Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Czy to jest dysplazja?

Nieprzeczytany postprzez wildschek » 16 paź 2014, o 11:01

Witam wszystkich , mamy psa DON-ka dzis skonczyl 5 miesiecy jest jak to te psy maja bardzo zywy chetny do zabawy i wariactw wazy 27 kg wczoraj bylismy u Vata bo od kilku dni delikatnie kuleje na lewa przednia lapke .. wydaje mi sie ze jest to efekt zeskawinia z wersalki na panele bo kilka dni temu dostal z rana glupawke i wskoczyl na lozko i chcielismy go pogonic wiec nagle zeskoczyl i sie posliznal na poczatku nic nie zauwazylem niepokojacego ale na pozniejszym spacerze ze kuleje na przednia lapke . Po zbadaniu Vet stwierdzil ze ma w lewej lapce troszke luzny staw i dal nam jakies granulki majace to poprawic ... ale zauwazyl inny problem a mianowicie ze Hazar dosc ociazale wstaje z tylnych lap i chodzi jakby troche zarzucajac zadem ... przy czym jakby mial lekkie X - owate tylne lapy ,... Sam od mniej wiecej miesiaca to zaobserwowalem ze rzeczywiscie jakby mial lekkie problemy z szybkim i takim sprezystym wstawaniem raczej wstaje dosc ociezale przenoszac ciezar na przednie lapy ale wine jakby zrzucałem na sliskie panele lub szybki przyrost masy od lekko ponad 2,5 miesiace jak jest u nas przybral 22 kg .. poza tym wydawalo nam sie te ruchy jego sa nie do konca jeszcze skoordynowane takie szczeniece ...a co do tej postawy schadzacych sie do srodka tylnych lap to czasem zdaza mu sie tak stanac troche wezej ale z reguly przy bieganiu czy szybszym marszu stawia lapy prosto ladnie ... notomiast wczoraj otworzyly mi sie oczy i przyznam ze jestem lekko zmartwiony ....

Jutro ma miec badanie RTG ... niestety nie za bardzo chodzi ochoczo do Veta dostaje tam jakiejs korby i strasznie panikuje przy kazdym podstawowym badaniu - taki placzek z niego i wiercipieta - ponoc wszystkie ONKi tak maja ... wiec bedzie mial robione z glupim jaskiem ... Pies w ogole nie wykazywal jakis nadzwyczaj niepokojacych objawow nie piszczy przy wstawaniu , chetnie sie bawi skacze , staje na tylne lapki bawi sie z innymi psami oczywiscie po rodzicach ma A wolny od dyspalzji ale wiem ze to moze byc malo istotne i kazdy pies jest ras ciezkich jest mocno na to dziadowstwo narazony ... Mamy ze wzgledu na ta przednia lapke ograniczyc ruch .... i moje pytanie czy juz zaczac sie bac czy dopiero za chwile czyt. po badaniach ... czy ktos z was z wlasnego doswiadczenia mial psa ktory mial jakby ten tyl slabszy w okresie szybkiego wzrostu i czy w miare wzmacniania miesni tylnych z tego wyrosl ??? ...
wildschek
Klubowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Imię: mirek

Re: Dysplazja ????

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 16 paź 2014, o 13:55

No cóż, trzeba być ostrożnym.
Lekko chwiejny chód zaliczyliśmy, jak Rudzielec dorastał, był pilnie obserwowany pod tym kątem.
Z wiekiem doopka się "usztywniła".
U nas na szczęście obyło się bez powikłań,czy kulawizn.
Oszczędzaj malucha póki co, poczekaj, co wyjdzie ze zdjęć i stosuj się do zaleceń weta.
Nie zaszkodzi podawać preparaty wzmacniające stawy, jak gotowe proszki,czy galarety z chrząstek i kurzych łapek.
Co do panikowania u weta, to mój do tej pory podnosi potworny lament, jakby go ze skóry obdzierali. Z czasem jest lepiej,ale jednak wciąż. Nasi weterynarze też się śmieją,że owczarki są strasznymi panikarzami ;)
Daj znać,co wyszło z badań.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez wildschek » 17 paź 2014, o 10:12

Witam bylismy dzis z Hazarem na RTG i ze zdjec wynika ze nie ma dysplazji - uff ... ale zeby tak kolorowo nie bylo Vet powiedzial ze w zwiazku z tym ze ma zbyt mocno "sciagniete" miesnie przywodziciela (chyba tak sie to mowi ) przez co te lapy tylnie jakby mu sie schodzily do srodka zaleca zabieg polegajacy na podcieciu tych miesni - spowodowac to ma ze w przyszlosci w okresie wzrostu psa znacznie zmniejszy to ryzyko wypchnieciu glowki z panewki stawu na zewnatrz lub zerwaniu jakiegos sciegienka przytrzymujacego wlasnie ta glowke - ( nie wiem czy czegos nie pomieszalem ) ... powiedzial takze ze pomimo tego ze ze zdjec nie wynika dysplazja wlasnie to ze ten przewodziciele sa napiete zbyt mocno pierwszym zabiegiem majacym na celu jakby spowodowanie ze glowka w tej panewce bedzie bezpiecznie siedziec i nie bedzie mic tendencji do wypychania ... I mam problem bo decyzje trzeba by bylo podjac szybko poniewaz taki zabieg wykonauje sie max do 6 miesiaca . Hazar skonczyl 5 miesiecy !! .. I co robic ??? Co o tym myslicie ...
wildschek
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 17 paź 2014, o 10:21

Z Opola neidaleko do kliniki w Bohuminie, jest tam dr Novak, specjalista ortopeda, strona kliniki jest także w języku polskim - skonsultowałabym tam przed decyzją o operacji.

Zofia
Zofia
Sędzia próby pracy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez wildschek » 17 paź 2014, o 10:35

Rzeczywiscie ode mnie to 1,3 h jazdy ... a moze skonsultowac to jeszcze nie wiem gdzies we Wroclawiu ponosc tam tez sa znani specjalisci ... chodzi mi o to ze jezeli nie ma zdjeciach odchylen to po co psa ciac ? jakby profilaktycznie bo takie ryzyko nadwichniecia czy wypadniecia glowki istnieje przy tak napietych miesniach przewodzicieli ... czy ktos z was przez taki zabieg przechodzil ???
wildschek
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 17 paź 2014, o 10:53

Zgadzam się z Panią Zofią, doktor Novak jest bardzo dobrym specjalistą, cenionym chirurgiem, nie tylko w Czechach ale i w Europie.
Byłam z Uzo w jego klinice dwa razy i nigdzie nie znalazłabym lepszej i bardziej fachowej pomocy.
W razie pytań proszę o priv. chętnie podpowiem co i jak :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez wildschek » 17 paź 2014, o 11:59

A jak to jest ze zdjeciuami RTG czy moge je zabrac do domu zeby przeprowadzic np. konsultacje u innego lekarza ... bo moje dzisiejsze zdjecia zostaly u Veta i mi ich nie dal ...
wildschek
Klubowicz

Nieprzeczytany postprzez lalesia » 17 paź 2014, o 12:28

Oczywiście, że można zabrać ze sobą zdjęcia. Ja dostałam na wypalone na płytce CD, można też wziąć na pendrive, tak mi powiedziano. A przed operacją, tak jak radzą inni użytkownicy forum, skonsultowałabym się z jakimś kompetentnym lekarzem, godnym zaufania, polecanym przez wielu właścicieli czworonogów, bo niestety naciągaczy wśród wetów nie brakuje :(
lalesia
Początkujący owczarkarz
Imię: Ewa
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Janneke » 17 paź 2014, o 12:45

Jasne, zdjęcia są twoją własnością, masz prawo zabrać sobie je na płytce lub innym nośniku :)
"Bo na tym pieskim świecie to się bardzo liczy, by iść na sześciu łapach i na jednej smyczy."
(Marek Majewski)

Obrazek
Janneke
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Uzo
Imię: Joanna
Pochwały: 6

Nieprzeczytany postprzez wildschek » 17 paź 2014, o 15:50

.. wlasnie bylem odebrac zdjecie i przy okazji jeszcze chwile rozmawialem w tej sprawie i dosc zasadniczo sie pomylilem piszac na forum (: to z wrazenia zapewne ...bo Hazar bedzie mial wycinane jakies wlokienko czy sciegienko przy miesniu przywodzicielu pectineus a nie podcinany miesien gdyz wtedy ponoc istnieje ryzyko zrostu i powrot do punktu wyjsciowego ... a ten zabieg ma za zadanie zwiekszenie tzw . zakresu odwodzenia w stawie biodrowym bo w tej chwili sciaga mu do srodka ....
wildschek
Klubowicz

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje