Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Jak i czym żywimy nasze owczarki niemieckie.

Do jakiego wieku namaczaliście karmę dla swoich szczeniaków?

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 kwi 2013, o 11:45

Jak długo namaczaliście karmę dla swoich szczeniaków?? To znaczy do jakiego wieku?
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Dasko
Imię: Anna
Pochwały: 1

Re: Do jakiego wieku namaczaliście karmę dla swoich szczenia

Nieprzeczytany postprzez Tomek » 9 kwi 2013, o 11:58

Viggo (obecnie 4 lata) całe życie je namaczaną.
Tomek zawsze pozdrawia.
Tomek
Administrator
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Viggulec
Imię: Tomasz
Pochwały: 37

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 kwi 2013, o 12:05

Dziękuję za odp. Czy to znaczy, że trzeba ją moczyć nawet dorosłemu psu??
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 9 kwi 2013, o 12:07

Ja nie namaczałam nigdy. Zarówno szczeniaki, jak i dorosłe jadły bez namaczania.
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Aria
Imię: Dagi
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 kwi 2013, o 12:13

Widzę, że opinie są podzielone... Ja chciałabym wiedzieć czy ( i kiedy? ) mogę Dasko przestawić na suchą karmę bez namaczania? Tak, aby mógł jeść także smaczki ( również pieczone przeze mnie :) ) i by mu nie zaszkodzić tym przed wszystkim... Dasko ma teraz 9 tygodni.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 9 kwi 2013, o 12:22

Możesz przestawić maluszka w każdej chwili. To kwestia indywidualna. Sprawdź, czy chętnie chrupie :) Jeśli tak, to możesz karmić go suchym. Aria jadła suche od 8 tygodnia życia, Roxy również :)
STRONA ARII

"Na świecie nie ma lepszego psychiatry od szczeniaka liżącego cię po twarzy" - Edward Abbey.

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa

Nieprzeczytany postprzez sKate89sc » 9 kwi 2013, o 12:23

Ja namaczałam przy zmianie zębów mlecznych na stałe. Zawsze to łatwiej dla psiaka
"Nie ma znaczenia ile masz pieniędzy, ani ile rzeczy, możesz być biedakiem, ale mając psa jesteś bogaty" - /Louis Sabin/
Obrazek
Obrazek
sKate89sc
Zaawansowany owczarkarz
6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa6 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: ♥ Gabi ♥
Imię: Kasia

Nieprzeczytany postprzez Andzik » 9 kwi 2013, o 12:25

Dagi napisał(a):Możesz przestawić maluszka w każdej chwili. To kwestia indywidualna. Sprawdź, czy chętnie chrupie :) Jeśli tak, to możesz karmić go suchym. Aria jadła suche od 8 tygodnia życia, Roxy również :)

A czy sucha karma nie podrażni mu układu pokarmowego? Gdzieś coś o tym wyczytałam. W czwartek idziemy do weta to się wypytam dokładnie :)

-- 9 kwi 2013, o 13:27 --

sKate89sc napisał(a):Ja namaczałam przy zmianie zębów mlecznych na stałe. Zawsze to łatwiej dla psiaka

Dziękuję za odp. Myślę, że Dasko jeszcze będzie jadł namaczaną. W czwartek od weta zasięgnę infromacji dla pewności czy może smaczki dostawać suche, skoro karmę je namaczaną.
ObrazekObrazek

ObrazekObrazek
Andzik
Owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez Dagi » 9 kwi 2013, o 12:31

Andzik napisał(a):
Dagi napisał(a):Możesz przestawić maluszka w każdej chwili. To kwestia indywidualna. Sprawdź, czy chętnie chrupie :) Jeśli tak, to możesz karmić go suchym. Aria jadła suche od 8 tygodnia życia, Roxy również :)

A czy sucha karma nie podrażni mu układu pokarmowego? Gdzieś coś o tym wyczytałam. W czwartek idziemy do weta to się wypytam dokładnie :)

-- 9 kwi 2013, o 13:27 --

sKate89sc napisał(a):Ja namaczałam przy zmianie zębów mlecznych na stałe. Zawsze to łatwiej dla psiaka

Dziękuję za odp. Myślę, że Dasko jeszcze będzie jadł namaczaną. W czwartek od weta zasięgnę infromacji dla pewności czy może smaczki dostawać suche, skoro karmę je namaczaną.

Karma dla szczeniaka, jest dostosowana do szczeniaka :) do jego układu pokarmowego i ząbków, więc nie ma konieczności namaczania. Ja spotkałam się raczej z tym, iż namacza się maluszkom, które nie chcą chrupać lub łykają w całości, a nie dlatego, że suche może im zaszkodzić. Nie ma nic złego w gryzieniu, wręcz przeciwnie ;)
STRONA ARII

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Dagi
Zaawansowany owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 9 kwi 2013, o 12:33

Falko nie miał namaczanej.
Na początku mieliśmy straszne szopki z jedzeniem,ale to już inna historia.
Od samego początku dostawał smaczki. Najpierw gotowany kurczaczek,kromeczka suchego chleba, a potem, jak podrósł, to takie specjalne-dla szczeniaczków.
Jeżeli zwierz lubi chrupać, to nie ma potrzeby namaczać. Można czasem, jako odmianę.
Jestem typem panikarza, więc zaraz po przywiezieniu psa zasięgnęłam opinii weta.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje