Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Pokaż nam swojego psa innej rasy, kota, papugę, chomika lub jeszcze innego zwierzaka.

Re: Jego wysokość Cezary czyli jamnikowaty

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 8 lis 2013, o 11:41

Dobry sposób na szybkie wzbogacenie się :roftl:
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez norineko » 14 lis 2013, o 12:02

Oj tak, dobry sposób! ;-)

Dziś z innej beczki - czy ktoś może chciałby mieć prawdziwego, żywego Czarusia u siebie na zawsze?

W schronisku Azorek jest do adopcji 8-miesięczny szczeniak praktycznie identyczny jak Czarek, tylko jaśniejszy! Też żywe srebro i chyba cudowny charakter!
I jaka biedulka wystraszona. Widzę, że też go nazwali Czaruś :-)

http://toz.obornikionline.pl/psy-do-ado ... szczeniak/

Obrazek
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 61

Nieprzeczytany postprzez norineko » 16 lis 2013, o 23:50

Oto więcej zdjęć Czarusia - do adopcji:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

a tutaj mój Czaruś:

Obrazek

Maluszek jest niemal identyczny jak mój Czarek!!! Tylko jaśniejszy!
Ale charakter też ma chyba podobny, żywe srebro!
To będzie cudowny pies! Strasznie się o niego boję, w tym schronisku nie ma warunków dla malców krótkowłosych. Widzę po moim Czarku jak potwornie zimno jest takiemu maluszkowi, Czarek straszliwie marznie wychodząc tylko na chwilkę, a ten szczeniaczek cały czas na dworze...

Może ktoś z forum reflektowałby na "mężusia" dla swojej opiekuńczej i dobrodusznej ONki?

Oto wydarzenie małego: https://www.facebook.com/events/5016557 ... pe=regular

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz

Re: Czaruś pomaga Czarusiowi znaleźć dom!!!

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 17 lis 2013, o 11:05

Przeuroczy!!!
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Re: Czaruś pomaga Czarusiowi znaleźć dom - jawi się nadzieja

Nieprzeczytany postprzez norineko » 17 lis 2013, o 23:09

Prawda? Cudeńko!
Mam nadzieję, że już wkrótce maluch będzie miał swój własny domek!

18.11.2013

Maluszek pojechał wczoraj do DT do Poznania. Trzymajcie kciuki, żeby został tam na zawsze!!!

norineko
Owczarkarz

Re: Czaruś pomaga Czarusiowi znaleźć dom-jest nadzieja!

Nieprzeczytany postprzez Joan » 18 lis 2013, o 22:22

Trzymamy kciuki mocno :).
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 18 lis 2013, o 22:46

Śliczny, oby domek się w nim zakochał!
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna

Nieprzeczytany postprzez norineko » 20 lis 2013, o 12:43

Na razie u maluszka ok, państwo chcą przyjechać w weekend do schroniska po resztę dokumentów maluszka to chyba zostanie :-)

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 20 lis 2013, o 12:48

No proszę :). Czyli zawładnął ich serduchami :). Każdy psiak zasługuje na swój domek!
Wczoraj rozmawiałam z moją znajomą... co to wychowała się na wsi i dla niej pies to cztery łapy któremu daje się miskę w zamian za pilnowanie posesji. Mówię jej - i co, następnego psa adoptujecie ze schroniska? Na co ona odparła - "no coś Ty, takiego bitego psa???"

Ręce i nogi opadają - zatkało mnie konkretnie. I takie rzeczy mówi najświętsza jaką znam w mojej kategorii wiekowej katoliczka... Zaścianek kompletny :(. Niektórzy naprawdę myślą, że w schroniskach to znajdują się na 100% bite psy. :mur:

Jak myślisz, co mam jej powiedzieć, żeby wybić jej te głupoty z głowy?
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul
Imię: Aga

Nieprzeczytany postprzez norineko » 20 lis 2013, o 13:20

Nie to, że się przyzwyczaiłam, bo nie można się przyzwyczaić, ale .... oswoiłam i niewiele już mnie zdziwi...

Moje psy chyba nie były bite. Czarek co prawda nie znosi dzieci, możliwe, że jakiś dzieć się nad nim znęcał. Ale nie krzyczy, jeśli nikt go nie usiłuje na siłę i uparcie wbrew jego woli glaskać. Dziecko sobie może być w pobliżu, do niemowląt nawet sam podchodzi i jest bardzo delikatny.

Ludzie właśnie w większości myślą, że schroniska należy omijać szerokim łukiem a psy schroniskowe to "biedy, chude, wadliwe, brzydkie, brudne i ogólnie Sodoma z Gomorą". Broń Boże, bo taki pies oznacza: wyrzeczenia, same kłopoty, pies jest agresywny albo też panicznie lękliwy, sika w domu, nie można go nauczyć czystości, nie jest socjalizowany, jest chory, bardzo ciężko, nieuleczalnie, demoluje wszystko i mogę wymieniać bez końca. A i nigdy w życiu żadnej pracy! Zapomnijcie, bo przecież tylko od szczeniaka można sobie psa wychować! Nie no psy ze schronisk to tylko dla wariatów, oszołomów, "wyjątkowo dzielnych" tudzież "wyjątkowo odważnych", normalnie BOHATERSTWO! A to nie musi wcale być prawda!!!
Tylko że większość zapomina, że te "wychowane sobie" od szczeniaka z reguły kończą w schroniskach lub jeśli rasowe - są odsprzedawane w kółko, gdy tylko nie spełniają jakiś wygórowanych oczekiwań lub sobie z nim pańciowstwo nie radzą (no szkoda kasy, niech się chociaż zwróci).

W życiu nie kupiłam i nie kupię psa ani żadnego innego zwierzęcia od nikogo. Brzydzę się handlem żywym towarem. Wyjątek - gdy moje pieniądze miałyby uratować to zwierzę od śmierci, np. konia od rzeźni. Niestety takie mamy prawo, że koń ma wartość jako mięso, ale mam nadzieję, że wkrótce jednak to się zmieni.
W życiu nie zarobi na mnie żaden hodowca psów ani kotów. Nie potrzebuję dowartościowywać się orderami przodków moich psów na ścianie, mam własne i to w wystarczającej ilości, wypracowane przez siebie. Jest tyle setek, tysięcy psów bezdomnych, że każdy z powodzeniem znajdzie dla siebie odpowiedniego.
Zawsze tak uważałam i uważam, nawet wiem co mówię, choćby z własnych doświadczeń.
A adoptowanie uważam nie za bohaterstwo tylko raczej powinność, bo zbyt dużo jest psów bezdomnych, zbyt dużo cierpienia i krzywd, a to nie kto inny jest za nie odpowiedzialny jak tylko CZŁOWIEK. Więc ten człowiek ma moralny obowiązek teraz ponieść odpowiedzialność za to, co oswoił. To przez człowieka jest tyle bezdomnych psów, więc niech człowiek zaopiekuje się tymi bezdomnymi psami, bo to jego dzieło. I nie powołuje do życia kolejnych psów, bo za cenę siedmiu dobrych domów dla szczeniaczków siedem psów w potrzebie miałoby zapewniony byt do końca życia.

Ja nie mam problemu skąd wziąć kolejnego psa :-) Mój problem to tylko ograniczenie - nie mogę mieć ich tyle, ile bym chciała i czasem nie te, które bym chciała - jednak rachunek ekonomiczny jest nieubłagalny. Ale gdyby nie to, miałabym już spora sforę :-)

Pochwały przyznane za posta: 2

norineko
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje