Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Agresja wobec psów.

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 14:08

Obawiałabym się, że później taki pies narobi w gościach. Choć dziś o piątej rano marzyłam by psa po prostu wypuścić na balkon zamiast lecieć na złamanie karku z trzeciego piętra (problemy z brzuszkiem) to były tylko takie majaki w półśnie - jestem na NIE! Pies to nie chomik.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 14:08

Aniu - hmmm.... no to już się robi problem! I w takim wypadku, jeśli wiadomo, że winda psuje się non stop, trzeba byłoby pomyśleć o przeprowadzce z psem do mieszkania umożliwiającego swobodne wyjście na zewnątrz...

Grażynko - chyba każdy z nas w środku nocy o tym marzy, jak pies obudzi "w naglącej potrzebie" :roftl: . Na szczęście N nie wyciął mi takiego numeru już z rok, ale łączę się w bólu. :roftl: 5 rano... brrr!!! Na szczęście, psina wynagrodzi w dzień swoją osobowością ten poranek :).
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 14:12

AnnaJagna napisał(a):no dobrze, a co ze starszym albo chorym psem?
(...)

Jedyny przypadek, który jestem w stanie zrozumieć.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lis 2013, o 14:12

Winda nie psuje się non stop. Do tego są trzy, ale raz na jakiś czas (sporadycznie, ale jednak) zdarza się awaria totalna.
Wszystko ma swoje wady i zalety. Też czasami muszę schodzić w nocy, ledwie przytomna i marzy mi się wtedy kuwetka.
Zawsze można wysikać psa na wycieraczkę sąsiada, czyż nie? :roftl:

P.S.
Różne są sytuacje w życiu i wyobrażam sobie, że można nie mieć nikogo, kto wyprowadziłby psa w czasie choroby. Wtedy umiejętność załatwiania się do kuwety jest jak znalazł. Można jeszcze próbować tego

Edycja: literówka, wideo
Ostatnio edytowano 20 lis 2013, o 17:16 przez AnnaJagna, łącznie edytowano 4 razy
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 14:15

W naszym przypadku to byłby potop :roftl:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 20 lis 2013, o 17:02

Jak w zeszłym roku miałam zapalenie oskrzeli plus zawalone zatok i gorączkie ,przyjechała moja mamuś i stwierdziła że wyjdzie z ZULĄ :yahoo: ale ZULUŚ miała inny plan .Dała se zapiąć smycz ubrać kaganiec i poszły ale tylko na pierwsze piętro bo Zula włączyła wsteczny i napęd na przód i spowrotem do domu :diabeł: :diabeł: no i musiałam się zwlecz i iść na spacer :-) :-)
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 20 lis 2013, o 17:18

Dodałam filmik do mojego poprzedniego postu. Ktoś będzie próbował uczyć? :lool:
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 20 lis 2013, o 17:30

Niezłe, ale chyba się nie skuszę, bo moja Kafka robi tylko na trawkę :roftl: To jest argument za zwinnością ON :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 20 lis 2013, o 17:41

Nie mogę se wyobrazić owczarka robiącego do kuwety :yahoo: :lool:
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 21 lis 2013, o 12:24

kuweta dla takich maluchów to nie jest tak całkiem zły pomysł, pod warunkiem, że nie jest ZAMIAST spaceru.taki maltańczyk ma mniejszy pęcherz i mniej czasu wytrzyma bez sikania niż ONek, więc mając kuwetę w domu nie musiałby się męczyć w czasie jak pańciostwo byłoby 8 godzin w pracy.
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka
Pochwały: 11

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje