Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Re: Czym karmicie?

Nieprzeczytany postprzez Rastadoggy » 23 lut 2011, o 17:49

My mamy problemy z karmą.
Na Acanie była mega sraczka, na Orijenie również.
Potem był Brit Lamb&Rice i było tak średniawo.
Josera niby ok, kupa w porządku, sierść super, ale pies był gruby i nie miał energii...
Obecnie mamy Brit Care Activity Lamb&Rice no i tak, kupy czasem miękkawe (ale nie mam pewności, czy jej rodzice nie dokarmiają, bo nie da się tego upilnować), sierść średnio błyszcząca ale full energia. Pewnie juz przy tym zostaniemy.

Sylwetka na Josera SensiPlus przy dawce normalnej = pies obtłuszczony i leniwy
http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Rasta%20ze%20starego%20aparatu/NaJosera.jpg?t=1298479381

Sylwetka na Brit Care Activity Lamb&Rice prazy dawce 400g-450g na 250g zalecanych = kości i mięśnie nakryte skórą, pies w pełni energii.
http://i1219.photobucket.com/albums/dd440/Fotopeja/Rasta/NaBritCare.jpg?t=1298479496

W rzeczywistości kości tak nie sterczą, ewentualnie w lato, w wakacje kiedy pies faktycznie biega cały dzień. Są jednak widoczne, pies jest lekki, nie kuleje, bardzo mi pasuje ta karma.
Rastadoggy
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Kilche » 23 lut 2011, o 18:23

Dżaki jeśli chodzi o suchą karmę to zawsze robił problemy i po kilku dniach przestawał jeść, także mieliśmy kłopot aby wybrać coś co mu będzie smakowało. Royala wcinał niesamowicie szybko, ale jest za drogi jak na moją kieszeń. Josery nie chciał, Brita jadł pewien czas, ale koopy mi się po nim nie podobały. Teraz je Ariona już ok. 3 miesiące i na razie nie wybrzydza. Mimo, że karma może nie z najwyższej półki, ale mu smakuje, a sierść, koopy i wszystko inne jest okej.
Zanim przerzuciliśmy się na suchą to mu gotowaliśmy, a jeszcze dawno dawno jak był szczeniakiem to przez pewien czas Dog Chowa (czyli to co u hodowcy).
Kilche
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Basia W » 23 lut 2011, o 19:24

A Schila chwilkę jadła Best Choice (w wyprawce dostała) i Omni Pro (też fajna karma, ale na razie niedostępna), ale przekonałam się do Barfa, i mała odkąd skończyła 3,5 miesiące jedzie na Barfie + gotowane od czasu do czasu (czyli to co zostaje po ugotowaniu naszego rosołu - jarzynki i mięsko obrane z kości). Jakoś nie do końca dowierzam producentom karm, Barf mnie bardziej przekonuje, widzę co daje do miski a wygląd młodej, jej samopoczucie, piękne i błyszczące futro mówią same za siebie - dodatkowo finansowo dużo taniej mnie wychodzi taki sposób żywienia
Basia i Schila z Atarova Dvora
Obrazek
Obrazek
Basia W
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Schila
Imię: Basia
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez bartosz.kr » 23 lut 2011, o 22:44

Ja poprzedniego psiaka karmiłem Royalem,a potem Acaną no + preparaty na stawy Gamolen,Arthloflex.
bartosz.kr
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez ewachw » 24 lut 2011, o 21:20

My zaczynaliśmy od Hilsa (tak była karmiona u hodowcy), po pierwszej cieczce zaczęły się hocki klocki, próbowaliśmy Eukanubę po paru dniach się znudziła, potem wzięliśmy Chicken Soup i nią karmiliśmy dosyć długo, pózniej zaczęły się problemy z dostępnością i zmienilismy na Nutra Gold, po kilku miesiącach znowu jej zabrakło...no i w ostateczności wybraliśmy Acanę Adult Large Breed, jedziemy teraz z drugim worem i jak na razie wszystko ok, zresztą przy poprzednich dwóch tez nie było żadnych problemów...
ewachw
Klubowicz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Ewa
Pochwały: 5

Nieprzeczytany postprzez Hiku27 » 26 lut 2011, o 11:27

My zaczynalismy na Hilsie ,potem Royal,potem Eukanuba,potem Keberi a teraz znowu Hils ale jest mieszany z puszkami Czapi wolowinka lub kuczaczek ;) ;) bo samo suche to brrr jakos moj nie przepada za jedzeniem :D :D :D ogolnie mowiac to nasz gamon jest bardzoo nie jadek :lol:
Obrazek
Hiku27
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Hikari oraz Ira
Imię: Wojtek
Pochwały: 8

Nieprzeczytany postprzez Kay'owa » 26 lut 2011, o 13:38

My zaczęliśmy od Royal Canin Maxi Junior i w zasadzie do roku jadł to, nie licząc dwóch 15 kg worów Acany, a potem to próbowaliśmy troszkę tego troszkę tamtego, ale nie był chętny do jedzenia i problemy trawienne były :(, więc wróciliśmy do Royal Canin, ale już Maxi Adult + puszki, dostaje także raz na jakiś czas (zazwyczaj jak brak kasy) - Chappi (niektórzy powiedzą że to syf, ale znam ONki co są zdrowe na tej karmie, a jedzą ją od urodzenia i mój też ją lubi i po niej żadnych problemów nie ma - kiedyś tak z ciekawości sprawdzałam także inne karmy typu: Pedigree, Friskes, Darling ale nie chciał tego jeść, a innych lepszych karm jak Brit czy Bozita, etc. nie je bo po nich biegunki). Jak jest worek Chappi to są i witaminki dodatkowo, warzywka i owoce. Raz na jakiś czas dostaje (na ogół w weekendy- co drugi) gotowany makaron z warzywkami i mięskiem -serca, wątroby drobiowe bądź inne mięsko. Czasem w ciągu dnia dostaje też kawałek surowego mięsa czy kość, także kurze łapki. Najchętniej wcina dziczyznę surową - podroby (podgardle, płuca, wątrobę etc.) jak dostaniemy od sąsiada myśliwego, to wtedy jest wniebowzięty :D
Asia & KaY
ObrazekObrazek
Kay'owa
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: KAY
Imię: Asia
Pochwały: 3

Nieprzeczytany postprzez holi » 27 lut 2011, o 16:23

Ja karmię 9 tygodniową Fiję karmą Royal Canin Maxi Junior jak narazie jest wszystko dobrze.
holi
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez 19krzychu21 » 1 mar 2011, o 09:20

Ja Bejce podaje tylko i wyłacznie gotowane ryż z mieskiem i marchewczką + witaminki tak samo jak Leyla je gotowane
19krzychu21
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Vena&Demon » 4 mar 2011, o 16:22

My karmimy mięsem (wołowina, czasem kurczak) z różnymi uzupełniaczami (makaron, ryż, płatki, kasza manna) i mieszanką warzywno-owocową. Do tego suplementy, skorupki jaj i olej z pestek winogron. To taki stały zestaw. Uwielbiają koktajle z jogurtu i bananów z płatkami kukurydzianymi :)
Vena&Demon
Losowy avatar

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje