Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Wzorzec rasy owczarek niemiecki.

Re: Dokąd idziesz, owczarku niemiecki

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 1 lip 2014, o 12:24

Pani Zofio, święta racja.
Wprawdzie mojemu psu dużo bliżej z wyglądu do eksteriera i z perspektywy czasu i obserwacji widać różnicę w pracy i charakterze, jednak oddycham z ulgą,że mam taki egzemplarz.
Może przy pracy nie jest taki "nawiedzony", jak użytki,ale bardzo się stara, emocjonalnie też nie mamy problemów-odważny, stabilny psychicznie, nie da sobie w kaszę dmuchać :D
Przyznam szczerze,że jeżeli w przyszłości będę brała pod swój dach owczarka niemieckiego,to będzie to użytek lub staroniemiecki, choćby ze względu na budowę i popędy.
Człowiek uczy się całe życie,choć szukając psiaka wiedziałam,że musi być to ten z jak najprostszym grzbietem. Idealnie nie jest,ale i tak wygląda o niebo lepiej, jak nasze owczary z sąsiedztwa, o sprawności nie wspomnę.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez andykan » 1 lip 2014, o 14:41

vega_bw napisał(a):Pani Zofio, święta racja.
Wprawdzie mojemu psu dużo bliżej z wyglądu do eksteriera i z perspektywy czasu i obserwacji widać różnicę w pracy i charakterze, jednak oddycham z ulgą,że mam taki egzemplarz.
Może przy pracy nie jest taki "nawiedzony", jak użytki,ale bardzo się stara, emocjonalnie też nie mamy problemów-odważny, stabilny psychicznie, nie da sobie w kaszę dmuchać :D
Przyznam szczerze,że jeżeli w przyszłości będę brała pod swój dach owczarka niemieckiego,to będzie to użytek lub staroniemiecki, choćby ze względu na budowę i popędy.
Człowiek uczy się całe życie,choć szukając psiaka wiedziałam,że musi być to ten z jak najprostszym grzbietem. Idealnie nie jest,ale i tak wygląda o niebo lepiej, jak nasze owczary z sąsiedztwa, o sprawności nie wspomnę.

Witam, ja też miałem szczęście ze swoim Bonisławem. Jak dorastał mówili, że ma małe kątowanie, że nogi jakieś dziwne nie iksowate, że biega tak lekko. Ale zapraszam do zobaczenia Bronisława w ruchu, przeszkody, kłus czy galop, chciałbym sprawdzić sprawność i charakter Bonisława z użytkiem choćby w prostej zabawie (nie zalecana dla eksterierów ze względu na kręgosłup ;) przeczytałem to gdzieś ). Był krnąbrny ale chyba wyrósł z tego, wiem, że z takich krnąbrnych zarozumialców wyrastają najlepsze osobniki.
pozdrawiam
andykan
Początkujący owczarkarz
4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa4 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Key vel Bono
Imię: Andrzej
Pochwały: 2

Nieprzeczytany postprzez CanisFamiliaris » 1 lip 2014, o 15:01

Andykan - nic prostszego. Zrób mu próbę wytrzymałościową - 30 km kłusem przy rowerze w zróżnicowany terenie. Równe tempo, prędkość ok. 20 km/h, i zmierz czas. Bez przestojów.

Tak w ogóle czy ktoś wie, czy u ONków się robi jeszcze te próby?
CanisFamiliaris
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Bura Won Do Domu :)
Imię: Marzena
Pochwały: 34

Nieprzeczytany postprzez vega_bw » 1 lip 2014, o 15:40

Andrzej, ciesz się i to bardzo.
Nie chcę w żaden sposób,żeby właściciele pięknych "wystawowców" czuli się gorzej z powodu,że ich psy są kontowane.
Ubolewam bardzo,że tak okaleczono tę fantastyczną rasę.
Wśród znajomych i napotkanych ludzi zaczyna wzrastać świadomość,że owczarek ma być przede wszystkim zdrowy i sprawny fizycznie, sami zauważają,że taki spadzisty zad wygląda po prostu nienaturalnie,żeby nie rzec-brzydko. Psychika i charakter to już odrębna sprawa- ręce mi opadają,kiedy widzę histeryczne lub bardzo lękliwe osobniki, które boją się własnego ogona.
Różnicę widać też choćby przy długaśnych spacerach, takich na ładnych kilka godzin w zróżnicowanym terenie.
Piękności wystawowe odpadają w połowie trasy.
Choćbyś powiedział o sobie i swoim psie wszystko, to i tak zawsze zostaje coś do powiedzenia...
vega_bw
Klubowicz
5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa5 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Falko zwany Rudym ;)
Imię: Beata
Pochwały: 22

Nieprzeczytany postprzez Nanami » 1 lip 2014, o 15:59

CanisFamiliaris napisał(a):Andykan - nic prostszego. Zrób mu próbę wytrzymałościową - 30 km kłusem przy rowerze w zróżnicowany terenie. Równe tempo, prędkość ok. 20 km/h, i zmierz czas. Bez przestojów.

By uzyskać niemiecką licencję hodowlaną wymagana jest m.in. próba wytrzymałościowa/rowerowa AD Pruefung - Ausdauerpruefung. Polega na 20 km biegu przy rowerze, jest kilka postojów na napojenie psów oraz sprawdzenie kondycji psów przez weterynarza (kontrola opuszek, tętna itd.).

Obrazek

Aczkolwiek... czasem nawet z AD są przekręty.
Anka & Kaza ['] (15.06.2003-11.07.2016)
Nanami
Owczarkarz
Owczarek niemiecki: Kaza
Imię: Anka
Pochwały: 27

Nieprzeczytany postprzez andykan » 1 lip 2014, o 16:11

CanisFamiliaris napisał(a):Andykan - nic prostszego. Zrób mu próbę wytrzymałościową - 30 km kłusem przy rowerze w zróżnicowany terenie. Równe tempo, prędkość ok. 20 km/h, i zmierz czas. Bez przestojów.

To o czym piszesz to jest wg. SV AD i na pewno nie 30 km tylko 20 i na pewnio są przystanki 2 ! 30 to pewnie jest dla użytków - żart
Licencja hodowlana -
coś o niemieckiej: http://www."forum którego nie podlinkowujemy"/artykul/20099-Co ... orung.html
a tu polska : http://www.owczarek-niemiecki.com/pliki/Licencja.pdf

-- 1 lip 2014, o 17:15 --

vega_bw napisał(a):Andrzej, ciesz się i to bardzo.
Nie chcę w żaden sposób,żeby właściciele pięknych "wystawowców" czuli się gorzej z powodu,że ich psy są kontowane.
Ubolewam bardzo,że tak okaleczono tę fantastyczną rasę.
Wśród znajomych i napotkanych ludzi zaczyna wzrastać świadomość,że owczarek ma być przede wszystkim zdrowy i sprawny fizycznie, sami zauważają,że taki spadzisty zad wygląda po prostu nienaturalnie,żeby nie rzec-brzydko. Psychika i charakter to już odrębna sprawa- ręce mi opadają,kiedy widzę histeryczne lub bardzo lękliwe osobniki, które boją się własnego ogona.
Różnicę widać też choćby przy długaśnych spacerach, takich na ładnych kilka godzin w zróżnicowanym terenie.
Piękności wystawowe odpadają w połowie trasy.

Chętnie pospaceruję z użytkami w terenie. Zapraszam na Roztocze i chętnie wybiorę sie na spacer kilkugodzinny znam kilka tras, są zróżnicowane.
andykan
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez anita » 1 lip 2014, o 17:24

zapraszam jesienią na pomorze, mamy taki rajd harpagan się nazywa można z psem, wiosna byliśmy z trzema psami wiec i czwarty tez może iść :) trasy rożne od 10 do 100 km pieszo :)
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita

Nieprzeczytany postprzez andykan » 1 lip 2014, o 17:32

anita napisał(a):zapraszam jesienią na pomorze, mamy taki rajd harpagan się nazywa można z psem, wiosna byliśmy z trzema psami wiec i czwarty tez może iść :) trasy rożne od 10 do 100 km pieszo :)

Ok ale preferuję tak od 10 do 20 ;)
andykan
Początkujący owczarkarz

Nieprzeczytany postprzez anita » 1 lip 2014, o 17:50

jest 10kmalbo 25km, ale 10 to nuuda, w tym roku na trasach przewyższenia były ponad 200 m, a niby pomorze :) z tym ze to rajd na orientacje wiec nigdy nie zrobisz tyle ile jest dokładnie, zawsze wychodzi więcej, limit czasu na 25 km to 8h
a termin jesiennego jest znany 17-19 październik na naszych Kaszubach w Lipuszu, także można już sobie zaplanować weekend :-)
anita
Początkujący owczarkarz
Owczarek niemiecki: Igma (Ava FideCanem)
Imię: Anita

Nieprzeczytany postprzez andykan » 1 lip 2014, o 17:58

anita napisał(a):jest 10kmalbo 25km, ale 10 to nuuda, w tym roku na trasach przewyższenia były ponad 200 m, a niby pomorze :) z tym ze to rajd na orientacje wiec nigdy nie zrobisz tyle ile jest dokładnie, zawsze wychodzi więcej, limit czasu na 25 km to 8h
a termin jesiennego jest znany 17-19 październik na naszych Kaszubach w Lipuszu, także można już sobie zaplanować weekend :-)

Hmmm nie brałem pod uwagę startu w rajdzie, hmmmm ciekawe.... ciekawe, interesujące. Nawet 700 km dojazdu jest interesujące :(

-- 1 lip 2014, o 21:35 --

Dzisiaj jest Międzynarodowy Dzień Psa :)))) :on:
http://www.eska.pl/news/miedzynarodowy_ ... deo/101241
andykan
Początkujący owczarkarz

Poprzednia stronaNastępna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje