Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Chcesz pomóc ulepszyć forum? To miejsce czeka na Twoje sugestie.

Dyskusja nt. zasad pisowni.

Nieprzeczytany postprzez Bazooka » 19 wrz 2012, o 17:41

boloniusz87 napisał(a):wiem wiem to juz go tak czesto niebende kompał zakonczmy temat kąpieli

Boleslaw Ty masz 25 lat?...a robisz TAKIE BLEDY?
to zacytuje motto Brawurki naszej moderatorki:
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z tym nie radzi

..pisze sie: "nie bede" dwa e z haczykiem i OSOBNO i "kapal"- przez a z haczykiem :nea:

Autor postu otrzymał pochwałę
Bazooka
Losowy avatar

Re: Lenox jak na prawdziwego wilka przystało

Nieprzeczytany postprzez xxxkaluniaxxx » 19 wrz 2012, o 17:50

Bazooka napisał(a): Boleslaw Ty masz 25 lat?...a robisz TAKIE BLEDY?

Bazooka Mój tata ma prawie 47 i takie błędy to u niego norma :roftl:
xxxkaluniaxxx
Moderator
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Kala[*] & Panda
Imię: Weronika
Pochwały: 10

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 19 wrz 2012, o 18:00

To nie sa bledy, tylko nektorzy pisza bez polskich ogonkow. Ja tez tak pisze. Nie wiem skad sie to wzielo, ale kiedys tak wiekszosc osob pisala na forach czy np. na IRC'u.
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 19 wrz 2012, o 21:02

O ile brak "ogonków" nie jest błędem ortograficznym, świadczy jedynie o niedbałości piszącego, to "łÓżko" i "kompać" są ewidentnymi błędami ortograficznymi, które dwudziestopięciolatek bez problemu może wyeliminować korzystając z któregoś z programów podkreślających błędnie napisane wyrazy.
Ps.
Ale taki program podkreśla też te bez "ogonków" :-P . Mój Boże, ileż to roboty - poprawić własny tekst :przerażenie:
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa8 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez boloniusz87 » 19 wrz 2012, o 22:15

to się nazywa dysleksja
boloniusz87
Losowy avatar

Nieprzeczytany postprzez Brawurka » 19 wrz 2012, o 22:16

Dlatego między innymi powstały wyżej wymienione programy.
Nie traktuj psa jak człowieka, żeby on nie potraktował Cię jak psa
Dbajmy o kulturę języka polskiego na forum; używajmy wielkich liter, znaków przestankowych i programów "wyłapujących" błędy ortograficzne, jeżeli ktoś sam sobie z nimi nie radzi ...
Obrazek
Brawurka
Zaawansowany owczarkarz
Owczarek niemiecki: Amon, Pera
Imię: Aneta
Pochwały: 29

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 20 wrz 2012, o 09:14

Kalten napisał(a):To nie sa bledy, tylko nektorzy pisza bez polskich ogonkow. Ja tez tak pisze. Nie wiem skad sie to wzielo, ale kiedys tak wiekszosc osob pisala na forach czy np. na IRC'u.

Obecnie jednak netykieta mówi, by wrócić jednak do "ogonków", gdyż Polacy nie gęsi ...
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Nieprzeczytany postprzez Kalten » 20 wrz 2012, o 09:20

Carmella napisał(a):
Kalten napisał(a):To nie sa bledy, tylko nektorzy pisza bez polskich ogonkow. Ja tez tak pisze. Nie wiem skad sie to wzielo, ale kiedys tak wiekszosc osob pisala na forach czy np. na IRC'u.

Obecnie jednak netykieta mówi, by wrócić jednak do "ogonków", gdyż Polacy nie gęsi ...

Możliwe, ale ciężko mi się przestawić ;)

No chyba, ze dostane bana ;P

BTW myslalem, ze boloniusz pisze bez gonkow, a on rzeczywiscie spore bledy robi
ObrazekObrazek
Kalten
Klubowicz
7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa7 lata członkostwa
Owczarek niemiecki: Bruno
Imię: Hubert

Nieprzeczytany postprzez niya » 20 wrz 2012, o 10:10

Brawurka napisał(a):O ile brak "ogonków" nie jest błędem ortograficznym, świadczy jedynie o niedbałości piszącego, to "łÓżko" i "kompać" są ewidentnymi błędami ortograficznymi, które dwudziestopięciolatek bez problemu może wyeliminować korzystając z któregoś z programów podkreślających błędnie napisane wyrazy.
Ps.
Ale taki program podkreśla też te bez "ogonków" :-P . Mój Boże, ileż to roboty - poprawić własny tekst :przerażenie:

Brawurka pst "łużko" jest błędem a nie "lóżko" ;)

a co do tematu to chyba bardziej mnie razi brak używania polskich znaków niż NIEZAMIERZONY błąd ortograficzny bo o ile słownika ortograficznego na pamięć wykutego nie każdy musi mieć ( choć powinien :P) to brak polskich znaków odbieram jako zwykły brak szacunku dla czytelników i zwyczajne lenistwo, a tłumaczenie, że się na IRC-u przywykło....
Poza tym pochodzimy z różnych rejonów kraju i wiele ludzi pisze tak jak słyszy i jak przywykło, moja osobista koleżanka mówi "kąłdra" i pisze "kąłdra" i choć ona sama doskonale wie, że to błąd to robi to odruchowo.. nie bronię tu nikogo jako ciekawostkę zapodaję ;)

P.S wiecie jak trudno oduczyć pisać kogoś 'japko"? :D:D

Oraz jak to możliwe, że ja jako rocznik '81 w szkole podstawowej nie słyszałam o czymś takim jak dysleksja, w liceum już miałam dwóch znajomych z dysortografią, a moja córka rocznik 2004 ma w klasie u siebie już kilkoro dzieci ze stwierdzoną dysortografią i troje z dysleksją. Moda taka czy co? dawniej dostawało się dwóję za brak znajomości zasad pisowni, a teraz tak wygodnie pokazać papierek z pieczątką lekarza i tłumaczyć, że się jest dyslektykiem i że można pisać jak się chce. Z rozrzewnieniem wspominam czas maturalny kiedy pracę oceniano za treść oraz za błędy ortograficzne ( wtedy zaświadczenie o dysortografii miało dwie na całą szkole, teraz patrząc na szkołę mojej siostrznicy ubiegłorocznej maturzystki co czwarty uczeń przyniósł taki świstek).
Wiem, że - używając już znienawidzonego przeze mnie określenia - za moich czasów była jedna poradnia pedagogiczna w mieście i rodzice niechętnie ciągnęli tam dzieci, ale teraz widuję całe tabuny rodziców, którzy w ten sposób tłumaczą dziecięce lenistwo i niepowodzenia w nauce i z chęcią zapisują dzieci do poradni, psychologa w celu znalezienia w dziecku potwierdzenia czegoś co pomoże im tłumaczyć dlaczego dziecko zamiast przysiąść nad ortografią i językiem polskim tak sobie z tym nie radzi.
Znam osoby z dysleksją i wiem, że to nie wymysł, ale potwierdzona choroba, ale widzę ludzi, którym nie chce się wysilić nad tekstem, jego poprawnością i tak chętnie używają tego tłumaczenia, że są dyslektykami i aż się zastanawiam czy znają w pełni znaczenie tego słowa?
Poza tym z dysleksją da się walczyć.
Ostatnio edytowano 20 wrz 2012, o 11:12 przez niya, łącznie edytowano 1 raz
Amba była z nami 6 lat, 3 miesiące i 13 dni
Obrazek
Od 30.03.2018 jest z nami Sara, 2-letnia ON-ka ze schroniska :)
Obrazek
niya
Klubowicz
Owczarek niemiecki: Amba[*], Sara
Imię: Danuta
Pochwały: 7

Re: Dyskusja nt. zasad pisowni - OT wydzielony z tematu Leno

Nieprzeczytany postprzez Carmella » 20 wrz 2012, o 10:28

Mam brata dyslektyka, ale kiedy on chodził do szkoły (rocznik 79) nie było czegoś takiego, żeby mieć na to kwity i on ma bardzo duży kompleks z powodu swojej przypadłości, bo wie, że robi błędy.
Obecnie nawet komunikatory podkreślają błędy, więc jak się chce to się da moim zdaniem. Czasami wkradnie się błąd, ale co innego jak się wkradnie, a co innego jak są one notorycznie.

Mnie denerwuje też pisanie jednym ciągiem - bez przecinków, kropek, średników. Misz-masz i nic nie da się zrozumieć, trzeba zgadywać, a później okazuje się, że się nie odgadło intencji autora.

Za moich czasów 3 błędy ortograficzne w dyktandzie, ale też w wypracowaniu i na maturze oznaczały ocenę niedostateczną (pod koniec nauki mierną, więc można było mieć te 3 błędy).
Obrazek Obrazek
Carmella
Kociara, która zeszła na psy
Owczarek niemiecki: Shila
Imię: Justyna
Pochwały: 11

Następna strona
Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje