobni?
Jeśli te zaburzenia są naprawdę podobne do ludzkiego Alzheimera to jednym ze sposobów zapobiegania powinno być jak najdłuższe utrzymanie aktywności umysłowej psa. Nieużywany mózg "psuje się" szybciej.
AnnaJagna
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Joan » 16 kwi 2013, o 17:32

Podobno picie kawy zapobiega demencji. (Nieoficjalnie - palenie tytoniu podobno też.) :-)
Moja Sharon była entuzjastką kawy. Nie wykluczone, że właśnie to przekładało się na jej sprawność umysłową.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 54

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 kwi 2013, o 12:51

W takim razie od jutra pozwalam mojej wylizywać filiżankę po cappuccino :lool:.
Na palenie w mieszkaniu zgdody nie wydam.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje