Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Aktywność z psem

Nieprzeczytany postprzez basiagdansk » 19 gru 2016, o 18:10

Mam do was pytanie ile średnio dziennie spędzacie czasu z psem.Mój wychodzi 2 lub 3 razy na 1-1,5 godzinny spacer,w domu jakieś szukanie zabawek trochę szkolenia genaeralnie razem ok 4godzin zajęcia,a mimo to ciągle przychodzi i popiskuje bo się ,,nudzi,, Może coś robię nie tak już sama nie wiem. :nea: :on:
basiagdansk
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Jasco
Imię: Basia

Re: Aktywność z psem

Nieprzeczytany postprzez Paulina K. » 19 gru 2016, o 21:55

a na tych spacerach coś robicie aktywnego czy tylko chodzenie ? ja ze swoimi wychodzę 4 razy dziennie i moje są grzeczne i śpią
Paulina K.
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dante
Imię: Paulina
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 20 gru 2016, o 10:32

Basiu, wszystko zależy od tego, jak wychowasz swojego psa.
Mój też jest okropną marudą ;)
Generalnie, nauczony jest,że na spacerach ćwiczymy posłuszeństwo, szukanie przedmiotów, czasem włóczymy się po okolicy i odkrywamy miejsca, gdzie ludzie raczej rzadko wchodzą ;) Natomiast w domu panuje zasada,że odpoczywamy, miziamy się i lenimy na całego. W momentach, gdzie mam mało czasu dla niego, wynajduję mu najróżniejsze zajęcia- rozbrajanie wytłoczek od jajek, gdzie w środku ukryłam smakołyki; dobieranie się do dużego ręcznika zrolowanego, jak naleśnik- w środku również smakole; wchodzimy na i do misek różnej wielkości; uczę go głupotek w stylu "śpisz", "zdechł pies"-to akurat bardzo przydaje się u weterynarza ;) ; czasem każę zanieść do łazienki skarpetki,czy koszulkę-jednak to akurat traktuje, jak przywłaszczenie zdobyczy ;)
Kiedy jestem w domu,to spacerujemy 5 razy dziennie, tak go nauczyliśmy, jak był mały i tak zostało. Jeśli jestem w pracy,to wychodzi ta osoba, która akurat jest w domu.
Zasada jest taka,że jak zmęczysz potwora fizycznie i przede wszystkim psychicznie,to w domu powinien być odpoczynek. Z czasem pies się nauczy,że to miejsce służy wyłącznie lenistwu, jednak konsekwentnie trzeba to psu pokazać.
Ważne,by miał swoje miejsce, gdzie można go odesłać,żeby mieć odrobinę spokoju. Może to być materacyk, kocyk, kennel-mój przenosi się między swoim posłaniem,a kanapą,czy innymi miejscami w domu, ostatnio znalazłam go śpiącego w łazience na ciuchach przygotowanych do prania :D
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Crazywithdog » 29 gru 2016, o 14:59

To ja myslałam, że mam bardzo aktywnego psa a jednak mam dobrze:P. Moja sunia potrafi pospać do 11:) Potem jest albo 1 długaśny spacer - ok.3 h i drugi krótki - ok 30 min-1h plus siku na ogrodzie albo 3 spacery ok.1-2h. Czasem jakieś ćwiczonka w domu lub w ogrodzie. Moja sunia najbardziej oczekuje na spacer przed południem a potem, jak sie porządnie naje, to może spać i spac do 17/18:) Na spacerach zawsze są jakieś cwiczonka, szukkanie nas/zabawek, zabawy np. w ganianego albo jedziemy w nowe tereny lub na harce z psami/trening grupowy lub same robimy jakis trening obi/agi:) Jak mi się wybitnie kręci to wysyłam do klateczki ale to rzadko, jak my odpoczywamy, ona też:)
Crazywithdog
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Anna

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 30 gru 2016, o 09:51

Aniu, wszystko zależy od temperamentu psa.
Futra moich znajomych mają trzy spacery w ciągu dnia, z czego jeden jest długi i bardzo aktywny, mój-jak widać, jest ciągle nakręcony na robotę i dlatego w domu wymagam bezwzględnie wyciszenia. Jednak, jak przychodzą jego godziny,to nie da się spaceru przesunąć nawet o pół godziny,bo chodzi i mędzi,że to już to.
Rano, jak dzwoni budzik,to wiadomo,że będzie sik i jest gotowy do akcji razem z nami. Jak nie wstajemy,to sam nas budzi-ot zegarek w dupce ma i tyle.
Na dodatek jest dziwakiem ;) Nie znosi bałaganu, wszystko musi być na swoim miejscu,bo inaczej marudzenie i pokazywanie,że coś jest nie tak. Chciałam takiego "gnojka",to mam ;)
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 23

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje