Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czy ktokolwiek to próbował podawać??? PILNE!!!

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 23 mar 2012, o 11:49

ja oczywiscie podaję już karmę dla psów dorosłych o której pisałm wyżej Nutra Nuggets Profesional ponieważ swojego adoptowałam ze schroniska jako psa dorosłego odnośnie szczeniąt -nie pomogę.
"POZOSTAJESZ ODPOWIEDZIALNY NA ZAWSZE ZA TO CO OSWOIŁEŚ"
Antoine de Saint - Exupery, Mały Książę
płocczanka
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Szarik
Imię: Sylwia
Pochwały: 7

Nieprzeczytany postprzez Onka » 23 mar 2012, o 18:21

Karma średnia, ale przecież możesz ją kupić. Te droższe wcale nie są takie wspaniałe jak się mówi. Z resztą nie zawsze cena wpływa na jakość. Pamiętaj tylko żeby dać psu przynajmniej raz dziennie jakieś mięso typu kurczak itp. bo ogólnie to bies ma na to duże zapotrzebowanie. o to samo chodzi w tych dobrych karmach,że mają dużo mięsa i są drogie. Jednak to twój wybór. możesz też mu coś ugotować bo karma mu wszystkiego nie zastąpi.
"PSY NIE SĄ NASZYM CAŁYM ŻYCIEM< ALE SPRAWIAJĄ, ŻE JEST ONO PEŁNIEJSZE"-Rogel Caras

Obrazek
http://schronisko.info.pl/
Obrazek
Onka
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Edyta

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 23 mar 2012, o 21:59

Na pierwsze dni najlepiej nic nie zmieniaj. Dawaj to co jadła do tej pory. Po co do stresu związanego ze zmianą stada dodawać jeszcze sensacje żołądkowe. Dopiero potem ewentualnie zmieniaj i to nie nagle. A ja radzę w międzyczasie poczytać o barfie i zastanowić się, czy to nie jest to. Jak tu ktoś napisał, pies jest mięsożercą a nie królikiem. To co jedzą mięsożercy? A no mięso i kości i to surowe.

Pozdrowienia dla Ciebie i miziania dla suni

Krzysztof
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Loca » 23 mar 2012, o 22:17

Witam. Loca leci na Royal Canin dla juniorów. Żeby jej karma smakowała dziś dodaliśmy mielonego żwacza wołowego /mączka/ - łyżeczka związanego z łyżeczką oliwki. Pychotka. 2 raz był związany z wodą. Też pychotka. Zajadała ze smakiem, bez oporów. Aż miło było patrzeć.
Loca
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez hulan » 25 mar 2012, o 21:40

donald1209 napisał(a):Na pierwsze dni najlepiej nic nie zmieniaj. Dawaj to co jadła do tej pory. Po co do stresu związanego ze zmianą stada dodawać jeszcze sensacje żołądkowe. Dopiero potem ewentualnie zmieniaj i to nie nagle. A ja radzę w międzyczasie poczytać o barfie i zastanowić się, czy to nie jest to. Jak tu ktoś napisał, pies jest mięsożercą a nie królikiem. To co jedzą mięsożercy? A no mięso i kości i to surowe.

Pozdrowienia dla Ciebie i miziania dla suni

Krzysztof

tez polecam...ale jesli chcesz karmic suchym ja trzymalabym sie dwuch zasad-karma bezzbozowa i czym jest konserwowana. RC jest np, konserwowany BHA i BHB-sa chemiczne i rakotworcze a to ze droga to nie znaczy ze dobra, podobnie Hills.
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 26 mar 2012, o 09:33

Odnośnie barfu - to chyba zależy też od konkretnego psa jak to będzie przyswajać jego organizm.
W momencie kiedy coś kombinowałam z innym jedzeniem i podałam wojemu psu to miał rozstrój.
A poza tym barf to też wydatek + witaminy czy jeszcze jakieś inne dodatki w dodatku pracochłonna inwestycja wolę ten czas poświęcić na cokololwiek innego niż stanie i gotowanie psu wolę ten czas poswięcic chociażby na zabawę z nim( a mam jeszcze kota i jemu też bym musiała stać i gotowac).Poza tym sucha karma może leżec w misce i nic sie z nią nie dzieje zwł.jest to nieocenione w lato.I suchą karmę może podać psu każdy gdy ty np.nie będziez akurat mógł, są rózne sytuacje życiowe.
Karmy suche już te ze średniej cenowo półki (najdroższe jak wiadomo wcale nie najlepsze) są w pełni zbilansowane i zawierają wszystko co jest dla psa niezbędne i żadna mu się krzywda nie dzieje gdy ją je.
Mozna czymś ja urozmaicać jeżeli się chce tak rozpieszcac psa ja.np.kupuję mu kości do gryzienia,patyczki, jogurt .
Żeby tak człowiek przeżywał zawsze to co je :-)
Oczywiście to moje zdanie dla mnie szkoda czasu na barfa.
Wsypuje karmę tą którą mu podaję i wiem,że ma wszystko co niezbędne i po kłopocie.Lecz to moje zdanie.Wybór należy do Ciebie.
płocczanka
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 26 mar 2012, o 11:03

płocczanka napisał(a):Odnośnie barfu - to chyba zależy też od konkretnego psa jak to będzie przyswajać jego organizm.
W momencie kiedy coś kombinowałam z innym jedzeniem i podałam wojemu psu to miał rozstrój.
A poza tym barf to też wydatek + witaminy czy jeszcze jakieś inne dodatki w dodatku pracochłonna inwestycja wolę ten czas poświęcić na cokololwiek innego niż stanie i gotowanie psu wolę ten czas poswięcic chociażby na zabawę z nim( a mam jeszcze kota i jemu też bym musiała stać i gotowac).Poza tym sucha karma może leżec w misce i nic sie z nią nie dzieje zwł.jest to nieocenione w lato.I suchą karmę może podać psu każdy gdy ty np.nie będziez akurat mógł, są rózne sytuacje życiowe.
Karmy suche już te ze średniej cenowo półki (najdroższe jak wiadomo wcale nie najlepsze) są w pełni zbilansowane i zawierają wszystko co jest dla psa niezbędne i żadna mu się krzywda nie dzieje gdy ją je.
Mozna czymś ja urozmaicać jeżeli się chce tak rozpieszcac psa ja.np.kupuję mu kości do gryzienia,patyczki, jogurt .
Wsypuje karmę tą którą mu podaję i wiem,że ma wszystko co niezbędne i po kłopocie.Lecz to moje zdanie.Wybór należy do Ciebie.

Ponieważ w powyższym tekscie jest kilka błędnych informacji, pozwolę sobie ustosunkować się do nich.

1. Przy barfie nie podaje się, ba nie wolno podawać żadnych dodatkowych witamin .
2. Nie ma gotowania, barf to surowe.
3. Żadna karma nie może leżeć w misce. Jak w 15 min nie jest zjedzona to zabieramy i następny posiłek zmniejszony.
4. Przy odrobinie starania i posiadaniu warunków typu zamrażarka ( to jest pewna komplikacja) barf jest tani i szybki. Można kupować większe ilości u producentów , porcjować i zamrażać. Potem tylko wyjąć wystarczająco wcześniej i gotowe. Mnie barf Luki nie kosztuje więcej niż 80 - 100 zł/miesiąc ( 20 - 25 kg ) . I raz na miesiąc 3 godż roboty czyli 6 min na dzień.

Na pewno sucha karma jest wygodna, ale czy o to chodzi. Jesteś tym co jesz. Dlaczego my nie żywimy się tylko zupkami chińskimi?

Pozdrawiam

Krzysztof

P.S. I przestańcie ciągle powtarzać te slogany reklamowe producentów karm o zbilansowanym pożywieniu.
Od kilku lat poszukuję na różnych psich i kocich forach człowieka, który je, a może lepiej spożywa w pełni zbilansowane pożywienie i jakoś nikt się taki nie znalazł.
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez płocczanka » 26 mar 2012, o 11:20

Dlatego każdy wybiera to co uważa za stosowne dla siebie i swojego psa.
Ja cenię przede wszystkim wygodę.
Pozdrawiam

Sylwia
płocczanka
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez dariex » 26 mar 2012, o 14:22

Oczywiście,ze każdy wybiera to,na co ma ochotę ale jeśli juz próbujemy się wypowiadać na dany temat,to należałoby chociaż liznąć wiedzy w tym zakresie i zdecydowanie dobrze,ze Krzysztof poprawił Twoją wypowiedz,bo bardzo wprowadza ona w błąd potencjalnych ,chętnych barfowiczów :)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez hulan » 27 mar 2012, o 19:58

płocczanka napisał(a):Odnośnie barfu - to chyba zależy też od konkretnego psa jak to będzie przyswajać jego organizm.

jesli barf dla ciebie to wydatek no to nie wiem co za karme chcesz podac swemu psu by bylo taniej?
sucha karma moze lezec,, no tak moze bo jest konserwowana przeciwutleniaczem by wlasnie polezec mogla
awlasciciel ONka co ceni sobie przede wszystkim wygode zwala mnie z nog :głupol:
hulan
Losowy avatar
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Dora
Imię: Joanna
Pochwały: 1

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje