Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Coraz mniej je i dużo śpi

Nieprzeczytany postprzez niya » 26 mar 2012, o 18:48

Jak w temacie. Amba mi coraz mniej je, wiedziałam, że na wiosnę zmniejszy sobie porcje, ale ona prawie NIC nie je od 3 dni. Pije dużo wody i dużo to za mało powiedziane bo ona praktycznie podłącza mi się do kranu jak jej leję do miski :(. Dzwoniłam do weterynarza, kazała przyjechać jutro wieczorem jak nie zacznie jeść. Sunia od 2 dni jest osowiała i nie wiem co się dzieje. Nie jadła nowych rzeczy, nie bywała w nowych miejscach, nie miała styczności z niczym co mogłaby zjeść i by jej zaszkodziło, nie kuleje, nie ma ran, nie ma żadnych zmian na skórze ( przepatrzyłam całe ciało włos po włosku), uszy ma czyste, nos mokry, język czerwony, zęby zdrowe, łapy czyste i nie poranione, blizna po sterylizacji ładnie się zagoiła i nie ma żadnych zmian wokół niej. Nie mam pomysłu :-(. Amba dziś większość dnia leżała, spała, podchodziła do mnie, kładła mi łeb na kolanach i tak patrzyła i patrzyła na mnie.... Macie jakiś pomysł?
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Coraz mniej je i dużo śpi

Nieprzeczytany postprzez Camila » 26 mar 2012, o 19:28

A może kleszcza złapała i niedajboze babesz...?temperature mierzyłaś? :-(

-- 26 mar 2012, o 20:32 --

Apatyczność – pies (kot) staje się osowiały, nie cieszy się ze spacerów i innych rzeczy, które dotychczas sprawiały mu radość,
Brak apetytu – pies (kot) nie chce jeść, ani pić,
Powiększenie węzłów chłonnych,
Wysoka gorączka, dochodząca do 40-41°C,
Wymioty, biegunka (często z domieszką krwi),
Zażółcenie błon śluzowych jamy ustnej,
Problemy z oddawaniem moczu, oddawanie moczu o brązowym zabarwieniu (krwiomocz),
Niewydolność oddechowa i krążeniowa, zaburzenia układu nerwowego.
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 27 mar 2012, o 09:54

Camila mierzyłam temperaturę jest ok, na kleszcze i inne paskudztwa zaszczepiona, ale i tak przeszukałam całe ciało w poszukiwaniu kleszczy lub ukąszeń, nie znalazłam nic. Dziś Amba zjadła co prawda porządniejsze śniadanie i zjadła surowe jajko, ale nadal wygląda jak siedem nieszczęść :(

Obrazek

Na 16 do weta jedziemy, zobaczę co powie
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 27 mar 2012, o 10:01

Kochana dziewczynka, jaka smutna. I jak ty musisz się denerwować nie wiedząc co jest. Zwróć uwagę na konieczność wykonania przeswietlenie żołądka, jelit. Znam przypadek, że przy podobnych objawach pies miał zaczopowany w jelicie kawałek gumowej zabawki, której nie był w stanie wydalić.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Nieprzeczytany postprzez Camila » 27 mar 2012, o 10:14

niya mój pies miał podobne objawy więc to przyszło mi na myśl i też nie miał nigdzie kleszcza... to czekamy na wiadomość co z ambą..
Camila
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez niya » 27 mar 2012, o 10:14

mój pies napisał(a):Kochana dziewczynka, jaka smutna. I jak ty musisz się denerwować nie wiedząc co jest. Zwróć uwagę na konieczność wykonania przeswietlenie żołądka, jelit. Znam przypadek, że przy podobnych objawach pies miał zaczopowany w jelicie kawałek gumowej zabawki, której nie był w stanie wydalić.

Potrzeby fizjologiczne załatwia bez problemu bo na to też zwróciłam uwagę
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez AM-ON » 27 mar 2012, o 10:25

Zbadaj psu krew - profil nerkowy (mocznik, kreatynina) oraz mocz. Senność, brak apetytu i ogromne pragnienie mogą być objawami chorób nerek.
Pozdrawiamy
Aneta oraz Hot, Mini-Me, Kenny [*] & Gwen [*]

Obrazek
AM-ON
Szkoleniowiec
Owczarek niemiecki: Ares EMiTom [*]
Imię: Aneta
Pochwały: 17

Nieprzeczytany postprzez Kiria » 27 mar 2012, o 10:56

I co z Ambą ?
Kiria
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zulus

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 27 mar 2012, o 10:57

Ojojoj, biedna dziewczynka. Trzymamy kciuki, żeby to nie było nic poważnego. Niestety olbrzymie pragnienie jest jedną z podstawowych wskazówek w schorzeniu, o którym pisze AM-ON :-(
gochadrozdek
Hodowca
Owczarek niemiecki: ARIA,ZUL,ELISE,CZAKA
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez niya » 27 mar 2012, o 11:06

Kiria napisał(a):I co z Ambą ?

Kiria napisałam przedtem, że dziś do weta jadę z nią. Na teraz Amba zaglądała do miski więc coś tam jej rzuciłam i zjadła, nie wiem o co chodzi to tak jakby mi chciała powiedzieć "widzisz? ja jem nie muszę do lekarza jechać" :roftl:

-- 27 mar 2012, o 19:20 --

Wróciłyśmy :). Spędziłyśmy u pani weterynarz ponad 2 godziny! Pani obejrzała ją z każdej strony i brzydko mówiąc zajrzała w każdą dziurę :roftl: :roftl: i niby wszystko jest w porządku, Amba dostała zastrzyk z witaminami i dostałyśmy kilka witaminek do domu. Lekarka dała nam dwa dni, jeśli się nie poprawi to skieruje Ambę na bardziej szczegółowe badania ( aczkolwiek nie wiem jakie mogą być bardziej szczegółowe po tych dzisiejszych ;-) ).
Amba badanie zniosła dzielnie, dała ze sobą robić wszystko i reagowała na nie ziewaniem :). Po powrocie do domu wydała mi się jakaś żywsza, zjadła porządną kolację wpakowała się mojej córce do łóżka i zdaje się liczy na to, że jako chora w nagrodę w nim zostanie do rana :roftl: .

Jestem dobrej myśli i trzymam kciuki, aby jej się poprawiało szybko
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje