Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Cesar Milan

Nieprzeczytany postprzez madlen26 » 30 kwi 2011, o 12:05

To i może ja się wypowiem na temat CM.
Nie oglądałam wielu odcinków, ale parę wpadło mi w oko :roll:
Muszę powiedzieć, że facet czasem robi wrażenie i widać że kocha to co robi. Czy on jest marionetką w rękach TV ?to już jego sprawa. Nie bierze się przykładów z tego typu programów. Ja uczę się na własnych błędach. Nie mam psa agresywnego, ale upartego. Nie podoba mi się metoda z prądem lub podduszaniem. Ale czemu to jest tak nagłaśniane??
A to dlatego, że facet jest gwiazdą, a o gwiazdach się mówi i szuka sensacji.
Takich samych technik użyje trener z niższego szczebla i nie jest to nagłaśniane, jest cacy. Pomogło?? Pomogło.
Co niektórzy też tutaj czy na innych forach przyznają się do używania np OE i nikt ich nie bojkotuje.
Ja podziwiam go za odwagę. :ok
madlen26
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez eagle » 4 maja 2011, o 19:13

Ja nie neguję CM, ale uważam że to co pokazuje to show a nie program edukacyjny jak by niektórzy chcieli.
Wiem że bardzo dobrze jest chodzić na łatwiznę i wierzyć w cudowny dotyk leczący problemy psów.
Każdy kto spędził godziny ze swoim psem na placyku wie ile pracy trzeba włożyć w taką pracę. Jak wolno czeka
się na rezultaty, ilu szkoleniowców trzeba odwiedzić by co kolwiek załapać.
Tak jak discovery bardzo przyjemnie się ogląda, to nie sądzę że można dzięki temu zaliczyć sesję na studiach
dzięki temu. To samo z programami CM fajne show i tyle. Cezar z TV nie zajmie się naszym psem a i u CM powtarzane jest
aby nie próbować tego samemu.
Wielu ludzi wypowiada się na temat warsztatu pracy CM. A ja się zapytam, a gdzie ten warsztat i metody widać. Ja widzę problem,
gadkę o cudach a potem efekt. Jak wyglądała codzienna praca z psem nie...... A to jest najważniejsze.
Sorry ja w zębowe wróżki nie wierzę.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Lucky_Luke » 5 maja 2011, o 21:04

Niektóre rzeczy jednak są przydatne, np jak wprowadzać korektę, jak ona ma wyglądać. Oczywiście nie należy kompletnie się na nim wzorować, ale jak zna się temat szkoleń to można niektóre rzeczy wyciągnąć i zastosować. Jeśli wie się co.
Lucky_Luke
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 12 maja 2011, o 12:05

eagle napisał(a):Ja nie neguję CM, ale uważam że to co pokazuje to show a nie program edukacyjny jak by niektórzy chcieli.
Wiem że bardzo dobrze jest chodzić na łatwiznę i wierzyć w cudowny dotyk leczący problemy psów.
Każdy kto spędził godziny ze swoim psem na placyku wie ile pracy trzeba włożyć w taką pracę. Jak wolno czeka
Tak jak discovery bardzo przyjemnie się ogląda, to nie sądzę że można dzięki temu zaliczyć sesję na studiach
dzięki temu. To samo z programami CM fajne show i tyle. Cezar z TV nie zajmie się naszym psem a i u CM powtarzane jest
Wielu ludzi wypowiada się na temat warsztatu pracy CM. A ja się zapytam, a gdzie ten warsztat i metody widać. Ja widzę problem,
gadkę o cudach a potem efekt. Jak wyglądała codzienna praca z psem nie...... A to jest najważniejsze.

I tu jest racja to jest TV Show, wyobrażacie sobie jak długi musiałby być "serial" pokazujący od A do Z postępowanie mające na celu wyeliminować ten czy inny problem? No i kto by to ogladał - garstka pasjonatów, a na to TV nigdy sobie nie pozwoli. Takie spektakularne metamorfozy mają wzięcie...
ewachw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez eagle » 15 maja 2011, o 12:48

ewachw napisał(a):
eagle napisał(a):Ja nie neguję CM, ale uważam że to co pokazuje to show a nie program edukacyjny jak by niektórzy chcieli.

I tu jest racja to jest TV Show, wyobrażacie sobie jak długi musiałby być "serial" pokazujący od A do Z postępowanie mające na celu wyeliminować ten czy inny problem? No i kto by to ogladał - garstka pasjonatów, a na to TV nigdy sobie nie pozwoli. Takie spektakularne metamorfozy mają wzięcie...

Dla mnie to jest niebezpieczne ponieważ dotyka żywych zwierząt. Ktoś kto gra w tibię czy Wowa nie będzie chciał praktykować chodzenia z mieczem
po ulicy i rozwiązywania spraw za pomocą magii, pasjonat milionerów wie że ich oglądanie nie da mu indeksu na medycynę, natomiast oglądacz CM będzie praktykował to co widzi ponieważ jest to podane jako - rzeczywistość. Pstryk i gotowe.
Dlatego uważam że takie programy mogą więcej zaszkodzić niż poprawić.
Wszyscy wiedzą że latać czy jeździć autem nie da się nauczyć oglądając tv, natomiast masa ludzi wierzy że seans w tv może uzdrowić, przepowiedzieć przyszłość i można się dowiedzieć jak zlikwidować problem z psem nie mając żadnego doświadczenia.
A to że przyjemnie się to ogląda ? Ok. nie przeczę, ale czytając rozmowy na forach gdzie ludzie po kursach dla bezrobotnych nazywają siebie psimi psychologami, behawiorystami, wróżkami etc.. dają rady ...
Do tego "teoretycy" którzy oglądają CM i potem licytują się oraz wygłaszają wirtualne opinie o problemach psów których na oczy nie widzieli.
Cały ten cyrk nie wnosi nic dobrego, co więcej kształtuje dziwny obraz psa jako stworzenia którego problemy rozwiązują dotyki, energie etc.
Odwracają uwagę przeciętnego posiadacza psa od takich spraw jak zwykłe zapewnienie czasu i ukierunkowanej zabawy z psem biorącej pod uwagę cechy jego rasy.
Godzina z CM przed tv zamieniona na ciekawy spacer z zabawą ze swoim psem wniesie dużo więcej.
eagle
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Gita » 15 maja 2011, o 12:54

eagle napisał(a):
ewachw napisał(a):

Dla mnie to jest niebezpieczne ponieważ dotyka żywych zwierząt. Ktoś kto gra w tibię czy Wowa nie będzie chciał praktykować chodzenia z mieczem
po ulicy i rozwiązywania spraw za pomocą magii, pasjonat milionerów wie że ich oglądanie nie da mu indeksu na medycynę, natomiast oglądacz CM będzie praktykował to co widzi ponieważ jest to podane jako - rzeczywistość. Pstryk i gotowe.
Dlatego
Wszyscy wiedzą że latać czy jeździć autem nie da się nauczyć oglądając tv, natomiast masa ludzi wierzy że seans w tv może uzdrowić, przepowiedzieć przyszłość i można się dowiedzieć jak zlikwidować problem z psem nie mając żadnego doświadczenia.
A to że przyjemnie się to ogląda ? Ok. nie przeczę, ale czytając rozmowy na forach gdzie ludzie po kursach dla bezrobotnych nazywają siebie psimi psychologami, behawiorystami, wróżkami etc.. dają rady ...
Do tego "teoretycy" którzy oglądają CM i potem licytują się oraz wygłaszają wirtualne opinie o problemach psów których na oczy nie widzieli.
Cały ten cyrk nie wnosi nic dobrego, co więcej kształtuje dziwny obraz psa jako stworzenia którego problemy rozwiązują dotyki, energie etc.
Odwracają uwagę przeciętnego posiadacza psa od takich spraw jak zwykłe zapewnienie czasu i ukierunkowanej zabawy z psem biorącej pod uwagę cechy jego rasy.
Godzina z CM przed tv zamieniona na ciekawy spacer z zabawą ze swoim psem wniesie dużo więcej.

Podpisuję się pod Twoją oceną tego programu! Też uważam, że takie programy więcej szkodzą a zupelnie niczego nie uczą!
Gita
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 15 maja 2011, o 22:37

Fakt faktem że jest to show, i nie można tego oceniać jako programu edukacyjnego. Ale nawet takie show ma do przekazania ważne rzeczy.. i może coś nauczyć o ile myśli się racjonalnie .. a zaszkodzić może ludziom którzy bezgranicznie wierzą tv, a tacy również są - którzy uwierzą że wibrujący pas pozwoli im zgubić 10 kg i kupują go za 500 zł a potem zdziwienie .. no cóż trzeba mieć dystans do wszystkiego.. a przede wszystkim nie wierzyć w cuda
Kasia-Bari
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez puma » 15 maja 2011, o 23:31

Zaraz zaraz, przeciez program Cesara nie jest poradnikiem pod tytulem 'zrob to sam' , a jezeli ktos tak to odbiera to juz jego sprawa, zawsze znajdzie sie taki pomyslowy, ktory uslyszy piate przez dziesiate i bedzie kombinowal na wlasna reke. Milan tego telewidzow nie uczy. On pokazuje po prostu jak mozna uratowac psa i rodzine przed zlem ostatecznym i dlatego uwazam jego prace za sensowna. Zdecydowanie wole jego od 'papierkowych' specjalistow, ktorzy nigdzie nie byli, nic nie widzieli, z agresywnym psem nie mieli do czynienia, tacy marni teoretycy zazwyczaj moga zrobic wiecej zla niz show Cesara Milana.
Magda&PUMA
Dorplant Team
puma
Forumowy ekspert ds. piłek na sznurku
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: PUMA
Imię: Magda
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 16 maja 2011, o 08:45

Poza tym pokazuje jak złe postępowanie z psem, tzw małpia miłość bez jakiejkolwiek dyscypliny i wymagań prowadzi do nieprawidłowych relacji pies - człowiek.
Powtarza do znudzenia, że psu potrzebne są ze strony człowieka trzy rzeczy: 1. wymagania - dyscyplina, 2. zapewnienie aktywności - spacer, ćwiczenia, zabawa , 3. miłość - czułość.
ALE W TAKIEJ KOLEJNOŚCI!!!

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Kasia-Bari » 16 maja 2011, o 11:37

PUMA i donald zgadzam się z wami ew 100% :) co mi jeszcze przyszło do głowy to fakt że CM pokazuje nam, że każdy pies zasługuje na drugą szansę i na resocjalizację a nie od razu do uśpienia .. wg mnie uratował wiele psów przed igłą i daje nadzieję na to że psa można zmienić ale do tego jest potrzebna po pierwsze: praca, po drugie: praca i po trzecie: praca .. nie wystarczy że powiemy "Azor jak jeszcze raz się do kogoś rzucisz to zostaniesz uśpiony!" a potem zdziwienie "znowu się rzucił?" .. "a przecież mu mówiłam że nie wolno :O "
Kasia-Bari
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje