Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czym karmić owczarka niemieckiego ?

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 23 sty 2014, o 12:03

No moja też nie zjada, tylko wp...la, a jak widzi, że przygotowuję michę to piszczy z niecierpliwości. Raz widziałam jak dzieci Fabiolkowe wciągały to mięsko, 3 sekundy i miski były wylizane do czysta :-)
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez matinee » 28 sty 2014, o 16:58

Basiu, które to jest z tych kategorii, wymienionych na ich stronie? Wygląda całkiem przyzwoicie, moje harpagony nie wybrzydzają i zjedzą, co dam, a obecnie kupuję im niestety dużo droższe, bo takie mam blisko. Muszę jednak przejść na coś tańszego, bo pójdę z torbami. Chrząstki mi nie przeszkadzają i moim psom też nie :) I jeszcze jedno pytanie -ile trzeba zamówić co najmniej?
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Imię: Grażyna
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 28 sty 2014, o 19:11

matinee napisał(a):Basiu, które to jest z tych kategorii, wymienionych na ich stronie? Wygląda całkiem przyzwoicie, moje harpagony nie wybrzydzają i zjedzą, co dam, a obecnie kupuję im niestety dużo droższe, bo takie mam blisko. Muszę jednak przejść na coś tańszego, bo pójdę z torbami. Chrząstki mi nie przeszkadzają i moim psom też nie :) I jeszcze jedno pytanie -ile trzeba zamówić co najmniej?

Pozwolę sobie odpowiedzieć, bo też tym karmię: karma dla psów i kotów: mielonka wołowa (oferta/Mięso wołowe dla psów, kotów i inne produkty – nasza oferta)
Trzeba zamówić min. 30 kg.

Pamiętam, jak do Basi się podpięłam do zamówienia, i zrobiłyśmy naprawdę duuuże (ja brałam 15 kg, koleżanka też 15 kg, Basia też i jakiś jej znajomy?) to zamówienie było po 3 zł albo po 3, 20? A to robi jednak różnicę ;)
CanisFamiliaris
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 28 sty 2014, o 22:22

Marzena mnie ubiegła, :-) to jest chyba taki mix wołowy, bo widać kawałki tchawic, wątróbki, serca itd. Ostatnio zamawiałam 60 kg dla 5 osób w sumie, cena 3,40 za kg z dowozem do mnie do domu, wszyscy co zamawiają są zadowoleni, jeden nawet zachwycony a bierze dla spanieli i pointera ;-). A wcześniej chyba faktycznie było po 3,20 (rok temu?), teraz bez względu na ilość jest po 3,40, no ale i tak cena super w porównaniu z ceną z K9, a jakość może nawet lepsza
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez daniel78 » 26 lut 2014, o 00:04

Witam ja swojego psiaka karmie sucha ARDEN GRANGE mozna powiedziec ze jest dobra nawet lepsza od RC do suchej dodaje mu swieze miesko z udek lub gotowane zoltko wolowine tzn gulaszowe miesko idzie troche pieniedzy ale to oczywiste my jako ludzie tez byle czego nie zjemy kosci podaje mu baranie kregoslupy ,i jest szczesliwy ,skorupki od jajek miele .A ARDEN GRANGE to rodzinna produkcja i ludzie dodatkowo maja hodowle owczarkow wiec karma jest czesciowo pod owczarki zrobiona , moj ja chetniej je od innych np puriny pro plan lub dog chow czy wainwroths
daniel78
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Łukasz » 27 lut 2014, o 17:01

Mam od Niedzieli owczarka Niemieckiego długowłosego urodzonego 28.12.2013r dawałem u do jedzenia to co wcześniejszy właściciel ale nawet tego nie tknął, dziś mu dałem mięska troszkę z indyka i surowe wątróbki i zjadł aż mało mu było:). Tylko czy 2mc szczeniak może jeść surowe mięsko??. Przepraszam ,że tu piszę ale nowy jestem i jeszcze nie zapoznałem się z całym forum;p
"Najlepszym Przyjacielem człowiek jest Pies"
Łukasz
Nowy forumowicz
3 lata członkostwa3 lata członkostwa3 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Zefir
Imię: Łukasz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 27 lut 2014, o 17:20

Cześć :)

Żywienie surowym to tzw. BARF. Jeśli chcesz w taki sposób karmić psa, to koniecznie poczytaj o tej metodzie żywienia.

Tu masz post z forum : barf-czyli-bones-and-raw-food-kosci-i-surowe-jedzenie-t70.html?hilit=barf

A tu link do strony o BARFie ( poszukaj też innych) :

http://zadowolonypies.pl/bset/uloz-diete-barf/

Możesz również odwiedzić weterynarza i poprosić o rozpisanie przykładowego jadłospisu - jeśli sam nie bardzo się w tym orientujesz.

Ja kiedyś poprosiłam o taki jadłospis dotyczący gotowanego papu dla Arii. Dostałam super wykaz: co, ile i jak często.
Jadłospis dostosowany był do jej wieku i masy ciała. Przynajmniej byłam pewna, że suni niczego nie brakowało, ani też, że z czymś nie przesadziłam ;)

Autor postu otrzymał pochwałę
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez donald1209 » 28 lut 2014, o 08:00

Dużo o barfie masz też tutaj
http://www.dogomania.pl/forum/forums/503-BARF

Z tym, że nie ma co się trzymać za dokładnie tych wszystkich szczegółowych jadłospisów. Wystarczy ogólna zasada, że dla młodych psów ok połowa to kości z mięsem 10 - 20 % podroby, reszta mięso jak najgorszej jakości ( w sensie dla człowieka najgorsze, dużo chrzęści, żył, tłuszczyk też).Do tego jakiś owoc warzywo starte i już. Wraz z wiekiem kości coraz mniej. "Staruszki" 10 i więcej lat co najwyżej 10 - 15 %. Jak największa różnorodność i nie masz się co martwić o tzw. zbilansowanie posiłków. To teoria. Dla ludzi też jest nauka na poziomie uniwersyteckim, jak należy się żywić i bilansować posiłki, a kto tak jada? Ja nie znam nikogo.

BTW. KOŚCI WYŁĄCZNIE SUROWE!!!!!
Pozdrawiam

Krzysztof i Luka

Kobieta jest najlepszym przyjacielem mężczyzny, oczywiście nie licząc psa.
donald1209
Nadworny dietetyk
Owczarek niemiecki: Luka
Imię: Krzysztof
Pochwały: 24

Nieprzeczytany postprzez Zofia » 28 lut 2014, o 09:18

Podstawowy jadłospis 10-letniej Raszki - rano biały ser, ok, 15 dkg, obiad i kolacja - to razem 0k. 25 dkg surowego mięsa (serca indycze lub wołowina gorszego gatunku). Uzupełnienie - dwie kromki żytniego chleba, czasem dwie łyżki makaronu, codziennie marchew, jablko, jedno lub dwa jajka w tygodniu, ryba okazjonalnie. Dochodzą obrywki z tego, co jem ja, czasem to naleśnik, omlet, kawalek gotowanego kurczaka, czasem rozgnieciony ziemniaczek. Smakole - najcześciej pokrojone ugotowane serca indycze czy wołowe, grzanki z chleba, rzadziej smakole z suszonej ryby.

Raszka ma 10 lat, więc aby nie obciążać żołądka, je 3 razy dziennie. Stała od kilku lat waga - 27 kg, ruch i praca poza domem ok. trzech godzin codziennie. Raszka mieszka w domu. Pies jej wagi, ale trzymany w ogrodzie, wymaga oczywiście więcej jedzenia.

Zofia Mrzewińska
Zofia
Sędzia próby pracy
Imię: Zofia
Pochwały: 127

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 28 lut 2014, o 11:34

Pani Zofio - ma Pani jakieś dobre źródło podrobów indyczych? U mnie w mięsnym można zamówić, ale ostatnio dwa tygodnie na nie czekałam...
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 41

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje