Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Tematy związane z owczarkami niemieckimi.

Czy owczarki niemieckie to leniwe psy?

Nieprzeczytany postprzez niya » 2 sty 2014, o 10:36

Lata temu jak byłam z sunią na szkoleniu, szkoleniowiec mi powiedział, że owczarki niemieckie to najbardziej leniwe psy jakie szkolił ( nie przypadł mi wtedy pan do gustu), ale w trakcie kolejnych spotkań niestety się to potwierdzało. W czasie samotnych spotkań, sunia co 10 minut dekocentrowała się na widok miski z wodą, cienia pod drzewem czy po prostu potrafiła posadzić zad w środku zadania. Po zmodyfikowaniu tych niedogodności przyszła kolej na spotkania z innymi psami wśród których był inny owczarek niemiecki i jakoś dziwnym trafem to i ja i właściciel drugiego leniuszka najczęściej pokrywaliśmy się szkarłatem ze wstydu na twarzach. Po skończonym szkoleniu myślałam, że zasugerowałam się słowami szkoleniowca i jakoś sama sobie wmówiłam, że mój psiak wypadał gorzej na tle innych psów, ale po 3 letniej wspólnej egzystencji widzę, że Amba jest leniwa ( nie do zabawy o nie!), ale np. nigdy nie zakopała kości w całości, zawsze kawałek wystaje ( kiedyś wam zrobię zdjęcie jak mi z poszczególnych części ogródka wystają kości), jak kopie dołek to aż żal patrzeć ( jedną łapą leniwie wybiera ziemię). Teraz gdy zimno i przymroziło ziemię to wykopuje mi dołki w donicach z kwiatami bo tam bardziej miękka. Gdy moja córka lub mąż przywołują ją do siebie to podniesieniu zada z ziemi towarzyszy głębokie i głośne westchnienie mówiące ( a co ty ode mnie znów chcesz). Pisałam już, że czasem do miski z jedzeniem nie chce jej się podnieść tylko się czołga te parę metrów?

:-) :-) :-) :-) :-)
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Czy owczarki niemieckie to leniwe psy?

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 2 sty 2014, o 10:53

Najwyraźniej ów szkoleniowiec nigdy nie miał do czynienia z użytkami. Mój pies to pracoholik, jak ja nie daję mu zajęcia to znajduje sobie sam, np. pilnuje aby kot nie rozrabiał i robi to tak jak wszystko inne z pasją i po mistrzowsku. :lool:
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 2 sty 2014, o 11:15

Niya - powiedzial to na powaznie czy w zartach ????
Jezeli na powaznie...Sa na pewno wsrod owczarkow i "leniwce"....Ale czesto problem tkwi w nieodpowiedniej motywacji i handlingu...
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez niya » 2 sty 2014, o 11:22

Myszka oczywiście, że w żartach, ale coś w tym jest :) Owczarek sąsiadki na okrągło coś robi ( to chyba jak u Tomka) a moja to tylko do zabawy chętna zawsze o każdej porze, a zwykle to jednak za dywanik robi.....
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 sty 2014, o 11:28

Był taki znany eksperyment z "głupimi" i "mądrymi" szczurami. :-P
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Nieprzeczytany postprzez niya » 2 sty 2014, o 11:29

Wadera napisał(a):Był taki znany eksperyment z "głupimi" i "mądrymi" szczurami. :-P

Wadera napisz coś więcej :)
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 sty 2014, o 11:36

Studenci mieli nauczyć czegoś szczury. Jednej grupie powiedziano, że ich szczury są bardzo inteligentne, drugim, ze głupie (w rzeczywistości obie grupy miała tak samo mądre szczury). I co się okazało? "Mądre" szczury uczyły się dużo szybciej! Morał z tego taki, że to jaki jest wynik często zależy od nastawienia nauczyciela.
Pewnie, że z Jamnika Charta nie zrobimy, ale z podejściem "on się niczego nie nauczy, jest leniwy, głupszy" nie osiągniemy nic. :)
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez niya » 2 sty 2014, o 11:42

Tak, podejście do sprawy jest najwazniejsze. Amba nauczyła sie ogrom komend i "sztuczek" i wciąż się uczy chętnie ( np wie, że małe dziecko budzi się szturchnięciem w noc a dorosłego chłopa skacząc na niego całym ciałem :roftl: :roftl: ).

Wiadomo, że wiele zależy od nastawienia i jak napisałam zjeżyłam się na szkoleniowca za te słowa o leniwych owczarkach :), ale niestety też życie z Ambą pokazało, że wiele rzeczy jej sie nie chce
Obrazek
Obrazek
niya
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Myszka » 2 sty 2014, o 11:48

:lool: To trzeba jej pomoc,zeby jej sie "chcialo chciec"....
Myszka
Losowy avatar
Świeżak
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Imię: Jolanta

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 2 sty 2014, o 11:49

Owczary, które znałam raczej miały problem w wysiedzeniem na tyłku ;)
Mojej psicy nie liczę, bo ona jeszcze się otwiera i na pewno na jej zachowanie duży wpływ mają wcześniejsze przeżycia. Jednak do żarcia jest pierwsza i każdego odprowadza do kuchni choćby nie wiem jak zmęczona była :on:
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje