Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Czas karmienia

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, o 09:08

Zastanawiałem się ostatnio o jakiej porze najlepiej karmić psa .
Do tej pory karmię około godziny 21.00-22.00

Ciekawy jestem jak to u was wygląda a jak w książkach piszą ?
Wolf
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Re: Czas karmienia

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 15 lut 2011, o 10:34

Karmić powinno się przed głównym odpoczynkiem z uwagi na możliwość skrętu. Czyli jak pies w nocy śpi to wieczorem a gdy np całą noc stróżuje i rano zamykany do kojca żeby wypoczął to karmi się rano. Luka je podobnie tj. ok 22 a czasem i później. Po wieczornym, zwykle długim i intensywnym spacerze ok pół godziny odpoczywa, ja w tym czasie szykuję jedzenie, ona leży , wącha i nabiera apetytu. Daję porcjami, tzn nie całą ilość, tylko ok 1/3. Jak zje i widzę, że chce jeszcze to druga porcja itd. Jak tu już mnie ktoś rozszyfrował, od początku czyli 2 i pół roku karmię Lukę ( i dwa koty :D ) barfem, ale żeby od razu specjalista, przesada :oops: .

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Marek » 15 lut 2011, o 10:41

Karmicie tylko raz dziennie? Ja rozdzielam na dwie porcje, jedna podana rano o siódmej, druga o osiemnastej.
Marek
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: [*] Maciuś [*]
Imię: Marek
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, o 10:54

Raz dziennie .
Wolf
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 15 lut 2011, o 11:07

Od 5-ciu razy dziennie w wieku 8 - 12 tyg. , potem stopniowo mniej i od mniej więcej 18-tego miesiąca raz dziennie 0.6 - 0.7 kg ( przy wadze suni 30 kg). Oczywiście nie liczę 1 - 2 parówek dziennie w formie smakołyków treningowych ;) ;) ;)

Krzysztof

Autor postu otrzymał pochwałę
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Jangcy » 15 lut 2011, o 11:19

Ja karmię 1 x dziennie w godz. 15:30 -:-17:30 460g suchego Belcando w okresie gdy dochodzi pływanie zabieram ze sobą ok 100 góra 120 g suchego Belcando (bo ja mam śniadanie + herbatkę to Parys też musi cóś przegryźć 8-))
w okresie zimowym 500g + korpus z kurczaka.
A smakoli treningowych u mnie NIE MA! :evil:
Obrazek
Zawsze Wierni
Jangcy
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Parys
Imię: Janek
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 15 lut 2011, o 11:37

Lena wcina jedną porcję suchego po rannym spacerze ok. 07.30, drugą po popołudniowym spacerze ok 18.00 - 19.00. po każdym spacerze odpoczywa i potem papu. Ponadto wiernie towarzyszy mi przy przygotowaniu posiłków, bo czasami się coś skapnie skrawki mięska (surowego, nieprzyprawionego), lub szyneczki. a ze względu na to, że mamy segregację odpadów, wszelkie plastikowe opakowania po serkach, jogurtach itp. nie muszą byc myte....zostają wylizane b. dokładnie :mrgreen:
ewachw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez pumagr » 15 lut 2011, o 12:48

Ja moje psy karmię 2 x dziennie , chodzi o to żeby nie przeciążać żołądka dużą ilością karmy na raz, rano daję mniej niż pół kubka (miarka od karmy ) a wieczorem 3/4 miarki zawsze namoczone i od czasu do czasu dla zmiany smaku dolewam jogurt naturalny czy kefir albo dodaje serek homogenizowany 1 opakowanie na wszystkie psy
pumagr
Losowy avatar

Re: Czas i sposób karmienia

Nieprzeczytany postprzez Wolf » 15 lut 2011, o 13:09

Już jakiś czas temu jeden ze starych psiarzy poradził mi karmić psa z ręki i powiem wam że przekonałem się do tego i uważam ze to super sposób .W tej chwili lecimy na Belcando . Pies cieszy się na widok człowieka a nie na widok miski . Ciekawy jestem co o tym sądzicie .
Wolf
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Gita » 15 lut 2011, o 14:17

Moja suka ma 2lata i 7 miesięcy i karmię ją trzy razy: o 6 rano suche, ok. 16 suche i wieczorem "domowe" ( np. twaróg, jajko, jakieś kanapki i wszystko co się da zjeść :D ) Gdy dostawała dwa razy była ciągle głodna i czasem wymiotowała, weterynarz poradził częste karmienie i przeszło jak ręką odjął.
Aktualnie jedziemy na Eukanubie ok 500g na dzień.
Wcześniej dostawała Orijena i Acanę ale miała po tych karmach wysypkę.
Kaskada zje wszystko co tylko jej podam :D obojetnie czy z miski czy z ręki... ona cieszy się nie na widok miski czy człowieka, tylko na widok jedzenia :lol:
Gita
Losowy avatar

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje