Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Rozmowy o wszystkim i o niczym.

Badania nad osobowością psa

Nieprzeczytany postprzez Phare » 23 wrz 2014, o 12:19

Witam!
Serdecznie proszę o pomoc w realizacji badania do pracy magisterskiej dotyczącej wpływu treningu na zachowanie psa. Badanie polega na wypełnieniu krótkiej ankiety informacyjnej i kwestionariusza C-BARQ. Badanie jest w pełni anonimowe, a jego wypełnienie zajmuje około 15 minut. Wszystkim zainteresowanym serdecznie dziękuję za pomoc.

Więcej informacji oraz link do badania:
http://moje-ankiety.pl/respond-59092.html
Phare
Losowy avatar
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: Phare

Re: Badania nad osobowością psa

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 24 wrz 2014, o 21:22

Ugrzęzłam na pytaniu "Skąd pochodzi Twój pies" - nie ma opcji dla mnie :(
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 wrz 2014, o 06:11

Ja także. Informacja, że pies pochodzi z hodowli nie daje nic, dla kształtowania osobowości szczeniaka istotne są warunki w jakich żyją suki-matki, warunki odchowu szczeniąt. A te mogą w hodowli być idealne lub bardzo złe. Określenie "hodowla" zawiera w sobie zbyt wiele różnych znaczeń.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 25 wrz 2014, o 07:34

Ankieta zrobiona - chyba mam dziwnego owczarka - bez agresji
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 wrz 2014, o 08:26

Otóż to! Czy przypadkowy miot podpada pod "hodowlę"? Nie sądzę, domem tymczasowym też bym go nie nazwała...
Wiek psa podawany w miesiącach to też niekoniecznie dobry pomysł - w przypadku psów ze schroniska bywa on mocno orientacyjny.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Maansa » 25 wrz 2014, o 14:32

Basia W napisał(a):Ankieta zrobiona - chyba mam dziwnego owczarka - bez agresji

Ja chyba też :diabeł:
Po jakimś czasie, aż zaczęłam sie zastanawiać, co z tym psem jest nie tak, ze taki łagodny :D
Maansa
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Santa
Imię: Marta

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 wrz 2014, o 15:30

Postanowiłam jednak przebrnąć przez pytanie skąd mam psa - przypomniałam sobie, że Kaf była "przechowana" przez kogoś jeden dzień, więc można by to podciągnąć pod dom tymczasowy, ale dalej nie jest wcale lepiej.
W pytaniach o agresję np. nie ma opcji "nie było takiej sytuacji", a ja nie wiem jak mój pies zareaguje gdy ktoś podejdzie do mojego auta, bo go nie posiadam :P Mój pies nie ma też własnego podwórka i nie wiem czy będzie szczekać i z jakim natężeniem na rolkarzy - na spacerach ich ignoruje, ale to przecież zupełnie inne sytuacje. Nie mogę pominąć ani jednego pytania, bo mnie dalej system nie puści.
Dyskutowałabym czy pies, który skomli, skacze itp gdy okazuję komuś innemu uczucia wyraża przywiązanie i chęć zwrócenia na siebie uwagi - raczej zaniepokojenie sytuacją, której nie rozumie.
Ankieta z takimi pytaniami na pewno pokaże, że psy ze schronisk mają więcej problemów behawioralnych, bo wiele z nich pochodzi z podłych warunków. Nie każdy jednak czeka aż pieskowi przejdzie, albo trzyma go całe życie na posesji godząc się z tym, że pupil tak już ma. Na wiele z tych pytań mogę odpowiedzieć twierdząco - mój pies potrafił zaatakować, ugryźć, gonić samochody, rowery, miał lęk separacyjny, bał się chodzić po schodach, nowych sytuacji, ludzi, zwierząt, pojazdów i można by wymieniać długo, ale pracujemy i wiele z tych problemów udało mi się rozwiązać.
Moim zdaniem ankieta jest zbyt ogólna by wyciągać jakiekolwiek wnioski o wpływie schroniska czy domu tymczasowego na psa - zwłaszcza, że za jego zachowanie odpowiada to, czego doświadczył wcześniej... :on:

Edit. byka walnęłam :ooops:
Ostatnio edytowano 25 wrz 2014, o 20:37 przez Wadera, łącznie edytowano 1 raz
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 25 wrz 2014, o 20:01

Panią Autorkę ankiety i PT odpowiadających przepraszam z góry za szczerość :lool: Moim zdaniem raczej rzadko ktoś baaardzo kochający swego zwierzaka potrafi, nawet w anonimowej ankiecie, zachować pełny obiektywizm. A że tych anonimowych odpowiedzi w żaden sposób zweryfikować się nie da - to nie traktowałabym zbyt poważnie wyników ankiety. Takie jest moje zdanie - no ale być może promotor oceni technikę opracowywania odpowiedzi, a nie rzeczywistą wartość uzyskanych wyników.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 25 wrz 2014, o 20:38

To ja aż się boje co by mi wyszło gdybym była obiektywna :lool:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Nieprzeczytany postprzez AnnaJagna » 26 wrz 2014, o 01:06

Wadera, mam podobne przemyślenia. Również miałam problem z pytaniem o pochodzenie psa.
Jeśli chodzi o prace magisterskie, to częściej bardziej chodzi jednak o metodykę... Sposób zadawania pytań i jak są one sformułowane można porównać do warunków eksperymentu i w związku z tym, też podpada pod metodykę. Przynajmniej tak powinno być.
AnnaJagna
Klubowicz
Owczarek niemiecki: jeszcze nie ma
Imię: Anna
Pochwały: 28

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje