Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Cieczka

Nieprzeczytany postprzez tomaroza » 19 sty 2012, o 13:16

Witam. Mam do Was pytanie. Mam suczkę, obecnie w wieku 8 miesięcy. Jakieś 10 dni temu dostała pierwszą cieczkę. Natura ;-) Od 3 dni jednak można wyczuć w domu dość przykry zapach. Nie zawsze. Raz bardziej, a raz mnie dokuczliwy. Stało się to na tyle odczuwalne i martwiące mnie, że wczoraj byłem u weterynarza. Podobno jest wszystko ok. Was chciałem się zapytać, czy z Waszymi psiakami mieliście podobną sytuację. A jeśli tak, to jak długo to może trwać. Dzięki z góry i pozdrawiam.
tomaroza
Losowy avatar

Re: cieczka

Nieprzeczytany postprzez agrafka » 19 sty 2012, o 14:33

ok 3 tygodnie, tyle ile trwa cieczka ;)
„Adoptując psa nie zmienisz świata, ale świat zmieni się dla tego jednego psa….”
Obrazek
STOP pseudohodowcom!
agrafka
Owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szyszka
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez Camila » 19 sty 2012, o 15:33

moje suki podczas cieczki intensywne "pachną " :) a cieczka trwa 21 dni :) tak jak agraffka napisała :)
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Haga » 30 sty 2012, o 11:16

to znaczy ja nigdy innego zapachu nie wyczuwałam :), ale psy tak;)
Monika z Wegą, Sajgą i Zuzią
Cortina i Haga [']
Haga
Świeżak
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Maksio1 » 31 sty 2012, o 08:58

tak zapach wydzielany przez suczkę jest zdecydowanie normalną rzeczą więc nie martw się nie mnie j jednak zdarza się to bardzo uciążliwe no cóż decyzja na posiadanie suczki musi liczyć się z tym że będą pewne niedogodności z tym związane ale podobnie jak reszta i oczywiście Vet powiem Ci że to normalne. Pozdrawiam
Maksio1
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 2 lut 2012, o 10:59

Podawaj tabletki z chlorofilem - podwójną dawkę, ja podaję w trakcie cieczki Dezo Tabs lub Dolfos Deodol. Jedynym minusem są zielone qpy ;)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Aisance » 2 lut 2012, o 17:52

Moja suka miała pierwszą cieczkę we wrześniu, a następną...w grudniu.
To powód do niepokoju?
Hodowla owczarków niemieckich jest hodowlą psów użytkowych, albo nie jest wcale hodowlą owczarków niemieckich.
Aisance
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Barsa
Imię: Monika

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 3 lut 2012, o 16:30

Basia, ale przynajmniej wiadomo czyja ta zielona koopa :D Jak mnie kiedyś sąsiad posądził że jakiś pies narobił u nas na klatce (piesek wnuczków którzy przyjechali na chwilę) i chyba chciał mnie podstępem zagonić do sprzątania zdaniem "bo i tak będzie na nas i tak" to powiedziałam: o przepraszam, mój robi na zielono :-P Dezo Tabs nie tylko dla suczek, ale dla samców również, Extract z Yucca Schidigera to tak ogólnie mówiąc działa na zmniejszenie zapachu psa.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 3 lut 2012, o 22:18

:roftl: :roftl: :roftl: :roftl:
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 9 mar 2012, o 19:08

Mam pytanie, ponieważ poprzednia nasza sunia mieszkała na dworze, a obecna w domu siłą rzeczy bardziej ją obserwuję. Tora ma juz ponad siedem miesięcy, więc cieczka może być juz niedługo. Czy przed pierwszą cieczką sunia będzie się jakoś inaczej zachowywać? Czego się spodziewać? Jakiejś huśtawki nastrojów czy braku apetytu, czy czegoś innego?
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje