Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Re: CETYL M

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 23 lip 2012, o 11:38

gochadrozdek napisał(a):Zulus od wczoraj dostaje rimadyl, bo zaczął kuleć na przednie łapy (raz na jedną, raz na drugą). Ponieważ trwało to 2 dni to wylądowaliśmy wczoraj u naszej wetki. Jej diagnoza to młodzieńcze zapalenie kości. Ponieważ przerabialiśmy to z Arią (chyba ze 3 razy w różnych momentach jej "szczenięctwa") narazie przyjmujemy tą diagnozę bez zastrzeżeń. Nasza wetka w takim przypadku też jest przeciwna prześwietleniu. Przy dysplazji są pewne objawy bólowe podczas badania łap psa. Tu nie mamy tego.
Cetyl M nie jest lekiem. To jest suplement taki jak każde inne na stawy.

u nas jest podobnie, tez diagnoza mlodziencze zapalenie kosci
tyko Cezar kuleje srednio co 2-3 tyg po tym jak dostanie zastrzyk przeciwbolowy i przeciwzapalny bo inaczej kulawizna sie poglebia i nie wiem czy sama by przeszla
i u nas caly czas kuleje na 1 lape
justysiek
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Cezar
Imię: Justyna
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez kati777 » 23 lip 2012, o 15:41

mojej cioci pies tez kulał i wet powiedział ze do 1 roku życia. takie zapalenie może mieć każdy ON :) Ale prześwietlenie pewnie nie zaszkodzi a moze pomóc ;)
kati777
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 23 lip 2012, o 15:56

justysiek napisał(a): tyko Cezar kuleje srednio co 2-3 tyg po tym jak dostanie zastrzyk przeciwbolowy i przeciwzapalny bo inaczej kulawizna sie poglebia i nie wiem czy sama by przeszla i u nas caly czas kuleje na 1 lape

Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe stosuje się co najmniej przez 7 dni, a jeżeli jest potrzeba to dłużej. Sprawy nie rozwiąże jednorazowy zastrzyk. Stan zapalny trzeba zlikwidować.
Kuleć na jedną na łapę może psiak oczywiście, ja tylko dałam znać, że również może na obydwie naprzemiennie (tak jest u nas).
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 23 lip 2012, o 21:37

gochadrozdek napisał(a):
justysiek napisał(a): tyko Cezar kuleje srednio co 2-3 tyg po tym jak dostanie zastrzyk przeciwbolowy i przeciwzapalny bo inaczej kulawizna sie poglebia i nie wiem czy sama by przeszla i u nas caly czas kuleje na 1 lape

Leki przeciwzapalne i przeciwbólowe stosuje się co najmniej przez 7 dni, a jeżeli jest potrzeba to dłużej. Sprawy nie rozwiąże jednorazowy zastrzyk. Stan zapalny trzeba zlikwidować.
Kuleć na jedną na łapę może psiak oczywiście, ja tylko dałam znać, że również może na obydwie naprzemiennie (tak jest u nas).

dostal zastrzyki 3 i potem przez tydz dostawal tabletki.
ale coz jak to nie pomaga
dostaje tez canifos i dolfos arthofos
u nas kuleje tylko na 1 lape
justysiek
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 24 lip 2012, o 08:21

To może tydzień to za krótko. Niesterydowe środki przeciwzapalne mogą być podawane długo. Może kuracja Twojego psa powinna trwać dłużej.
gochadrozdek
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez justysiek » 24 lip 2012, o 09:18

gochadrozdek napisał(a):To może tydzień to za krótko. Niesterydowe środki przeciwzapalne mogą być podawane długo. Może kuracja Twojego psa powinna trwać dłużej.

najpierw zrobimy to rtg a potem zobaczymy
po tych lekach bylo ok i dlatego dostawal je tyle
ale moze faktycznie trzeba dluzej
justysiek
Początkujący owczarkarz

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje