Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Ból przednich łap/ chory kegosłup

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 5 maja 2014, o 23:33

Wiem, że kwestie zdrowotne powinno się od razu wyjaśniać z Wetem i tak zrobię jeszcze dziś, ale mam pytanie o to, czy ktoś z Was miał takie doświadczenia:

Aryjkę chyba zaczęły boleć przednie łapy :( To jest twardziel i nigdy nie piszczała, czy wyła z bólu. Dziś zauważyłam, że jakoś tak ciężko wchodziła po schodach, ale myślałam sobie, że po prostu jest zmęczona spacerem. W ciągu dnia, gdy łaziła po domu też pisnęła chyba 2 x. Nie wiedziałam co ją boli, aż do wieczora...

Chciała tradycyjnie wskoczyć na sofę. Przymierzała się dość długo, próbowała postawić przednie łapy - w końcu zapiszczała i odpuściła :(

Jako mloda sunia przeszła zapalenie kości, ale nic ją nie bolało i nawet nie kulała. Wyszło to przypadkiem, podczas rutynowego badania. Profilaktycznie dostawała Arthroflex lub Cani Agil i do tej pory nie było żadnych objawów. Teraz miała krótką przerwę w przyjmowaniu suplementów.

Cholernie się martwię o nią. Skończyła dopiero 2 latka i 3 mce.

Dam znać po wizycie. A Wy piszcie, jeśli macie jakieś pomysły.

Z góry dziękuję.

Ps. Aria miała już RTG w wieku 10 mcy, gdy podejrzewano zapalnie kości

Obrazek
Ostatnio edytowano 10 maja 2014, o 13:57 przez Dagi, łącznie edytowano 1 raz
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Re: Ból przednich łap

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 maja 2014, o 17:38

Jesteśmy po wizycie. To nie łapki, to kręgosłup :( Mamy skierowanie na prześwietlenie 3 odcinków. Jestem załamana. Chciałabym, by okazało się, że to "tylko" stan zapalny, a nie coś groszego...
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 7 maja 2014, o 17:55

Dagi, spokojnie, nikt nie powiedział, e to musi być coś poważnego…. Kiedy idziecie na RTG?
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 maja 2014, o 18:00

Jutro umówię się na badanie. Dziś już było za późno. Myślę, że w przyszłym tygodniu ją prześwietlimy. Postaram się umówić jak najszybciej. Póki co mamy ograniczyć ruch, podawać Arthroflex i...zmienić karmę np. na Royal Canin Mobility. Leków przeciwzapalnych i przeciwbólowych nie dostała. Wet chce poczekać na wyniki badań. Wspominał coś o ew. laseroterapii. Zobaczymy...nie chcę panikować na zapas, bo raczej do optymistów należę - no ale martwię się o nią. Nie chcę by cierpiała, a to ją bardzo boli :(
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 7 maja 2014, o 18:26

A jak ona się czuje? Cały czas tak samo ją boli? Może to tylko jakieś nadwyrężenie, no nie wiem. Może nieszczęśliwie skoczyła i coś sobie naciągnęła… Przecież to raczej nie mogą być zwyrodnienia. Młody pies przecież...
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 maja 2014, o 18:34

Ogólnie czuje się dobrze. Ma humor, apetyt i najchętniej by ganiała za piłką ;) Nie kuleje. Nie potrafi za to wskoczyć na sofę, a nawet niskie łóżko - piszczy z bólu jak tylko próbuje oprzeć przednie łapki. Dziś ledwo wtarabaniła się do auta :(
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 7 maja 2014, o 18:35

O kurczę, szkoda dziewczynki… Oby RTG wykazało jak można jej pomóc. Trzymam mocno kciuku i czekamy na wieści :-)
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 maja 2014, o 18:38

Janneke napisał(a):O kurczę, szkoda dziewczynki… Oby RTG wykazało jak można jej pomóc. Trzymam mocno kciuku i czekamy na wieści :-)
Nie dziękuję, żeby nie zapeszyć :) Dam znać po badaniu.
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 7 maja 2014, o 21:05

Witaj,daj koniecznie znać po badaniu,Ja i Kora trzymamy kciuki,Kora oczywiście lapkę trzyma,Dagi...bedzie dobrze
danuta waniek
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 7 maja 2014, o 21:33

danuta waniek napisał(a):Witaj,daj koniecznie znać po badaniu,Ja i Kora trzymamy kciuki,Kora oczywiście lapkę trzyma,Dagi...bedzie dobrze
:) musi być dobrze, bo Ryjek to młoda suczka przecież i jeszcze setki kilometrów przed nią, choćby spokojnych spacerków :) Dzięki wielkie za wsparcie :)
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje