Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Problemy i porady dotyczące wychowywania ON i DON.

Re: Czego wymagać od psiej szkoły?

Nieprzeczytany postprzez Nakasha » 14 sty 2013, o 12:19

Socjalizacja nie polega tylko na socjalizacji z innymi psami.

Jasne. :) Ale jak już ma się okazję w psim przedszkolu, to czemu tego mądrze nie wykorzystać? ;)

U nas było odwrotnie, im większy pies tym bardziej Nemo go kochał (oszalał na punkcie wilczarza irlandzkiego :D), ale za to małe psy chciał gonić. W przedszkolu, mi.in., nauczył się, że małe też jest psem i że można się z tym bawić. :)
Nakasha
Owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nemo, Nala i Shira
Imię: Agnieszka
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 14 sty 2013, o 12:29

Nakasha napisał(a):
Socjalizacja nie polega tylko na socjalizacji z innymi psami.

Jasne. :) Ale jak już ma się okazję w psim przedszkolu, to czemu tego mądrze nie wykorzystać? ;)

Oczywiście, że trzeba :-) .
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 sty 2013, o 12:30

A opinia o tamtej szkółce przez jakich ludzi wystawiona? Właścicieli yorków, shitzu i ewentualnie labków? ;)
Trzeba wziąć pod uwagę że każda rasa ma swój charakter. Może labek i dobrze na tym wyjdzie jak się po 2h wyhasa z innymi psami bo łatwo go ustawić do pionu takiego zmęczonego. Owczarek puszczony na zabawę z wpojeniem do mózgu że to owe pozwolenie na zabawę jest nagroda - ok. A przy tym musi być wypracowany nasz autorytet - czyli pies wraca bez problemu do nogi i to przy nas czuje się najlepiej. Puszczony w ramach "hulaj dusza piekła nie ma" = problemy.
Także szukaj Szkółki gdzie PRACUJE się z psami. Na naszym forum tylko takie Szkoły polecamy.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2013, o 13:52

Mam wrażenie, że Yorka trudniej nauczyć obojętności na inne psy - zwłaszcza te większe od niego ;)
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez Aga i N » 14 sty 2013, o 14:08

Nie wiem nie wiem u mnie na osiedlu wszystkie grzeczne +2grzeczne westy.
Znam jednego yorka zbója ale na smyczy też grzeczny, po prostu terytorialny.
"Około 1925 roku psy rasy ON, jako całość, stały się wysokie, kwadratowe i niezgrabne, brak im było cech, które były wymagane przez Stephanitza jako ideał..." [źródło: wikipedia]

"Każdy pies jest tak dobry, jak jego Przewodnik."
Literatura godna polecenia: http://forum.owczarkopedia.pl/literatura-godna-polecenia-t542.html.
Aga i N
Owczarkowa wyga
Owczarek niemiecki: Nazgul za TM :( Lila
Imię: Aga
Pochwały: 43

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 14 sty 2013, o 14:18

U mnie tak pół na pół. Jeden jamnik miniaturowy o mało nie zapłacił życiem za jazgotanie na duże psy...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez emem » 14 sty 2013, o 15:40

Dziękuję za wszystkie odpowiedzi :) Dają do myślenia.

W przedszkolu, do którego chodziliśmy, lekcja wyglądała tak: 10-15 minut szkolenia, 5 minut zabawy - lub więcej. Jedna czwarta lub jedna trzecia czasu na zabawę. Generalnie byłem z tego zadowolony, bo nie chcę mieć psa, który warczy i szczeka na wszystkich. Ale właśnie lektura (również tego forum) spowodowała, że zacząłem się zastanawiać, czy nie popełniłem błędu, chodząc na tamte lekcje.

Przed tygodniem byłem na próbnej lekcji w innej szkółce i pan prowadzący powiedział mi, że pozwalanie psom na zabawy w trakcie lekcji to podstawowy błąd nieprofesjonalnych psich szkół. W istocie, na jego lekcji psy karnie siedziały, wpatrzone w swoich właścicieli - i czekały na komendy. Które wykonywały chętnie i z zapałem. Zabaw nie było.

Jednak ta konkretna szkoła jest daleko od nas i myślę o innej. Dlatego zacząłem zastanawiać się nad weryfikacją. Pewnie rozmowa z prowadzącym i wizyta na placu to jedyne rozsądne wyjście.

Acha, w psim przedszkolu mieliśmy same duże psy, małych nie było w ogóle.
emem
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez mój pies » 14 sty 2013, o 17:13

W naszej szkółce nie wolno było psom bawić się ze sobą w czasie zajęć. Lekcja trwała godzinę, w połowie była 5 minutowa przerwa na zabawę z przewodnikiem. Ogólnie nic do tej szkółki nie mam, jest OK, poza jednym: zalecano kolczatkę nawet dla szczeniaka, do nauki chodzenia na luźnej smyczy. I to akurat mi się nie podoba.
ObrazekObrazek

Co posiadacz psa przeczytać powinien o ich wychowaniu: literatura-godna-polecenia-t542.html
mój pies
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Tora
Imię: ena
Pochwały: 23

Poprzednia strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje