Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: BOS Bjorn, MIX Ursa, ON Hugo, Angua za TM

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 lis 2015, o 13:28

Wiesz co... w sumie to tak pod sport typu OBI albo tropienie (ewent. plany dalsze) to gdybym ja miała wybierać dla siebie poszukałabym takiego typu borderowatego, ale jednak mieszańca. Np takiego jak Laki (do tropienia to akurat może trochę większego i z ciut gęstszym wlosem). To są psy nie do zdarcia, z reguły bardzo zdrowe, tylko trzeba rozsądnie i bardzo trzeźwo szukać pod charakter i zdrowie i brać to solidnie pod uwagę. Z dwa lata temu szukałam domów dla dwóch fantastycznych suk, żadna nie była rasowa, ale za to jedna to wymarzona do pracy, wpatrzona w człowieka, genialnie chodząca na smyczy (właściwie bez, bo nie potrzebowała, tak się pilnowała), pies socjalny, bardzo bystry, podatny na naukę i zdrowiuteńki. BYła bardzo długo w schronie, bo czarna, bo nie wyglądała na rasową, potem trafiła na podwórko na wieś i chcieli ją oddać bo nie stróżuje. W końcu zaczęła stróżować, więc nie oddali. Szkoda mi tej suki, bo chodziłam z nią na spacery i naprawdę była super dla kogoś, kto chciałby psa, z którym można coś porobić i jednocześnie nie mieć problemów, niestety już miałam swoją dwójkę... Suczka była bardzo przyjazna dla zwierząt, łagodna dla ludzi i lubiła koty, nie ganiała za zwierzyną. Nie uciekała też (co wiem już od rodziny po adopcji). Wielkość - właśnie coś jak BC, zdrowy kościec, młodziutka, maks. 1,5 roku.
Wbrew pozorom takie psy rzadko ludzie adoptują, bo nie są w typie, a bardzo często naprawdę do pracy są super.
Co więcej, z własnego już doswiadczenia widzę, że np. pod OBI warto byłoby mieć psa z dużą dynamiką, ale też odpowiednio zbudowanego, czyli właśnie dokładnie budowy średniego kundelka wielkości BC, bo te psy nie mają potem problemów technicznych z dynamicznym siadem, pacaniem na ziemię, szybkim aportem, szybkimi powrotami. No i u prawie dorosłego psa od razu widzisz, jaki ma węch, u szczeniaka do końca nie przewidzisz co będzie jak dorośnie.
Laki Asi Korbal na zawodach przecież zostawiał w ogonie całe rzesze borderów.
Niedawno szukano też domu pracującego dla suni ON użytka, zresztą pięknej, młodziutkiej i zdrowej. Właściciel się nie znalazł, a pies miał ogromny potencjał, był w DT.
Na marginesie to my w końcu kiedyś musimy się spotkać, bo to aż nieprzyzwoicie :) Jak będę w Warszawie albo Wy w Poznaniu to musimy się zgadać ;)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Urodziny
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 27 lis 2015, o 14:33

madzik999 bywacie czasem na dog line'owych treningach grupowych? Triss chętnie pokaże, "z czym się je" bordera :)
Nyks
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 27 lis 2015, o 14:51

Madziu, WPADAJ do Warszawy, poznasz moją Trójcę, mam dużo miejsca w mieszkaniu, więc możesz nawet na weekend przyjechać ze swoimi psami :) (Trójca jest nieterytorialna, psy maści wszelakiej kochamy). Zapraszam bardzo serdecznie! Czytam co piszesz i masz rację. Faktycznie, kiedy się bierze szczeniaka to nie wiadomo co z tego będzie, podrostki za to można już ocenić. Tak sobie myślę, że gdy przyjdzie pora na psa do pracy, to zgłoszę się do Ciebie po pomoc. Nie będzie pośpiechu, więc po prostu poczekam na wieści od Ciebie gdy coś wartego uwagi "wpadnie" do Azorka, co Ty na to? Bo wiem, że Ty wiesz o jakiego psa mi chodzi, a nie wiem czy mogłabym liczyć na wolontariuszy z np. Palucha, że mają choćby ułamek Twojej wiedzy + ja się boję, że jak wejdę na Paluch to wyjdę z 5 psami, a nie jednym :ooops:
Czwarty psiak odpada, ale z racji ogólnej kondycji Hugona myślę, że kupiłam mu, trzeźwym okiem oceniając, góra 2 lata. Zobaczymy co ortopeda powie na jego kręgosłup (nisko trzyma zad, ma lekki niedowład, zdarza mu się przewracać przy szturchnięciu z boku). O, i za młodego Hugo to dałabym się pokroić bo ten pies musiał od zawsze mieć mega potencjał.

Nyks: ja bardzo nie lubię Agi... byliśmy na trzech spotkaniach dla psów tropiących, Krzysiek chciał się z nią umówić na zajęcia indywidualne to TRZY raz na ostatnią chwilę przekładała treningi, plus ma moją linkę do tropienia od pół roku bo zapomniała mi oddać :grrr: Plus rozrzuca żółty ser wszędzie, choć to się nazywa "ratownictwo"
Ja nie lubię głośnych, chaotycznych ludzi którzy randomowo na mnie krzyczą ;) Wolę Magdę Hołubasz.
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bjorn, Ursa, Hugo
Imię: Magdalena
Urodziny
Pochwały: 12

Nieprzeczytany postprzez Nyks » 27 lis 2015, o 15:12

madzik999 napisał(a):Nyks: ja bardzo nie lubię Agi... byliśmy na trzech spotkaniach dla psów tropiących, Krzysiek chciał się z nią umówić na zajęcia indywidualne to TRZY raz na ostatnią chwilę przekładała treningi, plus ma moją linkę do tropienia od pół roku bo zapomniała mi oddać :grrr:
Ja nie lubię głośnych, chaotycznych ludzi którzy randomowo na mnie krzyczą ;) Wolę Magdę Hołubasz.

A to dziwne... Ja tam Agę lubię - jeżdżę do niej na indywidualne treningi obi, bywam na różnych grupowych i żadnego przekładania na ostatnią chwilę ani krzyków nie doświadczyłam :-) Ale słyszałam o niej różne opinie. To może kiedyś po prostu jakiś spacer? ;-)
Nyks
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Luna ON, Triss BC
Imię: Maria

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 27 lis 2015, o 15:24

Raz przełożyła, bo coś jej niby wypadło (pół godziny po czasie zadzwoniła), raz niby zapomniała biletu, raz wgl się nie odezwała że jej nie będzie... i potem juz sobie daliśmy z nią spokój ;) Wiem, że nasza forumowa Dorota jest bardzo bardzo zadowolna z pracy z nią, zaś ludki z owczarkowej warszawskiej grupy już raczej nie, ponieważ z dużą ilością robiła te same numery co z nami, a same zajęcia zdaniem osób które pracują z psami były... dziwne. Mnie ten ser zniechęcił + 5h spotkania tropiącego, ślad 40m powtórzony 2x przez Bjorna, zero merytoryki... eeee... nope ;) Bjorna chcę wysłać z Krzyśkiem do Alto.

Ale spacer - zawsze i z wielką przyjemnościa :)))
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 lis 2015, o 21:12

Madziu - zawsze do usług =D Spróbuję, natomiast nastaw się, że może być takich piesów sporo i będzie problem z wyborem :P

Dziekujemy za zaproszenie :) My zaprosimy do Poznania jak tylko nam się poprawi kondycja mieszkaniowa, bo póki co pokój z kuchnią mamy ;)

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 27 lis 2015, o 21:45

Ja mam trzy pokoje z korytarzem, lazienką i osobną kuchnią więc jakby co to się pomieścimy ;)
Aż tyle "dobrych" sportowo psów jest w schronach? Moja siostra znalazła perełkę której jej zazdroszczę od samego początku, terierowatego Riko, który byłby IDEALNY w agility. Zwinny, szybki, skoczny, skupiony, bystry... a u niej siedzi na podwórku, czasem z dzieciakami pobawi się piłką :/
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 lis 2015, o 22:10

Oj dużo jest wlaśnie wśród tych niechcianych kundelków, czasem dość brzydkich.

norineko
Owczarkarz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez madzik999 » 28 lis 2015, o 11:30

ha, albo jeszcze się okaże, że Ursa zostanie ratownikiem (jak już odgruzujemy jej psychike) ;) tylko ciekawi mnie to, że już jej morda siwieje chociaż latem dopiero zmieniała futro na "dorosłe".

Kundelki mają faktycznie najgorzej w schronach... psem w typie rasy to ktoś się chociaż zainteresuje, a taki Burek? Ursa by skończyła na łańcuchu, duża, kudłata i z agresywnymi popędami (w schronie).
Angua [*]
Obrazek
madzik999
Owczarkarz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 lis 2015, o 14:05

Tak to już jest z tymi "problemowymi" adopciakami - człowiek nie raz i nie dwa myśli "po co mi to było?", ale widok wyciagniętego brzuchem do góry psa nagradza wszystko :) A każdy sukces cieszy podwójnie :)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje