Skrypt forum używa informacji zapisanych za pomocą plików cookies w celu zapewnienia Wam maksymalnej wygody przy korzystaniu z naszej internetowej witryny. Dzięki ciasteczkom wiemy też co Wasze owczarki jadły na śniadanie. ;-) Jeżeli wyrażasz zgodę na zapisywanie informacji zawartych w plikach cookies kliknij "Akceptuję", w przeciwnym wypadku wyłącz ciasteczka dla tej witryny w ustawieniach swojej przeglądarki. Akceptuję.
Porady i problemy zdrowotne owczarka niemieckiego.

Dziwne objawy u psa

Nieprzeczytany postprzez sirena7 » 12 lis 2017, o 15:21

Szukam pomocy dla mojego pieska. Floki ma 3 miesiące, od pierwszego dnia przeprowadzki do nas był żywym radosnym pieskiem, lubił figlować, bawić się. Wizyty u weterynarza i kolejne szczepienia bez problemów. Problem zaczął się w nocy z poniedziałku na wtorek. Obudził mnie przeraźliwy skowyt, wybiegłam na podwórze, piesek był skulony, wystraszony. Posiedziałam z nim chwilkę i wydawało mi się, że wszystko jest w porządku. Dzień następny - wtorek bez zarzutów, piesek wesoły, bawił się. W środę zastałam go w dziwnym stanie. Rano nie poznał mnie, przeraźliwie piszczał, cały oblepiony był jakąś mazią (potem, to pochodziło z jego ciała). Położył się, nie reagował na swoje imię, ciężko oddychał. Zabrałam go do kliniki, na początku doktor stwierdził, że jest to zatrucie żołądkowe, dostał kroplówkę i głupiego jasia gdyż nie mogł spokojnie usiedzieć na prześwietleniu. Miałam odebrać go wieczorem z kliniki. Po dwóch godz dostałam telefon, że pies nie widzi, nie słyszy, jest bardzo słaby, dostaje ataków drgawek. W tym momencie piesek od 5 dni przebywa na klinice, jego stan jest umiarkowany. Słyszy wysokie dźwięki np. pisk swojej ulubionej piłeczki, widzi odrobinę, ale cały czas dostaje ataków drgawek. Lekarze nie wiedzą skąd i co mu jest. Czekamy na wyniki pobrania płynu z mózgu bo być może to coś pomoże. Piesek nie poznaje mnie ani męża, jest bardzo otępiały. Może ktoś mógłby podpowiedzieć co robić, gdzie szukać pomocy, może ktoś zna podobny przypadek. Dodam, że piesek zadbany, mieszkamy na wsi, ma własną budę i duży kojec.
sirena7
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: aga

Re: Dziwne objawy u psa

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 15 lis 2017, o 19:39

Zostawiać tak młodego psa na cała noc na dworzu samego jest nieodpowiedzialne moim zdaniem ... taki maluch jest zdecydowanie za młody i za mało "doświadczony".
Podwórko jest ogrodzone? Może ktoś "życzliwy " psa ortuł? Zaburzenia które opisujesz są w większości neurologiczne ... co się teraz dzieje z psem? W jakim jest stanie?
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Nieprzeczytany postprzez sirena7 » 16 lis 2017, o 16:41

Piesek był od małego przyzwyczajony do kojca. Już u wcześniejszego właściciela przebywał w kojcu. Lekarz od pierwszego momentu wykluczył otrucie, zresztą kto by chciał truć szczeniaka. Niestety potwierdziło się to czego obawialiśmy się od samego początku, wada genetyczna, która dała o sobie znać w tak drastyczny sposób :(
sirena7
Losowy avatar
Nowy forumowicz
Imię: aga

Nieprzeczytany postprzez Zgój » 17 lis 2017, o 07:44

W tym przypadku być może wada genetyczna - ale czy aby na pewno tego nie wiadomo. Niestety muszę się zgodzić z Agnieszką iż trzymanie tak małego psa samego w kojcu - o tej porze roku - jest nie do końca odpowiedzialną decyzją. Małe szczenięta nie mają jeszcze wykształconego w 100% podsierstka. Ubytki ciepła rekompensują zwijaniem się w kulke i przytulają do członków stada (matki i innych szczeniąt) - wymieniając ciepło - nie rzadko dygocząc jak osika. Dorosły pies jak mu jest zimno to się rusza (czasami można zobaczyć psy na łańcuchu które podczas mrozów chodzą w kółko tam i z powrotem - zbyt krótki łańcuch ogranicza te możliwości). Szczeniak oderwany od reszty stada ma bardzo duży problem z utrzymaniem ciepłoty. Psy narażone są na przeziębienia, grypę lub zapalenie płuc a od tego jest tylko krok od powikłań takich jak np: zapalenie mięśnia sercowego itp.
Zbój przyjechał do nas dokładnie o tej porze 2 lata temu, miał 3 m-ce, przygotowaną ciepłą budę i 1 ha podwórka do biegania. Przez całą zimę noce spędzał w ciepłym garażu a w dzień przebywał na zewnątrz i hasał sobie po podwórku a jak robiło mu się zimno przebywał w ciepłym pomieszczeniu. Bonii przywieźliśmy na wiosnę więc do zimy zdążyła zrucić puch i wykształcić sierść właściwą i podsierstek a i tak w zimie widziałem że często psy leżały w budzie zwinięte razem jak precel.

Tak czy inaczej nie zależnie od przyczyny szkoda psiaka. To smutne.
Zbój, Bonnie i Minnie
"Nie ma na świecie przyjaźni, która trwa wiecznie. Jedynym wyjątkiem jest ta, którą obdarza nas pies." /Konrad Lorenz/
Zgój
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Zbój & Bonnie
Imię: Paweł
Pochwały: 9

Nieprzeczytany postprzez trussardi » 17 lis 2017, o 09:40

A tak w ogóle to jeśli nawet wada genetyczna ... to jaka? czego dotyczy? Warto wiedzieć i mieć oczy szeroko otwarte więc z chęcią dowiem się więcej.
Obrazek
Obrazek

"Aby właściwie nacieszyć się psem, nie wystarczy po prostu nauczyć go być prawie człowiekiem. Chodzi o to, by otworzyć się na możliwość stania się po części psem." - Edward Hoagland
trussardi
Klubowicz
1 rok członkostwa
Owczarek niemiecki: Bonus[*],Lila,Gościu
Imię: Agnieszka
Pochwały: 1

Dział statystyki

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 0 gości

Opcje