Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Prezentujemy zdjęcia i filmy naszych krótkowłosych i długowłosych owczarków niemieckich.

Re: Bruno

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 cze 2012, o 20:31

obłędnie podobny, mam nadzieję jednak że chociaż od strony kotecków i zającków jest tym lepszym modelem i nie goni dziczyzny? ;-)
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 25 cze 2012, o 20:51

Oczywiscie, ze goni :lool: Startuje do wszystkiego co sie rusza - koty, golebie czy inne wrony. Jakis czas temu pobiegl na lakach za bocianem i to dosyc spory kawalek.
Szczeka tez na inne psy i wyrywa sie do zabawy z nimi, ale probuje go oduczac zaczepiania innych psow i troszke mniej sie juz ekscytuje ;) Kilka razy pobawil sie nawet z innymi psiakami.
Najwiekszy problem mam z atakowaniem ludzi kiedy jest spuszczony. Na smyczy tego nie robi, ale kiedy biega luzem i ktos idzie biegnie do tej osoby i strasznie szczeka. Zazwyczaj udaje mi sie go odwolac, a jesli nie to trzyma sie od takiej osoby na dwa - trzy metry i drze ta swoja jape :/
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 cze 2012, o 21:31

a w jakim on jest wieku? bo co innego szczekający na biegnących ludzi szczyluś, a co innego dorosły samiec...
Takie sytuacje najlepiej rozwiązać chodząc na porządne szkolenie...
ja do dzisiaj pamiętam jak jakiś nordicwalkingowiec wystawiał na mojego psa te swoje patyczki o zmroku, myśląc że to groźna bestia - a to dosłownie 6mieś szczyluś był który podbiegł się przywitać :-)
Nie ma co ludziom fundować stresów, wtedy koleś słysząc moje słowa że to szczyl odetchnął z ulgą i się nie gniewał, ale gdyby tak do niego podbiegł ówczesny 3'latek, to bym dostała pewnie niezłą burę ;-)
Ostatnio edytowano 25 cze 2012, o 21:35 przez Aga i N, łącznie edytowano 1 raz
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 25 cze 2012, o 21:34

8,5 miesiaca. Nie jest juz taki malutki. Wysokoscia dorownuje doroslym psom. Jest tylko chudszy. Mysle, ze mozna sie go przestraszyc.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 cze 2012, o 21:36

No to szybciutko zapisz się na szkolenie, masz jeszcze czas wyeliminować te zachowania póki nie jest za późno. Bo im dłużej pies będzie mógł robić to co robi [dla niego fajna zabawa, dla ludzi i właścicieli niekoniecznie] tym gorzej będzie mu to wybić z głowy.

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 25 cze 2012, o 21:45

Chyba masz racje. On jest nieufny wobec osob, ktorych jeszcze nie zna. Kiedy juz pozna to jest ok, ale od kogos obcego nie wezmie nawet nic do jedzenia. W maju odwiedzil mnie brat. Pierwszy raz go widzial i poszczekiwal na niego, ale po kilku rzutach pilki (uwielbia to) przekonal sie, a potem to juz byli super kumple :D
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 25 cze 2012, o 22:01

A czy przyłożyłeś się do socjalizacji w szczenięcym wieku?
Mój dałby się pokroić za zabawę 'z ofiarą' ;) niezależnie od tego czy zna czy nie zna - wciska w rękę sznurek od piłki :)... tylko że on zaraz po kwarantannie wyruszał ze mną raz na jakiś czas głównym chodnikiem do pracy, gdzie już po drodze zaczynały się mizianki, a w pracy ludzi chętnych do mizianek x100 :roftl:
Ale żeby nie było złudzeń - na swoim terenie każdego obszczeka [informuje w ten sposób resztę rodziny że ktoś nadchodzi], nie ważne czy przychodzę ja, sąsiad czy ktoś zupełnie obcy... musi obszczekać zanim niedopadnie ofiary do mizianek.
Człowiek który boi się psów woli trzymać się z daleka już na samo takie szczekanie, a złodziej... złodziej/oszust może się spodziewać że pies wyczuje jego zamiary i się nie zawacha mnie poinformowac o tym że ten człowiek jest jakiś lewy - po prostu nie spuści z tego człowieka wzroku i czujności... szkoda że nie potrafiłam kiedyś tego zachowania odczytać zanim zostałam oszukana...

Powodzenia z psiakiem, na pewno ma potencjał na wspaniałego Przyjaciela :-) Takie szkolenia naprawdę procentują na przyszłość, bo to nie tyle co pies się uczy, ale człowiek - postępować i reagować w określony sposób na psie zachowanie. Ja się tego uczę prawie 3 lata, jeszcze troszeczkę i będe miała naprawdę idealnego mojego psa, Przyjaciela i Towarzysza, wierzę w to :-)

Aga i N
Owczarkowa wyga

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 25 cze 2012, o 22:11

Mysle, ze sie przylozylismy. Jezdzil z nami wszedzie - zna wiekszosc rodziny i troche znajomych. Bawil sie z 3 letnia dziewczynka i 1,5 rocznym chlopcem. Chodzilismy z nim na spacery gdzie mial kontakt z mnostwem ludzi i psow. Bawil sie tez z kotem. Od poczatku byl nieufny wobec nowych osob. Jak juz pozna to jest ok. Kiedys dalem jednej pani jego ciastko. Nie chcial od niej wziac za zadne skarby.
No nic, idziemy na szkolenie. Zobaczymy co z tego wyjdzie ;)
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Raspberrydream » 26 cze 2012, o 09:12

Aga i N napisał(a):o w mordę jeża, z pyska przypomina mi mojego Nazgula........ począwszy od szczeniackich zdjęć, do tych teraźniejszych... chociaż za szczeniaka jednak bardziej :lool:

no i który jest kogo hęęę? :roftl:
Obrazek
Obrazek

eeee no faktycznie :D
Raspberrydream
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 28 lip 2012, o 09:33

Minal kolejny miesiac. Lobuziak chyba calkiem sie juz zadomowil.

Nie ma to jak mieciutka, czysciutka posciel moich panstwa:
Obrazek
Obrazek

Drzemka na ulubionym kocyku:
Obrazek Obrazek
Obrazek

Niedawno Brunek dostal w prezencie trzy kolorowe pileczki...
Obrazek
...kazda z nich wytrzymala ok. 5 minut :/

Obrazek Obrazek

Klika dni temu. Budze sie rano. Mam jeszcze zamkniete oczy i czuje, ze cos mi ciezko (lezalem na plecach). Otwieram zaspane slepia, a to Brunek postanowil polezec na swoim panu. Kiedy zobaczyl, ze juz nie spie natychmiast dostalem serie "buziakow" :D
Obrazek
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje