Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Zabawki, akcesoria do pielęgnacji i szkolenia owczarka alzackiego oraz trenowania psich sportów.

Re: Buda

Nieprzeczytany postprzez nebrot » 28 paź 2011, o 11:22

Moj Max mial 3,5 roku w momencie adopcji. Do tego czasu mieszkal wyalcznie na dworze bez prawa wejscia do domu. Od kiedy trafil do nas Max nie chce w ogole byc na podworku, na poczatku przy otwarciu drzwi uciekal na pietro, zeby tylko nie musial wychodzic :lol: Do dzisiaj woli byc w domu. Mysle, ze Max sprobowal jednej i drugiej wersji i zdecydowanie wybiera dom ze soimi ludzmi i Sabina :D

A co do watku tematu, to moim marzeniem jest posiadanie warsztatu z prawdziwymi pilami do drewna ze stolami...
nebrot
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 28 paź 2011, o 18:25

pies to osobowość sama w sobie jest ja człowiek jeden lubi brunetki drugi blondynki itd:P podobnie jest z psem jeden lubi spać na dworze a drugi w domu lecz co do zahartowania psa to dwór jest odpowiedniejszy.
Maksio1
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Mada95 » 25 lis 2011, o 21:47

Maksio1 napisał(a):pies to osobowość sama w sobie jest ja człowiek jeden lubi brunetki drugi blondynki itd:P podobnie jest z psem jeden lubi spać na dworze a drugi w domu lecz co do zahartowania psa to dwór jest odpowiedniejszy.

A ja jako że nie jestem miłośniczką tylko psów ras i mieszaniców z kategori Onków ale też chartów chichuaua jamników yorków itd. to jako u ogólnienie tego wszystkiego w całość jestem zdania że pies nie powinieny być skazany ani jak wiele Onków na spędzanie każdej nocy nawet w naj lepszej budzie na dworzu samemu bez kocyka ,materacyka,centralnego ogrzewania możliwość nawiązania kontaktu ze swymi ludzimi i jest to według mnie taka samą przesadą jak York w sweterku w sierpniu...

-- 25 lis 2011, o 22:50 --

Lejdi śpi każdej nocy w domu i większość dnia poza spacerami siedzi w domu ,do ogródka idzie tylko na siku albo towarzyszyć człowiekowi co tam poszedł.
A jak jest 0 stopni i mniej to na spacery dłuższe niż 10 minut wchodzi w ubranku.
Mada95
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 25 lis 2011, o 21:55

Tylko, ze nie kazdemu psu do szczescia potrzebny jest kocyk, materacyk i centralne ogrzewanie. Moj pies przy centralnym ogrzewaniu sie meczy dlatego specjalnie dla niej caly okres jesienno-zimowy zakrecam kaloryfery w mieszkaniu, bo im chlodnej tym lepiej. Tak sobie marze, ze kiedys o ile bede miala okazje mieszkania w domku jednorodzinnym z prywatnym, chocby najmniejszym podworkiem miejsce na porzadny kojec z buda dla psa by sie na pewno znalazlo, tym bardziej, ze Puma jest typem psa, ktory poza swoim azylem jakim w mieszkaniu dla niej jest kennel klatka nie potrafi calkowicie sie wyciszyc i odpoczac i w tym przypadku po treningu dla niej taka samotnia w postaci kojca z buda bylaby swietnym rozwiazaniem. Oczywiscie 99% czasu i tak spedzalaby ze mna w domu, bo przebywanie z calym ludzkim stadem to dla niej najwieksza radosc.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 25 lis 2011, o 22:01

mojemu właśnie tworzymy z tatą kojec, bo to jest pies raczej podwórkowy. dużo lepiej czuję się na dworze niż w domu, więc jak się zima skończy fru do kojca :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Mada95 » 25 lis 2011, o 22:11

Nigdy osobiście nie widziałam psow które wolą być na dworzu ale wiele ludzi jeszcze bardziej nie rozumiem więc psy jak ludzie różne mają gusta i predyspozycje;)
Mada95
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 25 lis 2011, o 22:28

saacrum napisał(a):mojemu właśnie tworzymy z tatą kojec, bo to jest pies raczej podwórkowy. dużo lepiej czuję się na dworze niż w domu, więc jak się zima skończy fru do kojca :D

Zazdroszcze Ci !
Nie chcialabys przy okazji mojemu psu takiego kojca zafundowac ? Tylko nie wiem gdzie bym go ulokowala, chyba na balkonie :lool:

Mada95 napisał(a):Nigdy osobiście nie widziałam psow które wolą być na dworzu ale wiele ludzi jeszcze bardziej nie rozumiem więc psy jak ludzie różne mają gusta i predyspozycje;)

Moj pies ze swiezego powietrza moglby w ogole nie wracac, no chyba, ze mamy temperature pow 25 stopni, to wtedy ewakuacja w jakies chlodniejsze tereny jest konieczna.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kalyna » 26 lis 2011, o 09:45

Moja Sonia mieszka na dworze, a z ludźmi na dobry kontakt i jakoś nie jest nieszczęśliwa z tego powodu... :)
kalyna
Moderator
Owczarek niemiecki: Sonia & Ghandi
Imię: Alina
Pochwały: 14

Nieprzeczytany postprzez saacrum » 26 lis 2011, o 12:41

Xandor naprawdę dużo lepiej się czuje na dworze niż w domu :-) ma tam pełno zapachów, bażantów do gonienia jak wkroczą na jego podwórko więc tam jest wiele szczęśliwszy :-) tylko na razie nie lubi być sam -.- przychodzi wchodzi po schodach :ireful :ireful :ireful :ireful i czeka pod drzwiami obserwując swoje terytorium :-)

-- 26 lis 2011, o 12:41 --

Zazdroszcze Ci !
Nie chcialabys przy okazji mojemu psu takiego kojca zafundowac ? Tylko nie wiem gdzie bym go ulokowala, chyba na balkonie :lool:

dobra stworzymy Ci kojec balkonowy :-) taką miniaturkę naszego :D
"Możesz powiedzieć psu największe głupstwo, a on spojrzy ci w oczy tak, jakby chciał rzec: 'O Boże, masz absolutną rację! Nigdy bym na to nie wpadł." Dave Barry

Obrazek

Obrazek
saacrum
Owczarkowa wyga
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Xandor
Imię: Monia

Nieprzeczytany postprzez beatrx » 26 lis 2011, o 15:41

a mój z kolei najszczęśliwszy czuje się ze mną, w moim pokoju. jeszcze za czasów jak ogrzewanie normalnie u mnie działało to choć dyszał, bo było mu za gorąco to i tak u mnie chciał siedzieć a nie w kuchni, na kamiennych płytkach z otwartym oknem. jego samego na dworze śpiącego w budzie sobie nie wyobrażam. ale z kolei mój wujek ma dwa owczarkopodobne psy i one tylko na dworze mieszkają a do domu wchodzić nie chcą. mają swoje budy, biegają po podwórku i tam są najszczęśliwsze. także wszystko zależy od konkretnego zwierza;)
beatrx
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Presto
Imię: Agnieszka

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje