Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Owczarki niemieckie które znalazły dom.

Re: Czarny ON użytek do bardzo pilnej adopcji!!!

Nieprzeczytany postprzez Joan » 23 lis 2013, o 13:10

Oj, myślę, że nie. Dwa psy częściej zajmują się sobą, a to są dorosłe psy, nie szczeniaki. Ula zjadła mi 20 par butów (co najmniej), bo była szczeniakiem i Woland jej otwierał szafy, i szuflady (on tylko otwiera i liczy, nie niszczy). Coś mi się zdaje, że Magda wspominała o charakterze Demosa, bo jakoś mi zapadło w pamięci, że to zrównoważony pies. Dlatego pomyślałam o Was. Woland bardzo dobrze działał na moją zwariowaną Ulę.
Pozdrawiamy
Obrazek
Joan
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Woland UlaYaskaEdgar
Imię: Joanna
Pochwały: 55

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 23 lis 2013, o 13:16

Nie do końca wiadomo w jakim wieku jest Kafka. Oceniono ją na 1,5 maksymalnie, ale teraz, jak się otworzyła nieco, zachowuje się jak totalny smarkacz. Więc albo nadrabia dzieciństwo, którego nie miała, albo jest bardzo młodziutka.
Przy niej niemal każdy chłopak traci głowę :lool:
Ale już nie "zaśmiecajmy" wątku Demosowi ;)

Demos dodany na Sz_czekamy na dom, wysłałam też info do Psygarnij.
Obrazek

"Stajesz się odpowiedzialny na zawsze za to, co oswoiłeś."
Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kafka od Franza
Imię: Grażyna
Pochwały: 42

Nieprzeczytany postprzez norineko » 25 lis 2013, o 15:29

Bardzo, bardzo dziękuję Wadera!
Z nowości - chłopak w końcu był na spacerze. Niestety nie ze mną :-(
Oto relacja ze strony schroniska (które go przechrzciło na belga na marginesie):

"Bardzo ładnie chodzi na smyczy, lubi towarzyszyć rowerzyście, jest w dobrej formie. Jest łagodny i spokojny, ale czasem zachowuje się trochę nerwowo. Byłoby dobrze, gdyby trafił w ręce osoby mającej doświadczenie z psami. Demos wymaga spokojnego, łagodnego i konsekwentnego traktowania Jest pojętny i wydaje się, że dobrze się sprawdzi mając jakieś zadanie: szkolenie, czy uprawianie wspólnie z panem jakiegoś sportu. To zdecydowanie pies dla osoby aktywnej."

Wiem jeszcze, że miał trochę konfliktów z psami na wybiegu, ale wyglądało to tak, że mieszkał w kojcu, który jest usytuowany na większym wybiegu dla bardzo dużej grupy dużych i średnich psów. Konflikty to szczekanie przez kraty i kłopot z wyprowadzeniem z kojca, bo odgryzał się każdemu psu.
Jak zareagowałby na swojego psa w domu nie wiadomo, może zupełnie inaczej.
Wygląda na to, że Demos ma duży potencjał i dość silny charakter. Dla mnie wymarzony, gdybym tylko miała gdzie go zabrać... No i Czarek by go zjadł ;-)
Prosimy o pomoc dla psów w schronisku "Azorek" w Obornikach Wlkp.!

Nie pozwólmy zlikwidować tego miejsca!!!

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Lena
Imię: Magda
Pochwały: 62

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 26 lis 2013, o 13:34

Jego zachowanie jest wynikiem stresu - pewnie nigdy nie miał do czynienia z taką zgrają ujadających psów, stąd nerwy i odgryzanie się. Myślę, że w normalnych warunkach to się zmieni.
Psygarnij niestety ma jakiś zastój, nie dodają psów od kilku dni, mam nadzieję, że szybko wrócą, bo tam masa ludzi zagląda.
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez norineko » 26 lis 2013, o 17:48

Ja też myślę, że to stres. Zresztą często tego rodzaju zachowanie bardzo się zmienia w normalnym domu. Skoro bywa nerwowy to wiemy, że jest z pewnością wrażliwy i powinien trafić do domu, w którym panuje duży spokój i opanowanie.
Póki co mały ciągle czeka...

http://forum.owczarkopedia.pl/mowimy-nie-likwidacji-schroniska-azorek-w-obornikach-wlkp-t4325.html
norineko
Owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez norineko » 27 gru 2013, o 19:47

Demos 23 grudnia pojechał do nowego domu. Nie wiem nic bliższego. Oby dobrze trafił...

norineko
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 27 gru 2013, o 20:02

Nareszcie! Oby to był dobry dom.
:ok:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez matinee » 27 gru 2013, o 20:52

Trzymam kciuki za Demosa i jego nowych właścicieli - oby im się udało nawiązać wspaniałą więź! :ok:
Companionship with a dog touches the broader issue of our relationship with all of creation and with the Creator (Monks of New Skete)
Obrazek
matinee
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Ursa i Alamo
Pochwały: 76

Nieprzeczytany postprzez Wadera » 27 gru 2013, o 23:01

Mam nadzieję, że dobrze trafił. Jak coś więcej będziesz wiedzieć napisz koniecznie :)

-- 1 sty 2014, o 19:50 --

Niestety, pies wrócił z adopcji po świętach i znowu szuka domu :(
Obrazek

Antoine de Saint-Exupéry
Wadera
Czarnuchomaniaczka

Re: Czarny ON użytek wrócił do schroniska po świętach :-(((

Nieprzeczytany postprzez norineko » 2 sty 2014, o 19:27

No tak, podobno właściciele nie zastosowali się do rad szkoleniowca i po dwóch dniach oddali psa. Nie jego pierwszego.

Nie wiem co prawda dlaczego dokładnie, co się stało, ale ostatnie doświadczenia schroniska jeśli chodzi o adoptujących są złe.
Pies ma być "gotowcem", specyfikacją cech i wyobrażeń, ma być nieustannie wdzięczny, wszystko wiedzieć zanim jeszcze przyjedzie do domu, bardzo rzadko ludzie zadają sobie trud popracowania. Adoptujący stali się straszliwie roszczeniowi.

Może tutaj było coś nie tak, podkreślam - nie wiem jeszcze co się stało. Ale w każdym razie adoptujący zostali poinformowani o wszystkich wadach i zaletach Demosa.

Dobrze, że był tylko dwa dni, nie przywiązał się chyba, mam nadzieję...

norineko
Owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje