Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czym karmić owczarka niemieckiego ?

Nieprzeczytany postprzez MarzenaG » 19 sty 2014, o 20:48

Ja też tam ostatnio kupuję. No ale ja brałam po 40 kg na raz :roftl: .

Natomiast bardzo blisko mnie mogę też kupić po 8,5 zł/kg:
mięso wołowe drugiej klasy
ozór wołowy
serce wołowe

W ilości dowolnej, na zamówienie.
Marzena Gałczyńska

Hodowla Owczarków Niemieckich z Linii Użytkowej "Rosa Polonica FCI"
www.rosapolonica.pl
MarzenaG
Hodowca
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Fabiola K-9 BU
Imię: Marzena
Pochwały: 51

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 19 sty 2014, o 20:52

My na karmę wydajemy ok 370-400 miesięcznie. Dasko musi jeść weterynaryjną. Poprzednie karmy też mniej więcej w tej cenie. Jedynie na gotowanym było taniej, do 250zł/ mc. Jednak z powodu kłopotów zdrowotnych je teraz RC Hypoallergenic. Do tego dochodzi wet. Porwany i zjedzony przez niego schabowy kosztował nas 230 zł, a Dasko sporo cierpienia z powodu wymiotów. Bywały miesiące kiedy wydatki na psa wynosiły nas 600-700 zł- karma, witaminy + wet.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez sylwia1231 » 19 sty 2014, o 20:59

U was na śląsku to łatwiej i taniej jak tu .Właśnie te podtobyw całości bo Zula tak nie zbyt jak za drobno zmielone jest znalazłam cosik Gdańsku ale drobno mielone
PSY JAK LUDZIE MAJĄ DUSZE
sylwia1231
Losowy avatar
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zizi
Imię: sylwia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 20 sty 2014, o 09:08

Basiu, Marzenko a możecie zrobić zdjęcie temu miesku, w jakiej formie je ono jest? ścinki, grubo mielone czy miazga?
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 20 sty 2014, o 11:32

Możemy, mięsko jest grubo mielone, naprawdę fajne no a cena boska, np. w mięsnym gdzie robię zakupy, płuca wołowe czasem są, ale cena ponad 4 zł, i to w całości, trzeba jeszcze poporcjować, serca sa po prawie 10 zł :-(
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez dariex » 21 sty 2014, o 20:27

Dzięki otwarciu nowej Galerii Handlowej w mojej okolicy,mam Auchan pod nosem i dzięki temu serca wołowe i cielęce,płuca wołowe i cielęce,ozory i inne.Kości cielęce i wołowe to już w ogole na tony,nie mówiąc o podrobach indyczych,bo te są cały czas ,o każdej porze dnia i nocy. Wsio w dobrej cenie jak na hipermarket ( ostatnio za serca wołowe płaciłam 7zł/kg, kości za 3,5zł,cielęcina kapkę drożej)
dariex
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Chivas
Imię: Daria
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 22 sty 2014, o 19:40

Carmella napisał(a):Basiu, Marzenko a możecie zrobić zdjęcie temu miesku, w jakiej formie je ono jest? ścinki, grubo mielone czy miazga?

Tak wygląda w Schilkowej misce, grubo mielone, z kawałeczkami chrząstek - pewnie z tchawic :-)
Obrazek
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez Carlos1982 » 23 sty 2014, o 07:43

hakembery:
1. Karmienie - rzecz istotna - pamiętaj o tym, że owczary maja wrażliwe żołądki - poczytaj o żywieniu dokładnie (u mnie wygląda to w ten sposób, że rano gotowana zupka na 2 udkach - udka obrane z kości bo kości nie podaję, zupka zasypana kaszą manną, do tego papka z mocno rozgotowanej marchewki, kaszę czasami zamieniamy na ryż) wieczorem to samo a w południe sucha karma Brit. Taki garniec z zupą starcza na 1 dzień.
2. Kojec dla owczarka - hmmm jak dla mnie to nie bardzo fajnie brzmi. Te psy potrzebują mnóstwo ruchu i źle znoszą mieszkanie w kojcu. Ja takowy posiadam po moim starszym psie i tak już został na dworze - tam jest buda ale kojec jest wiecznie otwarty - psiak i tak woli spać na tarasie:) chyba że mróz na dworze to zmyka do budy ze świeżutkim siankiem - w sianko zaopatrzam się u szwagierki.
3. Musisz swemu przyszłemu maleństwu zapewnić długie spacery, połączone z zabawą i treningiem. U mnie spacer jest codziennie - fakt, że zimową porą krótsze w tygodniu bo wracając z pracy szybko ciemno się robi. Ale weekend to jest min. 10 km w porze letniej spacerki się wydłużają.
4. Wizyty u weta - to zależy od kondycji psiaka - moja za bardzo problemów ze zdrowiem nie ma ale to zależy - musisz być na to przygotowana.
Teraz najważniejsze - zanim kupisz psa przemyśl to wszystko co napisałem, czy będziesz potrafiła temu psu zapewnić chodź tyle bo jeżeli nie to odradzam kupno właśnie takiego psa - pies pragnie miłości, czułości, poczucia bezpieczeństwa, jest Twoim najlepszym przyjacielem - nie zawiedź go!
Carlos1982
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Sheila
Imię: Łukasz
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 23 sty 2014, o 08:48

Basiu, dziękuję!

Nie wygląda źle za tę cene. Coś tam droższego lepszej jakości od czasu do czasu do tego i średnia na miesiąc nie wyjdzie najgorzej. Tym bardziej, że powinnyśmy się odchudzić i teraz z wagą wszystko :)
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 23 sty 2014, o 09:23

Apetycznie nie wygląda - umówmy się, że łata to nie jest ;)

Jednak moja Bura głównie też na tym jedzie, i jest meeeega zadowolona. Zjada po pół kilo. Zjada... Ona to połyka.
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje