Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Bandzior

Nieprzeczytany postprzez bandzior » 14 lut 2013, o 12:51

Bandzior trafił do mnie jak miał 6 tygodni i 4 dni. :brawo:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Po wszystkich szczepieniach i zakupieniu 3 książek pani Zofii Mrzewińskiej w końcu wyruszył na pierwsze spacery! :yahoo: Dzisiaj ma 2 miesięce i 25 dni - potrafi już komendę "siad" (oczywiście nie na dłuuugą chwilę), "do mnie" - to akurat robi jak z książki :), teraz ćwiczymy dwie naraz i powoli dodajemy "waruj". Potrafi już również "nie" i "puść/zostaw".

Rady z książek Pani Zofii są nie ocenione :brawo:

Bandzior - 2 miesiące i 25 dni:

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

:yahoo:
bandzior
Losowy avatar

Re: Bandzior

Nieprzeczytany postprzez Aśś » 14 lut 2013, o 12:52

Pięknotka niesamowita :ooops: słodziak totalny, tylko miziać :yahoo:
Obrazek
Aśś
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sparrow
Imię: Asia Patryk
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 14 lut 2013, o 12:55

Piękny szczylek :buziak: , tylko dlaczego na kolczatce? Na dodatek ważącej chyba niewiele mniej od niego ...
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez rozbor90 » 14 lut 2013, o 12:58

taki mały i już mu zakładasz kolczatkę
rozbor90
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 14 lut 2013, o 13:52

śliczny ;) Tylko cięzko mu na karku ...
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez bandzior » 14 lut 2013, o 14:05

Spodziewałem się tych postów o kolczatce więc spieszę z odpowiedzią :)

Waży dużo mniej od niego, choć zwisa mu z szyi. Jest bardzo luźna, bo specjalnie za duża. Bandzior chodzi luźno, nie napina smyczy sam ( o dziwo, chyba że zacznie coś węszyć, to za nim lecę w tempo), kolczatka zwisa luźno przez cały spacer. Jedynie jak podchodzą osoby z tekstem "ale ładny piesek... " i chcą głaskać to wtedy jedynie delikatnie daję do zrozumienia Bandziorowi, że nie wolno. Chyba że są to osoby z innym psem, wtedy zabawa jest na całego. Jak również przed ruchliwymi ulicami - Bandzior pięknie siada - i idzie dopiero na komendę "idziemy" - a smycz i kolczatka leży mu luźno na grzbiecie :)
bandzior
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 14 lut 2013, o 15:09

Ale śliczny szczyluś :)
gratuluję postępów :ok:

Nie chce się wymądrzać, ale ja miałam wizję kolców dla szczeniaka, w wieku 7-8 miesięcy. Ma rok i nie wie co to kolce...

A kolczatka zmiażdżyła mnie :-O :-O :-O
Myślałam, że to jakiś żart jest, ale nie :przerażenie:
Takiemu szczylkowi to pokazywać świat i uczyć go tylko za pomocą smaczków. Ściągnij mu tą kolczatkę, bo biedak sobie krzywdę jeszcze zrobi. Nie wspomnę, że rozmiar jak dla dorosłego ponad 30 kg ONa. I ciągnie nią po ziemii.... I po on ją nosi? korekty daje się na zwykłej obroży. Jedź do sklepu i kup zwykłą ok 2cm obrożę, a nie łańcuch z kolcami jak dla dorosłego psa.

Cieszę się, ze korzystasz z poradników p. Zofii, bo to nieoceniona pomoc, ale w tych książkach nie ma słowem o kolcach dla psich dzieci....

I on w tej kolczatce bawi się z innymi psami?

Tak uczepiłam się tego, bo nie potrafię zrozumieć, jakie problemy stwarza ten szczeniak, aby walić mu korekta najcięższego kalibru...
kalyna
Moderator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez Bejti » 14 lut 2013, o 15:12

ładny pieso :) Tylko te kolce ;) Kolczatka powinna być założona ciasno za uszami, poza tym to on troszku malutki na kolce ;) Myślę, że mógłbyś używać zwykłej obroży, Młodziak jest jeszcze mały i na zwykłej obroży poprawna korekta da dobre rezultaty :) Ja nie jestem przeciwniczką kolców bo moja Aria też korale posiada, ale spróbuj może korekty na zwykłej obroży, może akurat młodzież Cię pozytywnie zaskoczy i kolce nie będą potrzebne ;) Moim skromnym zdaniem kolce to ostateczność jak już nic innego nie działa, w naszym przypadku Arianna jest po prostu za silna dla mnie ale kolce zakładamy już sporadycznie i wtedy kiedy idziemy na "spacer naukowy" gdy uczymy się ignorowania innych psów. Jeszcze raz piszę, piesiak cudny i ta mordka umazana kefirem hihih :lool: Aż człowiek myśli żeby mieć kolejne psie dziecię w domu :lool: :lool:
Bejti
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria & Drago
Imię: Beata
Pochwały: 15

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 14 lut 2013, o 16:32

Maluch piękny :-) ale te kolce :-O
W życiu nie widziałam czegoś tak niemądrego, nieodpowiedzialnego :przerażenie: Jestem za kolcami moja suka używa ich bardzo sporadycznie, ale są granice zdrowego rozsądku :nea: Kolcom poniżej roku mówię stanowczo nie :negatyw: :negatyw:

Żebyś zaś nie płakał że coś z tchawicą mu się dzieje :nea:
xxxkaluniaxxx
Moderator
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez reinevan » 14 lut 2013, o 17:07

Psina piękna i cudowna ale kolce do kosza natychmiast albo jeszcze szybciej!!!
Dla takiego szczylka w zupełności wystarczą szelki (najzdrowsze i najbezpieczniejsze) lub obroża (choć taka puchata kulka może się z obroży wywinąć).
reinevan
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje