Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja wobec psów.

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 12:37

Ale czemu winny jest pies? Hmmm... słyszałam przypadek, gdzie ktoś rozprawił się w ten sposób z właścicielem mającym wszystko w nosie. Ale można spróbować najpierw z człowiekiem.
Ewentualnie, upolować moment kiedy sąsiadka będzie psa wyprowadzać i nagle energicznie otworzyć drzwi... tak, żeby psa nastraszyć, ale nie zrobić mu krzywdy!
A sposób z policją to tak jak pisałam - najpierw postraszyć ją fakturą i konkretnymi sumami, np. 1900 zł za drzwi, którą to fakturę masz zamiar przedstawić wraz z dowodami o obsikiwaniu na policji. I że tę sumę od niej wyegzekwujesz, bo niezwłocznie po wizycie na policji zamawiasz chłopaków od wstawiania drzwi i podkreślić że nie pierwszy raz mają z czymś takim do czynienia :lool: ;-) :roftl: :roftl: :roftl: . I daj jej wybór - albo idziesz na policję, albo nauczy swojego pieska załatwiać się na zewnątrz, powiedz że wystarczy go nagradzać za załatwienie się na zewnątrz skoro się nie zna na wychowaniu psa i tyle.
Powinna się już tego przestraszyć.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 20 lis 2013, o 13:04

no to przecież ja nie mówiłam, że dziewczyna ma od razu tego yorka zabić czy coś, wystarczy go odpowiednio nastraszyć tak, żeby to on "myślał", że podejscie do drzwi skończy się źle i już nie będzie tak robił. lepsze to niż użeranie się z właścicielką-idiotką, która ma sprawę gdzieś i nawet tej odrobiny kultury i ani grama obycia nie posiada.
beatrx
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 13:13

Ja też nie myślę o zabiciu czy znęcaniu ;-). Tylko czytają nas też osoby postronne, więc tylko w tym celu to napisałam. :) Coś tam wspólnie wymyślimy jak pozbyć się tej sikajki ;-).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 20 lis 2013, o 13:33

Odpilnowałam yorka z psikem do kwiatów w ręku ,popsikałam go wodą zobaczymy a sąsiadka nie wyprowadza psa tyko drzwi mu otwiera i puszcza samopas .Jak są dzwi główne otwarte to idzie na dwór a jak nie to drzwi obsikuje piętro wyrzej qupe robi .A drzwi obsikuje mi od ostatniej cieczki Zuli czyli 3 tygodnie,a ze spółdzielni dziś byli u tej pani w sprawie qup na klatce :diabeł:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 13:36

No masakra, jaki problem psa wyprowadzić? Co za baba! :diabeł:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 13:42

O to mandat jak nic. Szkoda że tego od razu nie napisałaś.
Po pierwsze - za nie wyprowadzanie zwierzęcia na smyczy.
Po drugie - za nie sprzątanie nieczystości po swoim psie.
Po trzecie - za zniszczenia cudzego mienia przez nie upilnowanie swojego podopiecznego.

Dobra lista w sam raz na mandat karny.

Aha i jeszcze dopowiem. U mnie na klatce były podobne akcje z yorkiem. Na szczęście po tym, jak opowiedziałam sprzątaczce: "co, kto, gdzie i dlaczego" - problem już się nie pojawił. :)

P.S. Oglądałam dzisiaj na TVP2 w Pytaniu na Śniadanie jak... Herbuś swoją suczkę maltańczyka nauczyła załatwiać się do kuwety. Czy to TVP2 schodzi na psy, "szołbiznes", czy też większość świata??? :mur:

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 13:50

Czytałam niedawno, że to taka nowa moda. Szczególnie wśród właścicieli małych psiaków :negatyw:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lis 2013, o 14:01

No przecież są już specjalne karmy dla małych ras indoor, czyli niewychodzących. U mnie wiele osób ma małe pieski i baaaardzo sporadycznie albo w ogóle wychodzą z nimi na spacer. Jak już wyjdą, to cała okolica wie. Już chyba lepiej, żeby nie wychodziły. Te pieski właśnie załatwiają się do kuwety albo na ulubiony dywanik pani.
Wydaje mi się, że kuweta byłaba praktycznym rozwiązaniem również dla posiadaczy większych ras w razie awarii windy. Ja na przykład mieszkam na trzynastym piętrze, ale musiałabym od szczeniaka uczyć kuwetki, bo teraz to już za późno.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 14:04

A cóż awaria windy ma do załatwienia potrzeb fizjologicznych pupili? :lool:
Trafiłaś w mój czuły punkt - ja kocham i porządnie się zmęczyć, a już tym bardziej LATEM. :lool:
13 piętro + Brazylia = love. :lool: :lool: :lool:

Za to NIENAWIDZĘ ubierać tony ciuchów na spacer N o tej porze roku i w zimie - wejście w nich na IV piętro i zejście zaraz do pracy jest niemożliwe - mam co roku z tego powodu doła totalnego.
Ostatnio edytowano 20 lis 2013, o 14:05 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lis 2013, o 14:05

no dobrze, a co ze starszym albo chorym psem?
Aga, wpadaj do mnie, załatwię Ci miejscówkę na trzydziestym piętrze. Co Ty na to? :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje