Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wspominamy zwierzaki które odeszły.

Cywil... 06.05.2011

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 11 gru 2012, o 19:37

Obrazek

Cywil, mój kochany piesek, odszedł ode mnie po 16 latach wspólnego życia. Kim dla mnie był ? Na pewno najcudowniejszym psem na świecie, moim najlepszym PRZYJACIELEM. A jak się zaczęła nasza przyjaźń...
Cywilek trafił do mnie ze schroniska, przywieźli go do mnie dwaj mężczyźni z gminy, chcąc zarobić na wódkę. Wcisnęli historię, że urodził się u nich na podwórku, że jest rasowy i chcą za niego 200 zł. Tata się nie zgodził, powiedział że może im dać 50...
Wzięliśmy go do siebie, miał wtedy pół roku. Po czasie dowiedzieliśmy się, że był ze schroniska, ale to nic nie zmieniło. I tak do końca życia będę wdzięczna tym mężczyznom, że mi go przywieźli. Że dzięki nim poznałam swojego przyjaciela.
Nie było z nim problemów, rósł szybko, uwielbiałam się z nim bawić, przynajmniej tak mówią moi rodzice... Niestety los wymazał z mojej pamięci pierwsze 6 lat życia, miałam wstrząs mózgu. Wymazał 4 lata z moim kochanym pieskiem...
Resztę pamiętam jak dziś, zabawy, uczenie co można a co nie. Miał jeden minus, wielki uraz do osób starszych, mogę powiedzieć że nienawidził ich! Nie mam pojęcia czemu, musieli wyrządzić mu krzywdę.
Pamiętam jak cieszyłam się spędzając z nim czas, bawiliśmy się razem, biegaliśmy gdzie tylko mogliśmy. Chodziliśmy nawet po zwalonych drzewach(po wichurze, która przeszła w mojej miejscowości).
Cywil od początku bronił mnie jak tylko potrafił, przed innymi psami. Nie lubił też kotów od momentu, gdy jeden podrapał go po nosie.
Minęło nam tak 15 lat beztroskiej przyjaźni. Był moim oparciem, gdy miałam problem przytulałam się do niego, a on jakby czuł że coś mi jest, zaczynał mnie lizać... Tak bardzo go kochałam, co ja pisze! Kocham go do tej pory! I nigdy nie zapomnę.
Najgorszy był ostatni rok, nagle podupadł na zdrowiu. Weterynarz po zbadaniu go, powiedział że dopadła go dysplazja, i ma raka jąder. Nie poddawaliśmy się, walczyliśmy o to, by było mu jak najlepiej, żeby go nie bolało tak mocno...
Tydzień przed odejściem wył przez całą noc, a ja nie mogłam spać. Wiedziałam, że go boli. Znów zadzwoniliśmy do weta, dał mu zastrzyki przeciwbólowe i kazał zabrać do siebie na badania, na drugi dzień. Okazało się, że nic mu nie pomaga, że to już chyba koniec. Płakałam przez cały tydzień. Nie było chwili żebym nie miała czerwonych oczu. W piątek, 06.05.2011, lekarz po wcześniejszej decyzji, przyjechał go uśpić. Pomóc mojemu pieskowi, ulżyć mu w cierpieniu...
Byłam przy nim przez cały czas! Głaskałam i płakałam jak nigdy... :-((
Cywilek odszedł po trzecim zastrzyku, miał tak mocne serce. Jednak miał bardzo dużo przerzutów :-( Lekarz pozwolił pochować go u nas na ogrodzie. Zrobiłam mu pomnik z kamieni, wygrawerowałam imię, ludzie się śmiali, że psu robię takie rzeczy... Ale oni nie wiedzieli co to znaczy prawdziwa przyjaźń z ukochanym zwierzęciem!!
Cieszę się, że mogłam mu jakoś pomóc, ulżyć w bólu, który okazywał wyciem. Przez ostatnie dni robił pod siebie, musiałam go przenosić w inne miejsca, myć. Tzn. chciałam, bo to mój PRZYJACIEL.
Cywilku mam nadzieję, że jest Ci tam dobrze, i że nie jesteś zły, że mieszka teraz z nami Haszysz. Polubiłbyś go... Kocham Cię i tęsknię :-((

Przepraszam, ale siedziało to we mnie od tego dnia, gdy go straciłam...
Obrazek
haszysz
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Haszysz
Imię: Dagmara
Urodziny
Pochwały: 3

Re: Cywil... 06.05.2011

Nieprzeczytany postprzez ewa » 11 gru 2012, o 21:03

:-(( doskonale Cię rozumiem i współczuje...
Obrazek Obrazek

Życie bez psa jest niczym - Elizabeth Bowen
ewa
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ATOS
Imię: ewa

Nieprzeczytany postprzez Letty » 11 gru 2012, o 22:45

Ojaa. To straszne :-( Ale jak można dostrzec w takich opowieściach, że psy są naprawdę wspaniałe i potrafią być prawdziwymi, najprawdziwszymi przyjaciółmi. Widać, że był pięknym i kochanym psem. :-(( A Ty byłaś do samego końca cudowną pańcią i on to czuł! Na pewno żaden pies Ci go nie zastąpi, ale teraz masz Haszysza, który z pewnością też będzie Twoim prawdziwym przyjacielem i obrońcą. : )
ObrazekObrazek

"Jestem tuż obok ciebie - mówi oddech psa. - Razem zmierzymy się z życiem.Nie skrzywdzi cię nikt, bo ja stoję u twojego boku, aby cię ostrzegać i bronić, zawsze, gdy będzie trzeba. Przyrzekam, że już nigdy nie będziesz czuł się samotny. Jako twój pies, składam ci te przysięgę i zaświadczam ją swoim szeptem, swoim oddechem tej nocy i każdej nocy, którą prześpię u twego boku."
Letty
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Lara
Imię: Arleta
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez danuta waniek » 19 kwi 2013, o 14:59

Miałam tosamo z moja 16 letnia Kora mam ja pochowana na mojej działce i ludzie tez sie smiali ze ma grob itd.I wiesz co im powiedziałam ze nie jeden człowiek nie zasługuje na taki grob ona po prostu zasłuzyła na niego przez lata wiernosci czego nie mozna powiedziec o niektorych ludziach.
danuta waniek
Klubowicz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kora
Imię: Danuta
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 6 maja 2013, o 22:21

Dwa lata... Jak to szybko zleciało. Wydaje mi się jakbyś odszedł wczoraj. Pustka po Tobie jest dalej we mnie. Codziennie przed spaniem patrzę na Twoje zdjęcie koło łóżka. Tak bardzo mi Ciebie brakuje :-( Tęsknię za Tobą... Mam teraz Hasza, cudowny jest! Polubiłbyś go, choć byłeś bardzo zazdrosny o mnie... Pamiętam każdą chwilę spędzoną z Tobą. Te Twoje piękne wieczyste oczy. Uwielbiałeś, gdy głaskałam Cię pod mordką. Nie lubiłeś dotykania ogonka, ktoś w przeszłości musiał zrobić Ci krzywdę. Ehh tak bardzo bym chciała żebyś wrócił, chce usłyszeć Twój głos...
PRZYJACIELU, KOCHAM CIĘ I ZAWSZE BĘDĘ! NIGDY O TOBIE NIE ZAPOMNĘ...
Łzy same płyną mi po twarzy. Czekaj tam na mnie!
Obrazek
haszysz
Klubowicz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez dariex » 6 maja 2013, o 23:03

:-(
dariex
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez haszysz » 8 maja 2013, o 12:07

To jest właśnie to zdjęcie, które mam koło łóżka, zrobione tydzień przed odejściem za TM. Wtedy jeszcze próbował chodzić, ja podnosiłam mu tyłek co parę metrów. Bardzo za nim tęsknię... :-(

Dwa lata bez Ciebie, kochany przyjacielu... :-(
Obrazek
Obrazek
haszysz
Klubowicz
Urodziny

Nieprzeczytany postprzez gochadrozdek » 8 maja 2013, o 12:44

:-(
gochadrozdek
Hodowca
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ARIA,ZULUS,ELISE
Imię: Małgorzata
Pochwały: 9

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje